Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ÇANAKKALE GERÇEĞİ VE URFALILAR


Recep Akyol
17 Mart 2014 Pazartesi 13:11

Yazımıza konu olan Çanakkale gerçeği adlı yazı tamamen yazılı belgeleri olan ve Kahraman Gazi Hacı Bakır’ın  yeğeni olan gazeteci Mehmet GÖNCÜ tarafından teyit  edilen bilgilerle amcasına ait savaş anılarının bir kısmını ancak yazabildik.

 

Günümüzde Demokratik açılım Politikasını Bölücülük olarak görenler Yeni Türkiye de hakim olan barış sürecini bitmesi isteyenler Güneydoğulu Kürtlerin Çanakkale Şehitliğinde yattıklarını unutmasınlar.

 

Çanakkale’de yaşayan  gerçek bir fedakarlık inanç ve yurtseverlik konusunda bu savaşa dahil olan binlerin değil onbinlerden birinin savaş anındaki ölüme karşı vatanın hangi derece ve ölçüde sevdiğinin somut gerçeğidir.

 

İnsanlar dünü unutup bu güne yön veremezler. Çanakkale dek’i kardeşlik ve dayanışma ruhu bu Ülkenin bölünmesine asla fırsat vermez.

 

Özellikle ülkemizdeki bu günlerde demokrasi alanında herkesin tehlikelerin farkına varıp yaşanan gerilim ve bilgi kirliliği ile çatışmaların ülkenin bütünlüğünü tehlikeye götürdüğü bir gerçektir.

 

Bağımsızlık ve Özgürlüğün bedelini canları ile karşılayan atalarımızın mücadelelerine  saygı duyup sahip çıkalım. İslami özden yoksun Cemeat kışkırtmaları yurtseverlik ve insanlıktan yoksundur…

 

Büyük kahraman Ramazan oğlu hacı BAKIR’ı  anlatırken gözleri doluyor adeta boğazı düğümleniyordu. Mehmet GÖNCÜ amcasının savaş hatıralarını  anlatırken hiçbir halkın böylesine ülkesini sevdiğini ve bu uğurda olumsuz şartlara rağmen savaşın kutsallığını belirtiyordu.

 

Çanakkale savaşının kutsallığına inanan herkes elindeki işini bırakıp Urfa’dan   Çanakkale’ye savaşmak daha doğrusu ölüme

bile giderken, bazen yaya olarak bazen at sırtında yarı aç ,yarı tok gitmek için mangal gibi yüreklililerin çoğu Kürt kökenli güneydoğulu idi.

 

, Ayağı kesilen ,Kolu kopan insanların iyileşmeden tekrar cepheye savaşa giden insanların savaş anıları gençlere örnek olsun.

 

Günümüz gençliği Çanakkale Savaşındaki özverili dayanışma ile hangi şartlar içinde  Ve ne şekilde bu savaşın bedelini ödedikleri net bir şekilde ortadadır.

 

Günümüzde ise aynı Emperyalist Güçlerin sözüm ona İslami Hizmet eksenli Fetullah çı kadrolar  Sermaye yolu ile Bankalarımızı Önemli İşletmelerin içini boşaltarak satın alarak dün gerçekleştiremedikleri işgali şimdi maalesef kazanma gayreti içindeler.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com