Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

ÇANAKKALE BİRLEŞTİRİCİ UNSUR


Recep Akyol
18 Mart 2016 Cuma 22:23


Yazımıza konu olan Çanakkale gerçeği adlı yazı tamamen yazılı belgeleri olan ve Şanlıufralı Kahraman Gazi Hacı Bakır’ın  yeğeni olan gazeteci Değerli büyüğümüz Mehmet GÖNCÜ tarafından teyit  edilen bilgilerle amcasına ait savaş anılarının bir kısmını ancak yazabildik.
Günümüzde Demokratik açılım Politikasını Bölücülük olarak görenler Yeni Türkiye de hakim olan barış sürecini bitmesi isteyenler Güneydoğulu Kürtlerin Çanakkale Şehitliğinde yattıklarını unutmasınlar.
Çanakkale’de yaşayan gerçek bir fedakarlık inanç ve yurtseverlik konusunda bu savaşa dahil olan binlerin değil onbinlerden birinin savaş anındaki ölüme karşı vatanını hangi derece ve ne ölçüde sevdiğinin somut bir gerçeğidir.
İnsanlar dünü unutup bu güne yön veremezler. Çanakkale dek’i kardeşlik ve dayanışma ruhu bu Ülkenin bölünmesine asla fırsat vermez. Çanakkale savaşı büyük bir öğretidir.
Her yıl Kerbela da yaşanan faciada nasıl ki Peygamber torunları katledenler nefretle kınanıyorsa Ülkemizde de Anadolu ve İstanbul u işgal etmek isteyenlerin dökmüş oldukları kan ve ölümler yeni nesillere anlatılmalıdır..

Milli Eğitim Kurumların da Çanakkale İşgal Mücadelesine karşı verilen Vatan savunması Çanakkale savaş meydanlarını bizzat öğrencilerin görerek daha duyarlı bir yurtsever olmaları sağlanmalı..
Çanakkale askeri savaş mücadelesi dağılan Osmanlı toprakları için tekrar birleşme fırsatı yakalama fırsatı olmuşsa da dönemin ittihat ve terakkicileri bunu engellemişler..
Özellikle ülkemizdeki bu günlerde yaşanan askeri çatışmalar ve terör şiddeti alanında herkesin tehlikelerin farkına varıp yaşanan gerilim ve bilgi kirliliği ile çatışmaların ülkenin bütünlüğünü tehlikeye götürdüğü bir gerçektir.
Bağımsızlık ve Özgürlüğün bedelini canları ile karşılayan atalarımızın mücadelelerine  saygı duyup sahip çıkalım. İslami özden yoksun Cemaat kışkırtmaları desteklenen terör ile Kaos ortamı oluşturanlar, yurtseverlik ve insanlıktan yoksundur…
Allah Rahmet etsin hemşerimiz. Büyük kahraman Ramazan oğlu hacı BAKIR’I anlatırken gözleri doluyor adeta boğazı düğümleniyordu. Mehmet GÖNCÜ amcasının savaş hatıralarını anlatırken hiçbir halkın böylesine ülkesini sevdiğini ve bu uğurda her türlü olumsuz şartlara rağmen savaşın kutsallığını belirtiyordu.
Çanakkale savaşının kutsallığına inanan herkes elindeki işini bırakıp Urfa’dan   Çanakkale’ye savaşmak daha doğrusu ölüme giderken, Vatan savunması için bazen yaya olarak bazen at sırtında yarı aç, yarı tok gitmek için mangal gibi yüreklilerin çoğu Kürt kökenli Urfa, Diyarbakır, Antep Hatay güneydoğulu idi.  Ayağı kesilen , Kolu kopan insanların iyileşmeden tekrar cepheye savaşa giden insanların savaş anıları gençlere örnek olsun. Bu yazdığım hikaye değil yaşanmış gerçek bir olaydır..
Günümüz gençliği Çanakkale Savaşındaki özverili dayanışma ile hangi şartlar içinde ve ne şekilde bu savaşın bedelini ödedikleri net bir şekilde bilmeleri gerekli.
Bu nedenle Yaşadığımız Vatan topraklarının kıymeti bilinmelidir..
Günümüzde ise aynı Emperyalist Güçlerin sözüm ona İslami Hizmet eksenli Fetullahçı kadrolar  Sermaye yolu ile Bankalarımızı Önemli İşletmelerin içini boşaltarak satın alarak Uluslar arası terör organizasyonları destekleyerek Bin yıl süren kardeşlik ortamını bozmaya çalışıyorlar..
Batılı Emperyalist güçler.. Dün gerçekleştiremedikleri işgali şimdi maalesef kazanma gayreti içindeler.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com