Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BÜYÜKŞEHİR KÜLTÜREL ETKİNLİKLERi


Recep Akyol
27 Nisan 2016 Çarşamba 21:52

Kültürel değerlerimiz adına bayram etkinlikleri ve Kutsal günleri anma etkinliklerinde Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı merkez ilçe belediyelerinin Sosyal ve Kültürel etkinlikleri özümüze yakınlaştırma ve insan ilişkilerini pekiştirmeyi sağlamaktadır.   Bu nedenle yapılan bu tür faaliyetleri canı gönülden tebrik ediyorum.
    Bu anlamda iyi niyet adına yetersiz olarak gördüğümüz programların daha iyi nasıl yapılır diye STK’ların değil konuların uzmanlarınca görüşülüp ortak fikir ve tavsiye kararları ile yapılacak sosyal ve kültürel etkinlikler daha da önem kazanır diye düşünüyorum.
    Belediye başkanlarımız veya daire başkanlarımız bize kızsalar da doğrular adına birkaç konudan bahsedeceğim. Sosyal Belediyecilik adına da yapılan tüm iyi niyetli çalışmalara da ayrıca teşekkür ederiz.
    Keşke diyorum Belediye yetkili kurumlarının tümü şehir ve planlama okullarını bitirmiş olsalardı, işte o zaman hizmet anlamında teknik konuları görebilen ve anlayan zihniyetler le çok daha iyi hizmetler alabilirdik.
    Ama maalesef ehli ve mesleği olmayan çok saygı duyduğum İmam Hatipli veya sendika yöneticileri bakış açıları çok farklı olduklarından birçok alanda görev almaları neden ile başta İmam Hatip veya Sendika gibi saygın kurumlar çok eleştiri almaktalar.
    Geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 1. İslam ve Kültür medeniyetleri Sempozyumu tam bir fiyasko ile sonuçlandı. İslam Kültürü konusunda en yetkili kurum İlahiyat Fakültesi ve Şanlıurfa İl Müftülüğü olduğu halde geçmiş hiçbir tecrübesi olmayan Büyükşehir Personelinin bu işi yapması tabi ki çok yanlış. Yapılan yorum ve iddialar Büyükşehir Belediyesi Rant beşinde olduğudur..
    En önemli ve yapılması çok mükemmel düşünülen “Vefa ödülleri” dağıtımının  başarısız olmasına rağmen iyi bir düşünce, ama vefa ödülleri verilmeyen ve o kadar çok Urfa’yı iyi şekilde temsil eden isim var ki örneğin
Dünyaca Ünlü Akupunktur Uzmanı Dr. Faruk ÖNCEL, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve GAP Gazetesi sahibi Cebrail ELMAS , Halil ÇUHADAROĞLU Modacı Faruk SARAÇ Tarım Bakanlığından gelip Urfa Büyükşehir için Kültürel Sunum yapan Habip ÇADIRCI Tarım Bakanlığında Genel Müdür yardımcılığı görevine getirilen Uğur HATİPOĞLU İzmir ve Ankara gibi Urfa Dernek Başkanlığı ve MİSİAD Genel Başkanı Feridun ÖNCEL gibi başarılı Urfalılara da vefa ödülleri verilmeli idi diye düşünüyorum.
    Ayrıca Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe Belediye Başkanları Kültürel değerde bastırmış oldukları kitap, bloknot ve diğer eşyalar başta basın mensubu yazar çizer kesimi ve sivil toplum kuruluşlarına verilmesi gerekirken gizli gizli el atından dağıtılması utanılması gereken bir olaydır.,
      Basın ve STK’lara mesaj atıp toplantıya çağırmak kolay fakat kitap ve eşantiyon dağıtımında nedense hep eş, dost ve akrabalar düşünülüyor.                                                                                  
      İşte bu yapılan ve yapılmaması gereken çok büyük bir ayıp. Madem bu şehri beraber kurtardık ise ( Mevcut Siyasiler ve Belediye Başkanları Urfa’yı nasıl kurtarmışsa ..??.)
 Hediyelik eşyalar basılan kitaplar yemeklere çağrılan eş dost ve akrabalar neyin nesi..Urfa Kültürü böyle temsil edilmez.  Temsil edilir derseniz O zaman Urfa’ya hayırlı olsun diyelim..
    11 Nisan etkinliklerinde Siverekli Cudi Paşa, İzollu Bozan Bey , ve yazar Mehmet GÖNCÜ’nün amcası Balkanlar ve Çanakkale Gazisi Hacı Bakır’ın anılmaması büyük bir eksiklikti…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com