Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BÜYÜKŞEHİR HERYERDE


Recep Akyol
29 Kasım 2015 Pazar 10:20

Genel anlamı itibarı ile hizmet anlamında Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi Bey’in her yerde herkesi kucaklaması tüm toplum kesimi ile barışık olması partili partisiz tüm Şanlıurfalıların beklentisi budur. Ve Bize göre de böyle olması gerekir.

    İlk Büyükşehir Belediye Başkanı ile Şanlıurfalı arasında bir doku uyumsuzluğunun yaşandığı bir gerçektir. Şanlıurfa’da ancak bir Şanlıurfalının Yerel Hizmetlerde çok daha etkin bir hizmet yapacağını bir Urfalı olmayanın başarı şansının çok zayıf olacağı çok iyi anlaşıldı.

    Çok büyük destek vermemize rağmen Şanlıurfa’daki hizmetleri bırakarak adeta Şanlıurfa’yı terk eden Celalettin GÜVENÇ kendisine eleştiri yapanlara şarlatan ifadesini kullanmıştı.
 Fakat herkes kimin şarlatan olduğunu gördü. Bu konuda fazla durmak istemiyorum. Yalnız bu süre içinde Celalettin Beyin çok iyi çalıştığını öve öve bitiremeyen Şanlıurfa yerel basını Özel idare bütçesi ile Şanlıurfa Belediye Bütçesi borcunun nasıl 800 yüz trilyona çıkarıldığını açıklasınlar. Çünkü o borç para ile tüm Şanlıurfa lı borçlanmış durumda.

    Büyük bir sorumluluk üstlenen yeni Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi Bey’in ekonomik sıkıntıları had safhada Siyasilerimizin ve özellikle Bakanımızın destekleri şart.
      Yeni Büyükşehir Başkanı Nihat Bey kendi kadroları ile çalışıp sorumluluk üstlenmesi çok haklı bir istemdir. Tanımadığı ve hiç çalışmadığı şahıslarla çalışması Nihat Bey’e zaman kaybettirir. Celalettin Güvenç kendi kadroları ile başarılı olmadığı da ayrı bir gerçektir.
     Çok önemli bir ayrıntı da Belediye ye giden vatandaşların çoğu toplantı var diyerek geri çevriliyor. Belediye çalışanları bu tür toplantıları saat 16 dan sonraya bırakmaları sorunları büyük ölçüde çözecektir.

    Celalettin Güvenç Yerel hizmetlerde kendi dışındaki muhalefeti yok sayan çalışmaları ile AK Parti’ye oy kaybettirdi. HDP’Yİ sevmeyebiliriz ama yok sayamayız. HDP’ye oy vermiş diye insanlar işten çıkarıldı ilçelere sürgün edildi.
Bununla birlikte Fakıbaba’yı desteklemiş insanlar da  Yine sürgün edilen personeller halen ortada. Yerel Belediyeler hizmet yeridir.  Belediye Hizmetlerinde particilik yapanları ve ayrımcılık yapanları Şanlıurfa halkı elbette ki sevmez.

    Yerel Hizmetler anlamında tüm Şanlıurfa’yı kucaklayan bir anlayışla Nihat Başkanın büyük hizmetlere imza atacağını düşünüyorum. Büyükşehir’in büyük sorunları altında ezilen Celalettin GÜVENÇ Şanlıurfa halkının güvenini kaybetmişti.

    Nihat Başkanın 6 yıl önce Karaköprü için tasarladığı toplu taşımacılık ve raylı sistem projesini Şanlıurfa Geneli için uygulayacak diye düşünüyorum. Yeni yollar ve caddeler ile Şanlıurfa ancak nefes alabilir. Karaköprüde yapılan Yeşil alan ve ağaçlandırmanın Şanlıurfa genelinde de yapılması gerekir.

    Nihat Başkandan acil eylem planında  1-Raylı sistemin yapılması 2- Yeni caddelerin açılması 3- Şanlıurfa’da ve çevresinde ağaçlandırma çalışmalarına öncelik verilmesi Tüm Şanlıurfa halkının en büyük arzusudur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com