Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BÜLTENİ


Recep Akyol
25 Kasım 2014 Salı 09:47

    30 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 8 tam ay geçti. Şanlıurfa’nın Büyükşehir kapsamında şimdiye kadar yapılaşma ve verilen hizmetlerin Şanlıurfa halkının sorunlarının ne derecede çözüme kavuşup kavuşmadığını daha da önemlisi seçim öncesi verilen sözlerin ne derece hayata geçtiğini araştırıp Şanlıurfa halkını bilgilendirmek görevimizdir.
    Yeni Yerel Büyükşehir Belediyeler yasası henüz tam anlamı ile ne çalışan belediye personelleri nede halkımız bu konuları bilmiyor. Büyükşehir ve Merkez ilçe kadrolarında atanan, görev yapan personellerin yüzde 80 oranında Büyükşehir statüsü görev ve yetkilerini öğrenmiş değiller. Bunu derken bize kızacaklarsa da kızsınlar hesap vermesi gerekenlerde onlardır.
    Evet Büyükşehir Belediye seçimlerinin ardından tam 8 ay geçti nelerin yapılıp nelerin yapılmadığını çok iyi biliyoruz. Hizmet anlamında yeterlilik söz konusu değil seçim öncesi belirtilen hedeflerin çok çok gerisindeyiz. Ama halen umutluyuz
    Kasım ayı Büyükşehir Belediye bülteni ilk dergisini çıkardı. Tüm Şanlıurfalılara hayırlı olsun. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine yakışır bir dergi Basının Mutfağından yetişen M.Emin ÖZÇINAR, Mithat ŞENGÖZ, Necmi KARADAĞLI Ömer ASLAN ve diğer emeği geçenlerin tümünü kutlarım. Okudum inceledim yapılan hizmetlerin tümü belirtilmiş.Ancak yapılıp ta dergide yer olmayan konular var.
    Dostlarımızdan bu belirteceğim konuların bir sonraki bültende yer verileceğini umuyorum. O konulardan 1.si emekli vatandaşların çevre illere ve karaali kaplıcalarına yapılan gezilerde Büyükşehir Belediye Bülteninde yer verilmediği  2.si Hacıbektaşı Veli Hazretlerini anma gününde Kısas ve Sırrın Bölgesinden kutlamalara katılan vatandaşlara Belediye tarafından verilen ulaşım hizmetleri dergide yer verilmemiş. Bu konu Allevi açılımı için güzel bir örnektir..
    Büyükşehir Belediyemizin devraldığı sorunlar ve komşu Suriye den ilimize gelen insanların sorunlarına kayıtsız kalmak mümkün değil.                  

Bir bölgenin ve bir kültürün insanlarıyız. Şanlıurfa Suruç ve Kobani de ki savaştan dolayı dünya gündemine oturdu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin 140 personel ve 40 araçla savaş mağdurlarına yardım etmesi takdire sayandır.
    Etnik köken ve Mezhep farkı gözetmeden komşudan gelen savaş mağdurları için seferber olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Şanlıurfa Sivil TOPLUM Kuruluşlarının çalışmaları gelen yabancı basın mensuplarının takdirini alırken adeta Dünya ya insanlık dersi verilmekte. Bu nedenle Belediye hizmetlerinin ertelenmesi anlayışla karşılanmalı.
    Savaş felaketi yaşanırken Demokratik Bölgeler Parti İl Başkanı Celalettin ERKMEN’ in “Büyükşehirin ilk günden beri misafirler için yaptığı çalışma ve hizmetlerin takdire sayandır”                                          
  ifadeleri birlik ve beraberlik ile yapılan hizmetleri daha da anlamlı kılmakta ve yardıma muhtaç insanların sorunları ancak ortak akıl ile çözüleceği anlaşılmıştır..


YORUMLAR
  • yorum2014-11-27 13:08:18Haydar

    Savaş mağduru suriyeli kardeşlerimiz kış günlerinde üşümesin sloganıyla hareket eden sivil toplum kuruluşlarımıza yardım derneklerimize medyamıza sonsuz teşekkürler

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com