Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

BUNUN ADI ZALİMLİKTİR


Ahmet Davut MİLASLI
5 Aralık 2013 Perşembe 11:44

Sayın Başbakan, geçen gün İl Başkanları toplantısında Belediye başkan adaylarını tanıtıyordu. Âdeti olduğu üzere toplu fotoğraf bölümünde el ele tutuşup ellerini yukarı kaldırıyorlar sonra tekrar indirip o safhayı böylece sona erdiriyorlar. Gaziantep büyük şehir belediyesinin yeni adayı Aile Bakanı Fatma Şahin tanıtılırken, Fatma Hanım Başbakan’ın yanı başında durmuş, bir eli Başbakan’ın elinde, diğer eli de Milletvekillerinden birinin elinde olduğu halde, fotoğrafta yer almıştı.

O gün tüm medyada fotoğraf böyle yer almıştı. Fotoğrafın arka fonunda mavi bir zemin üzerinde “İl Başkanları Toplantısı” yazıları görünüyordu. Fakat BUGÜN diye bilinen bir gazete, dershanelerin dönüştürülmesi gündeme geldiği günden beri çok farklı bir yayın yapmaya başladı. Adeta belden aşağı vuruşları mübah sayarak Sayın Başbakan hakkında demediğini bırakmadı. Ama bu son yaptığı rezilliği hiç kimse tahmin etmiyordu. Cemaat gazetesi olarak da bilinen bu gazete hiçbir Müslüman’ın, hatta hiçbir namuslu insanın namuslu bir insana reva görmeyeceği bir rüsvalığa imza attı.

Beyefendiler kalkmışlar el ele tutuşan ve beş-altı kişiden oluşan fotoğrafı montajlayarak resme yeni bir anlam kazandırmaya çalışmışlar. Önce fotoğrafın arkasındaki mavi fonu silmişler ve bembeyaz yapmışlar. Sonra sağ eli Başbakan’ın, sol eli de başka bir milletvekilinin elinde bulunan Fatma Şahin Hanımefendinin sol enlideki milletvekili elini de silmişler. Yeni görüntüye göre Fatma Şahinin sol eli boş, fakat sağ eliyle Başbakan’la el el ele tutuşmuş ve sanki eğlenmek üzere bir gezintiye çıkmışlar.

Sayın Başbakan namuslu bir aile reisi…  Eşi, çoluk çocukları ve torunları vardır. Çevresi ve yakınları vardır. Hatta bütün vatandaşlar onu manevi evlatları hükmünde sayılırlar. Fatma Şahin Hanım Efendi ise aile ve sosyal Politikalar Bakanı… Yani aileden sorumlu bir bakan… Onun da eşi, çocukları ve yakın çevresi vardır… Namus ve iffetiyle yaşayan bir hanımefendi… Siz hangi vicdanla, hangi dine göre ve hangi ahlaka göre kalkıp böyle bir fotoğrafı montajladınız?

Bu nasıl bir insanlıktır ki, iki namuslu aile bireyini, ele ele tutuşmuşlar ve bir yerlerde dolaşıp safa sürüyorlar şeklinde resmediyorsunuz? Bu yaptığınız hangi vicdana, hangi kitaba ve hangi İslamî cemaat anlayışına sığar?

Bir de kalkmış BUGÜN TV’de birisi bunun normal bir şey olduğunu söylemez mi? Eğer siz altı kişilik fotoğrafın içinden sadece Sayın Başbakan’ı ve Fatma Şahin hanımefendiyi kesip fakat montajlamadan servis etseydiniz kendinizi savunabilirdiniz. Fakat bu halinizle söyleyecek bir tek sözünüz bile olamaz. Bu iki şerefli aile reisinden binlerce defa özür dilemelisiniz. Doğrusu, mazbut ailelere mensup şerefli şahsiyetlere bu denli dil uzatacak ve rüsvalık yapacak birilerinin içinizde barınabileceğini tahmin etmiyordum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com