Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Bu Yazıyı Okuyunca İrkildim!


24 Nisan 2012 Salı 08:46
Geçenler de adını hatırlayamadığım bir yazarın yazdığı "köşe yazısı" beni bu "köşe yazısı"nı yazmaya sevketti..
Söz konusu yazıyı okuduktan sonra elimi kullanarak dudağımın bir kenarını yanağıma doğru çekip gülmeye çalıştığım için dudağımın simetrisinin bozulduğunu hissettim..
Dudak simetrimin bozulmasına yol açan o yazıda, yazar aynen şöyle diyordu:
"Ankaragücü küme düşmüştü, stadının adı 19 Mayıs... Manisaspor küme düşmüştü, stadının adı 19 Mayıs... En son Samsunspor küme düştü, stadının adı 19 Mayıs... "19 Mayıs stadlarda kutlanmayacak" diyorlar inanmıyorsunuz kardeşim!"
Evet, okumuş olduğunuz bu parağraf,  Türkiye'de muhalafetin ve o muhalefet yandaşı         yazar(lar)ın, piskolojik anlamda ne hallere düştüğünü "apaçık" bir şekilde ifade etmektedir.
Tabii ki, muhalefet olmak suç değildir, ayıp değildir, günah hiç değildir..
Ama bu yazıyı yazıp, adı geçen takımların hükümet tarafından küme düşürüldüğünü iddia edip, vatandaşı "aptal" yerine koymak ayıptır, değilse saçmalıktır, o da değilse günahtır..
Evet, şimdi bu yazarın mantığı ile aynı minvalde bir kaç örnek yazarak, CHP yandaşı bu yazara sormak istiyorum:
Diyelim ki, uzak bir gelecekte "CHP" iktidara geldi.. CHP'nin iktidara geldiği sene Süper Lig'de mücadele eden Kasımpaşa, 90. dakikada A isimli futbolcusunun kendi kalesine attığı golle maçı kaybetti ve Birinci Lig'e düştü.. (Hayal ama gerçek olabilir!)
Bu maçın ardından "AKP" yandaşı bir yazar kalkıp, "Kasımpaşaspor CHP tarafından küme düşürüldü, zira Kasımpaşa stadının ismi "R. Tayyip Erdoğan"dır diye bir yazı kaleme alırsa, CHP yandaşı biri olarak kahrınızdan gülmez misiniz? Pardon, kahrınızdan ağlamaz mısınız?
(Şimdi biri çıkıp, "bu kadar da hayalci olmayın sayın yazar" diye bir cümle sarfederse, bende oturup kahrımdan ağlarım!)
Ya da aynı şekilde, stad isimlerine göre takımlar küme düşürülüyor ise "Kasımpaşa" geçen sezon niye küme düştü?.. Sizin mantığınızla yazarsak, "niye düşürüldü?"..
Tut ki, sezon sonunda Kasımpaşa Süper Lig'e çıktı. O zaman kalkıp, "R. Tayyip Erdoğan Kasımpaşa'yı Süper Lig'e çıkardı" diye saçma bir yazı daha yazacak mısınız?.. (ki yazacaktır!)
Bunun gibi, Türkiye'de stadının ismi "Atatürk" olan X takım küme düşerse, kalkıp " X Takımı Hükümet tarafından küme düşürüldü, zira bu hükümet, Atatürk düşmanıdır" diyecek misiniz?..
İşte İnsanı "dinden imandan" çıkaran, "akıl kopması", "vicdan daralması" kavramlarını büyük ölçüde doğrulayan böyle adamlar, toplumu öylesine geriyor, öylesine irasyonel ve gerçek dışı cümleler sarfediyor ki, bu cümleler adamın canını fena halde sıkıyor..
Bende "canımın sıkıntısını" gidermek için oturup bu yazıyı yazdım ve umarım "canınızı sıkmadım..!"
Bu arada eklemeliyim: Ben bu yazıyı yazdığımda, tarih "23.04.2012" idi..
İyi ki, Galatasaray'ın stadının ismi "23 Nisan TT Arena Stadı" değildi..
Yoksa birileri çıkıp: "Fenerbahçe, Galatasaray'ı yendi, çünkü Galatasaray'ın stadının ismi 23 Nisan TT Stadı idi" diye yazı(lar) yazıp, Fenerbahçeli çocuklara "bayramı" zehir ederlerdi!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com