Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

BU NASIL VEKÂLET?


Mehmet CENGİZ
2 Ocak 2012 Pazartesi 14:43

Adı üzerinde vekil, asil değil, asil millettir. Bu güne kadar çok vekil gördük. Seçilmek için Milleti kandırdılar denilebilir, neler söylemediler ki, anlatmakla bitiremeyiz. Liderlerde vekildir. Vekillerin liderlere zaptu raptı sonsuzdur. Vefamıdır nedir anlamıyoruz. Vekil Lidersiz konuşamaz, adım atamaz v.s.Hâlbuki insan hür doğar, hür yaşar hür ölür. İstişareler yapılabilir, mutabakat aranabilir. Bu doğaldır hem de gereklidir. En büyük nimet olan aklın başkasının cebinde, ipoteğinde olması İnsanı kâmil için bir nakıslıktır.
Vekiller seçilmeden önce, çok iyidirler, halka benzemeye çalışırlar, bende sizden bir parçayım derler, ancak seçildikten sonra tamda değişirler değişmeyenler olabilir. Ben rastlamadım. Hele meclisten içeri girer girmez görmez oluruz. Kendilerini görmek bir daha ki şeçimle mümkün olabilir. Kendi maaşlarına zammı gece yarısı yaparlar, ta ki halk görmesin hem de yüzde yüz zamla, ne hikmetse, Sayın cumhurbaşkanı zam oranlarını ihtiva eden kanunu veto etti. Şimdi,çare aranıyor,kılıfını bulacaklar.Meclis Başkanı bile emekli vekillerden yana tavır koyarak emekli vekillerden fazla maaş alan bürokratlar dan bahsediyor.Bürokratın maaşı çoksa maaşlarından kesin, elinizde değil mi? Neden emsal gösteriyorsunuz.Sayısal olarak dolu düzgün maaşlı yüzlercedir,milyonlarca emekli neden kale alınmıyor.
İntibak yasasından bahsediyorlar,2000 yılından önce emekli olanları kapsıyormuş, ya ikibin sonrası emekli olanlar, onlar sabit kalsın deniyor. El insaf tüm emekliler için intibak yasasından yararlanmasını sağlayın. Yoksa elimiz Ahirette yakanızda olur. Emekli sandığı emeklisi 900 TL Maaş alıyor size çok mu geliyor. Kendinize yapmak istediğiniz maaş zammının üçte biri bile değildir. Tüm emekliler insan değil mi? yaşamaya hakları yok mu? Yazdıklarıma hayır diyen olmaz, amma nafile, emeklinin hayatını sıkıntılarla, borçlarla geçirmeye ne hakkınız var.
Hani milletin vekiliydiniz? Başınızı yastığa koyarken vicdanınız sızlamıyor mu? Kenarı Dicle de kurt bir koyunu kaparsa sorumlusu Ömer dır. Anlayışı sizde olmalıdır ey vekiller. Vekillerle ilgili genel bir tablo çizdim. Şimdi özele dönelim. İlimizde de seçilen vekillerimiz vardır. Seçildikten sonra çok nadir görebiliyoruz. bazen televizyon ekranlarında,gelişleri uçakla gidişleri uçakla hava limanına kadar makam arabaları ile dönüşleri bizi üzüyor.,Ne oldu size üşüyorsunuz galiba? Hele yaz gelsin belki görürüz sizi. Mahallelerde dolaşırsanız bu mazlum halkın dertlerini dinleseniz olmaz mı? Çamurdan rahatsız mı oluyorsunuz.
Unutmayın siz milletin vekilisiniz, Siz açılışları, zengin düğünlerinin nikâh şahitliğini, halay çekmeyi, falan kurumu ziyareti, Elitlerin ziyaretini, israflı davetleri bırakın. İlimizin kenar mahallerini ziyaret edin, birebir halkın sorunlarını dinleyin, işçilerin arasına katılın, okulda ki öğrencilerin arasına dalın dert dinleyin, tarlada ki alın teri ile ekmek parası kazanmaya çalışan Ahmet’in derdini sorun. Tapu dairesinde, Numaraya bindirilen halkın arasına katılın, neler oluyor görün, Nüfus dairesinde, Sosyal yardım vakfında, emniyetteki pasaport birimine, Hac müracaatı gelince Müftülüğün hac bürosuna, Mahkeme salonlarına, Müftünün semtine uğramadığı en ucdaki mahallede bulunan camii cemaatine uğrayın, Mağaralarda hayat süren vatandaşların arasına katılın dert dinleyin.
Daha önce vardıklarınıza sorunları o zaman iletin, tersine iş yapmayın. Çünkü siz bizim vekillerimizsiniz. Biz ırgatız tarlada çalışıyoruz. Hep patronu mu soracaksınız. Biz tarlada çalışanlara bir selamı çok mu görüyorsunuz. Yoksa sizde korunanlar mı oldunuz? Sanmıyoruz. Vekâlet sona erer, unutmayın. Yaşantıları halk gibi olan vekillere saygılarımla…

Mehmet CENGİZ
03.01.2012YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com