Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Borsa Orta Vade’de Güven Vermiyor


23 Aralık 2011 Cuma 21:16
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bu yılın son toplantısını geçtiğimiz gün yaparken faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gitmedi. Önümüzdeki Salı günü kamuoyuna duyurulacak “2012 Yılı Para ve Kur Politikası” gelecek planlaması bakımından çok fazla önem taşıyor. Dolayısıyla şimdi önemli olan salı günkü toplantı. Bu toplantıyla 2012 yılında uygulanacak para politikasının seyrini öğrenebileceğiz. Beklentimiz 2012 yılında pek fazla bir değişikliğin olmayacağı yönünde fakat beklemekte fayda var.
Avrupa ve ABD borsaları dün alımların yüksek olduğu bir gün geçirdi. ABD’de üçüncü çeyrek ekonomik büyüme verisinin %1,8 ile beklentinin altında gelmesi, olumsuz bir sonuç doğurmazken endekslere olumlu yansıdığını gözlemledik. Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın borçlanma ihalesi sonrası satış baskıları altında düşüşle kapanan Avrupa endeksleri de dün % 1´in üzerinde yükselişle kapandı. Bu yükselişe en büyük katkıyı Avrupa banka sektörü hisseleri yaptı. Wall Street endeksleri ise ekonomik veriler sonucunda % 1´e yakın artıda işlem gördü. Ekonomik takvime baktığımızda Avrupa gündeminde önemli veriler yok.
Borsa en azından orta vadede güven vermiyor, Borsa süreğen ve hacimsiz bir hareket gösteriyor. Aşağı yönlü hareketler ve yukarı tepkiler cılız. Dünyadaki gidişat da iç açıcı olmayınca olumlu hareketler geçici oluyor. Bu durumda kazanç durumunu artı noktaya taşıyacak adımlar görünmüyor. Dolayısıyla bu evrede nakit para daha karlı gibi görünüyor.
Dolar, Euro karşısında yükselişini sürdürecek gibi. Bilindiği üzere son günlerde altınla ilgili hep olumsuz haberlere şahit olduk. Fakat altın fiyatlarındaki yatay seyir bugün de devam etti. Altın bugüne 1613 dolar seviyelerinden işlem görerek başladı. Kısa vadeli yükseliş trendi kırıldı. Fiyat şimdi bu trende tekrar girmeye çalışıp kısa süreli bir yükselişe geçebilir. Uzun vade altın alımını önerilse de altın, kısa vadede yatırımcıya bir türlü güven vermiyor. Elbette ki bu bizim öngörümüz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi nakit olarak TL’de kalmak daha uygun gibi görünüyor.
Bol Kazançlar Diliyorum, Sağlıcakla Kalın…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com