Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BİZLER ÖLÜRKEN…?


Recep Akyol
14 Ağustos 2015 Cuma 12:03

Son Günlerde Ülke genelinde artan terör olayları yeniden Türkiye barışını tehdit etmeye başladı. Bu duruma karşı Şanlıurfa'daki çeşitli Sivil Toplum Kruluşlarının bu duruma tepki gösterip barıştan yana yaptıkları basın açıklamalrı için İlk önce Osman Geren ve çalışma arkadaşları Vakıf temsilcilerinden Abdullah GÖÇMEZ gibi duyarlı insanların barış için göstermiş oldukları çabaya teşekkür ederim..

Temelinde bin yıldır yatan bir kardeşlik ve belli güçlerin karanlık tezgâhların da kurgulanması, aktörler ve figüranların yol aldıkları bir oyunun sahnede nasıl ve ne şekilde canlandırıldığını hep beraber görmekteyiz.
Onlar Yani bizim insanlarımız ölürken ve ya öldürülürken bu kanlı ortamı tezgâhlayanlar acaba ne yapıyorlar? Ve ya nereler de yaşıyorlar… Onların ne yaptıklarına bakarsak, onlar daima ülkeleri işgal etmenin plan ve projeleri ile uğraşırlar.
Onlar diğer yandan işgal eylemlerinden sonra yerli iş birlikçi ve kukla taşeron örgütler kurarak hiçbir askerini savaşa sokmadan mağdur Müslümanları birbirlerine öldürtürler. Kullandıkları araçlar ise sonradan uydurulan din ve mezhepler.
Onlar Savaşların ve terörizmin hüküm sürdüğü Ortadoğu ve Asya ülkelerinde her türlü uyuşturucu, silah ve insan ticareti yapmaktalar. Şu anda ülkemiz güvenlik güçlerinin yanı başımızda olan Suriye sınırında mücadele ettikleri tek şey bu saymış olduğum uyuşturucu, silah ve insan ticaretidir.
Onların Savaş malzemelerini üreten Ülke insanlarına bakıldığında onlar tüm dünya da yazın deniz kıyılarında kış aylarında ise kayak merkezlerinde eğleniyorlar..
Ben şahsen bir kürdün başka birini kendi iradesi ile öldürdüğüne inanmıyorum, bir ordu mensubu ve ya polisin de kasten bir kürdü öldürdüğüne inanmıyorum. Her örgüt içinde ve her devlet içinde ajan ve provokatörler yok değildir.
HDP 7 Haziran öncesi Türkiye Partisi söylemleri ile Türkiye’nin her bölgesinde ki mağdur ve mazlum insanlardan oy aldılar. Genel seçimlerde söylenen şuydu
“HDP baraj altında kalırsa ülkede çok kan akar” HDP barajı aştı ve herkes Türkiye Demokrasisinde çok iyi gelişmeler olacağını beklerken meclise giden HDP’Lİ vekiller adeta baypas edildiler. Barış süreci ile başlatılan çatışmazlık ortamı tekrar yerini kan ve gözyaşına bıraktı..
Kandil şahinleri bu defa artık söz bizim diyerek silahlarını konuşturdular, 3 yıldır susan silahlar tekrar kan kusmaya başladı. Diğer taraftan yıllardır bombalanan Kürdistan Dağlarına yeniden bombalar yağdı. Bunun sonucu olarak çıkan eteşi söndürmek isteyen ana kuzusu bir asker de can verdi..
HDP ve ya Kandilde ki PKK şahinleri tekrar eski Türkiye felsefesine bağlandı, Yani eski Türkiye bir savaş mantığı idi onlar tekrar eski Türkiye için şer güçleri ile dirsek temasındalar.. Yeni Türkiye siyasetine savaş açmak Kürt halkına ve Türkiye insanına zarar vermekten, yürekleri kanatmaktan başka bir şeye yaramadı.
Bizler Ortadoğu Coğrafyasında kader birliği etmiş olan Araplar, Türkler ve Kürtler savaş yolu ile hiçbir kazanımları olmamıştır. Araplar, Türkler ve Kürtlerin barıştan başka hiçbir seçenekleri yoktur, yüz binlerce de milyonlarca da insan ölse yine tek seçenek barış kültürüdür.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com