Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Birinci Meclis Bayramı


Mehmet CENGİZ
1 Kasım 2012 Perşembe 14:51

Yalan söyleyen tarih utansın, öğrendiğimize göre birinci meclis dualarla, kurbanlarla, ilahi kelam okunarak açıldı. Açıldı da pusuda bekleyen İttihat Terakki zihniyeti vardı, hiç boş durur muydu? Ne olduysa oldu. Alın size Cumhuriyet yersiniz yemezsiniz budur. Bizler Cumhuriyeti severiz, çünkü cumhuriyet halk demek, halkın dediği demek, gel gör ki, görünmeyen görünene hükmedince her şey ortaya çıktı. Halktan kopuk, istibdat kokan bir cumhuriyet anlayışı, azınlığın çoğunluğa tahakküm sopası, o günden bu güne kadar hep böyle oldu halen aynı ilkeler az çok devam ediyor.

Şükürler olsun ki bu zihniyete sahip olanlar, kelaynaklar misali, nesli tükenmek üzere, nede olsa boş teneke çok ses çıkarır. Doksan yıllık süreye geriye baktığımızda özetle şunları görürüz. Dini harfler kaldırıldı Latin harfler getirildi, İslami giyinmeler yerine kadın erkek ayırmadan batı giyim tarzı zorla empoze edildi. Hatta bir Yahudi şapka fabrikası bile kurmuştu, çok otlandı yakın zamanda öldü. Medreseler kapatıldı, yerine laik okullar açıldı, okullarda verilen eğitim de materyalist. Bol bol robot insan tipi yetiştirdi. Bu günkü katiller onun eseridir. İslami takvim kaldırıldı. Camiler ahır bile yapıldı.

Müslümanın tatil günü olan Cumayı kaldırdı Yahudi ve hiristiyanı memnun etmek için C.Tesi ve Pazar gününü tatil yaptı. Faiz kurumu bankalara çok tolerans tanındı, emici vampirler alabildiğine zengin oldu. Aile yuvasını yıkmak için dini nikâha karşı, kanuni nikâha alkış tuttu. Zinayı sevindirmek için her haltı işledi, işlemeye de devam ediyor. Her ile bir zina hane açtı. Eğitim yuvalarında kız erkek karışımını medeniyet ve çağdaşlık saydı. Uyuşturucunun her çeşidine görmezden gelindi, beyinler yıkandı, akıllar uçtu, yuvalar dağıldı. Şeyh saidi kürdi, atıf hoca, Adnan menderes ve nice ümmet evladı acımasız sahte cumhuriyetçiler tarafından idam sehpasına çekildi.İnsanlara dışkı yedirenler de cumhuriyetçi,halkı ekmek kuyruğuna karneye bağlayanlar da cumhuriyetçi zihniyet, Baş bağlar katliamını örtenler de aynı zihniyet.

Milletin meclisinde “Bu kadına haddini bildirin” denildi, bu nasıl cumhuriyet anlayışı ise, senelerce “birinci tehdit irticadır” denildi ümmet uyutuldu, devlet gücü ile resmen ırkçılık yapıldı halen yapılıyor, andımız gibi, ben halk isem istemiyorum. Dinleyen yok, halkın parası ile her tarafa büstler, putlar dikildi, üniversite öğrencisi bir kız çocuğuna hem tecavüz edildi hem de hunharca öldürüldü. Yine çağdaşlık nutukları atıldı, Şimdiki başbakanımıza muhtar bile olamaz, bir İmam hatipliyi içimize sindiremiyoruz. Nerede sizin cumhuriyet anlayışınız. Kuruluşundan günümüze dek cumhuriyet nutukları atanların karnesi bu.

 Yazdıklarım devenin kulağı, Cumhuriyet iyidir de ya bu yapılanları nasıl izah edeceksiniz. Eylemi ile söylemi bir olmayanlar cumhuriyetçi olamazlar. Allaha şükür, sabrın sonu selamettir. Pisliği hep karla kapattılar, ancak yanıldılar, halk uyandı kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Eski güç ellerinde kalmadığı için ha bire bağırıyorlar. Ne oluyor size? Çırpınma beyhude bu kafa ile daha çok bağırırsınız,

Demokrasiye inanmamakla beraber her görüşe tahammül etme sanatıdır diyorlar niçin tahammülsüzsünüz. Bizler iki bayram geride bıraktık, biri Dini biri dünyevi Dini bayramımız Kurban bayramı, Başta Suudi Arabistan olmak üzere bazı İslam ülkeleri bayramı Türkiye den bir gün sonra yaptılar. Laik, ladin, beşeri, krallık rejimler Müslümanın dini günlerini nasıl tayin edebilirler bunun cevabını gerçek hocalarımız versin. Benim böyle bir derdim yok. Vahhabi Suudi ulaması beni hiç bağlayamaz. Ben onlara uyamam. İkinci bayramımız Cumhuriyet bayramını idrak ettik. Ben birinci meclisteki bayramı idrak ettim. Yalancı, menfaat aracı, ideoloji kalkanı, kene gibi cumhuriyete sahip çıkanları da kınadım. Gerçekçilerini alkışladım. Mardin Yeşilay şube başkanı Mardin’e Üniversite gelince Mardin’de ahlaksızlık çoğalmış demiş, vay senmisin bunu diyen, saldırılar had safhada, başkanı tebrik ediyorum, destekliyorum, az bile söylemiş, Üniversite ayrı bir şey. materyalist eğitimle maneviyatsız gençlik yetiştirerek milletin başına bela etmek ayrı, ben aynı ahlaksızlığın her ilimizde olduğuna inanıyorum.

Yeri gelmişken, Sevilmeyen il Müftümüzün tayini çıkmış, Bir avuç kişi üzülmüş olabilir, çok çok insanda sevinmiştir. Giden müftümüzün durumdan ders çıkarmasını, yeni gelen müftümüze de her kesin müftüsü olmaya layık olacağını umuyorum. Bu konu ile ilgili yeni müftümüz göreve başlayınca geniş bir yazı yazacağım inşallah. Gerçek cumhuriyetçilere selam olsun, Sahte cumhuriyetçiler ümmetten çok kişiyi ağlattılar. Şimdi kendileri ağlıyorlar.Biz onlar gibi değiliz mevlam hidayet versin.Ümmetin kurtuluşu aslına dönmektir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com