Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

BİR TARAFTAN DİN SÖMÜRÜSÜ, DİĞER TARAFTAN DİN DÜŞMANLIĞI


Mehmet İMRE
7 Şubat 2012 Salı 15:50

Zihniyet bozuk olunca olacağı bu işte, bir taraftan dini sömürürler diğer taraftan din düşmanı olurlar. Bunlar partilerini kurdukları günden beri böyledirler. Türkiye’deki dini istismar konusunda en iyiler bunlardır. Oy zamanı gelince saf Müslümanlardan oy almak için Müslüman olurlar.
Seçim bitince de Müslümanlara gerici, yobaz derler, İslam’a ve Müslümanlara hasım olurlar. ”Sayın Başbakan dindar gençlik yetiştirmek istiyoruz” deyince, vay senmisin bunu diyen, hemen çılgın gençlik kollarını toplatıp yürüyüş ve sloganlarla protesto ettirdiler. Çok korktular, sağlam, dürüst, namuslu, şerefli, haysiyetli, çalmayan, öldürmeyen bir gençlikten o kadar korkuyorlar ki, neredeyse ödleri kopuyor. Çünkü bu zihniyetin genlerinde bozukluk var adam kayırma var, istismar var, faili meçhul var, rüşvet var, devlet malına emeksiz konma var.
Geçmişteki Kesik baş cinayetlerin, hırsızlıkların, arsızlıkların, sahtekârlıkların hâkim olduğu bu bozuk gençliği kim yetiştirdi? Tabiî ki bu zihniyet. Adamlardaki cesarete bakın azınlık çoğunluğa hüküm etmeye çalışıyor.

Yıllarca bu zihniyet tarafından haksızlığa uğratılan biz Müslümanlar ne yazık ki onlar kadar cesaretli olamıyoruz. Başörtüsü nedeni ile yıllarca okul kapılarından çevrilen kızlarımızın örtülerine karışacak kadar haddelerini aşmışlardır. CHP, gençliğin alkol ve uyuşturucu bataklığına saplandığını görmezden geliyor.
Bari erkekçe halka karşı ben dine karşıyım dese ne ala, ama irtica, laiklik, demokrasi, Kemalizm, kelimeleri ile halkı oyalıyor. Siyasetçiler mert olmalıdır. Neye hizmet ettiklerini halka bükmeden anlatmalıdırlar.
İlkelerinde halk olacak, halk tan uzak, sosyal olacak, soysaldan ırak, demokrat olacak demokratlıktan uzak, laik olacak, din düşmanlığını yapacak, dünyada böyle bir parti görülmemiş, başını kuma gömen kelaynaklar gibi, sanıyorlar ki kimse görmüyor. Ne oluyor size ki çoğunluğun dini değerlerine saldırıyorsunuz.
Bu güne kadar saldırdıklarınızla doymadınız mı? Toplumun başka derdi mi yok, işsizlikle uğraşın bizim bildiğimiz sol bunun fedaisidir.
Sıkışınca bizde Müslüman’ız diyorsunuz bazen çarşafı bile kullanıyorsunuz bazen namaza bile duruyorsunuz sizin Müslümanlıkla ne alakanız var? İslamın bir erkânını yok saymak insanı dinden çıkarır. Mazlum halk size dersini veriyor siz ders almıyorsunuz. Geçmişinize bakın, kuyruklar, yokluklar, karneler, işkenceler, gözyaşı, bereketsizlikler, idamlar, kapanan camiler, medreseler, ikna odaları, sizin eserleriniz değimli?
Daha ne istiyorsunuz. Düdük milleti sandığınız halk, sizi çok iyi anlıyor. Boşuna uğraşmayın. Ne demek dindar halk olmazmış, kalplere mi nüfuz edeceksiniz? başka işiniz yok mu? Sizin dininiz size bizim dinimiz bize yetmiyor mu? Aslında size teşekkür etmek lazım o gerici laflarınızla bir İmam-Hatipliyi Başbakan yaptınız, bir dindarı da cumhurbaşkanı, bu kafayla daha çok dindarı başa geçirmeye adaysınız. İslam dini bir değerdir ne kadar karışırsanız siz kayıp edersiniz, Dindar kesimden, şahıstan topluma ne zararı dokunmuş, Vatanını, bayrağını, insanını, sevmek, karıncayı bile incitmemek kime ne zararı var, bu güne kadar kaoslardan hep beslendiniz, o devirler geçti artık, alışkanlıklarınız mezara kadar sizinle gelecek bari musalla taşımıza konmayın ayıptır.
Çünkü sizin ayrı dininiz var en azında görünürde böyle. Daha yeni yaptığınız imam hatipli gençleri engelleme girişiminiz dine olan durumunuzu gözler önüne sermiyor mu? İki tane vekiliniz, İstanbul milletvekili Fatma Nur Serter ve Uşak Milletvekili Dilek Akagündüz Yılmaz, katsayı kararının iptali için Danıştay‘a başvurmadılar mı?
28 Şubat ürünü olan katsayı uygulamasını YÖK Genel Kurulu toplantısında kaldırmıştı.28 Şubat sürecinde uygulamaya sokulan katsayı dayatması sebebiyle İmam Hatipli öğrencilerin yanı sıra tüm meslek liselilerin üniversite tercihlerinde ciddi engeller oluşturulmuş ve üniversite tercihlerinde fırsat eşitsizliği meydana gelmişti. Bu nedenden dolayı YÖK’ün bazı düzenlemeleri CHP tarafından Danıştay’a götürülmüş ve öğrencilerin lehine düzenlemeler iptal edilmişti. Son olarak YÖK, katsayı uygulaması zorbalığını tümüyle kaldırmıştı. Yeri geldiğinde imam hatiplerin CHP döneminde açıldığını söylemekten imtina etmeyen CHP, ikiyüzlü tavrını takınarak şimdi yeniden Danıştay’ın yolunu tuttu. Son sözü yargı söylüyor. İyi de katsayı uygulaması başladığı zamanlarda yüksek yargı bu konuda ne demişti? "Bu iş YÖK'ün işidir dememişmiydi?" Millet olarak çabuk unutuyoruz.                            

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com