Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ömer YILDIRIM

Bir Kutsal Meslek/Ti


Ömer YILDIRIM
25 Kasım 2011 Cuma 14:26
Kutsal bir meslekti bir zamanlar, şimdilerde ise makam, mevki, para, işsiz kalmama ve kariyersiz bir maddi metaya dönüşmüş iş.
Evet eski öğretmenlerin bir çoğu sanıyorum aynı düşüncelerle seçmişlerdir, eğitimci olayım, insanların yolunu aydınlatayım, onların hem dünya hem de ahretlerinin kurtulmasına vesile olayım ve ‘‘Hayra vesile olan onu yapan gibidir’’ sözüne masadak olmak için tercih etmişlerdir bu mesleği.
Şimdilerde ise işsiz kalmamak, düzenli, yarı günlük, artı iş imkânı olan veya buna benzer amaçlarla çoğu zaman tercih edilen bir meslek haline getirilmiş, kıymetsizleştirilmiş bir meslektir.
Maalesef hem Urfa’nın eğitim durumu hem de öğretmenlerimizin imkânları çokta iç açıcı değil buna artı olarak yeni sorunlarda eklenince öğretmen istemeye istemeye bu mesleği yapmak zorunda bırakılmaktadır.
Öğretmenler, gönül eri olmadıkça, yirmi dört saatini feda etmedikleri sürece, her bir öğrencisinin acısını kendi yüreğinde yaşamadıkça, öğrencilerinin aile, arkadaş ve çevresi hakkında tam bilgi sahibi olmadıkça, büyük hedefler önüne koyup onlara ulaşmaya çalışmadıkça hem kendini yetiştiremez hem de kendisine emanet edilen filizler kuruyup gitmeye başlar!!!
Özellikle Urfa gibi eğitim açısında çok sorunlu olan yerlerde öğretmenlerin bin bir sorunla mücadele ettiklerini biliyorum. Kendi sorunlarından dolayı büyük hedefleri düşünemediklerini, çoğu zaman kendi kısır döngülerinde kaldıklarının farkındayım. Bu konuda idarecilerimize düşen görevler çoktur ancak öğretmenlerin bireysel olarak yapacağı vazifeleri de ihmal etmemeleri gerekir.
Öğretmenin yaptığı meslek Peygamber mesleğidir. Hz. Peygamber (S.A.V) savaşta esir düşen insanlardan istediği her on kişiye okuma yazma öğretme şartı ile özgürlükleridir!! Hz. Ali’nin ‘‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’’ sözleri sanıyorum bize öğretmenliğin ne kadar kutsal olduğunu anlatmaktadır.
Bu arada şimdilerde bu kutsal mesleğin tedrisatını alıp atanamayan öğretmenlerin içinde oldukları bunalımları, yaşadıkları maddi-manevi sıkıntıları gördükçe öğretmenliğin halk arasındaki itibarsızlığı bizi daha da acıtmaktadır.
Bu meslek memurluk değildir, bu meslek ürünü hemen alınan bir meslekte değildir. Bu mesleğin sonuçları çok uzun zaman sonra ve etkileri bir ömür devam eden ebedi bir meslektir.
Yarının tarihini çizenler öğretmenlerdir!! Yarınlarımızın parlak ve aydınlık olmasını istiyorsak daha fazla öğretmenlerimize değer vermemiz dilekleri ile!!
Bütün gönül insanlarının, fedakar,cefakar ve kendini topluma adamış aydınlık saçan gönül erlerinin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!!
Atanamayan Öğretmenlerin KPSS musibetini bir an önce atlatmaları dilekleri ile…
 

Ey Güzel İnsan
 
Sen ey aydın insan
Sensin yolumu aydınlatan
Sensin beni okutan
Sensin bana hedef veren
Ey güzel insan
 
Ben karanlıklar içinde iken sen bana ışık verdin
Ben kendimden geçmiş iken bana hayat verdin
Sen yoluma güller serdin
Beni insanlık verdin, beni kulların kulluğun kurtardın
Bana can oldun, canan oldun
 
O güzel fırçanla beni boyadın
Yanlışlarıma set oldun
Hatalarıma perde oldun
Kalbime tik taklar oldun
Beni hayata bağladın
 
En acılı anım ortağı
Sevincimin paydaşı
Geleceğimin aydınlık rehberi
Seni hiçbir zaman unutmayacağım

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com