Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

BİR HAKİKAT ADAMI DAHA VEFAT ETTİ: TİLLOLU SAİD


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
27 Şubat 2016 Cumartesi 09:35


Said Özdemir Ağabeyin hayatını okudum. Çok sıkıntılı günler yaşamış bir zattır. Onun hayatı bir kitapla anlatılır ama belki de bir tek cümleyle ifade edilebilir. Bana göre Said Özdemir Ağabeyin hayatını hülasa edecek cümle şudur: “Said Ağabey, Risale-i Nurun neşri için Üstad’tan aldığı emri yerine getirmek üzere her şeyi göze almıştır.”

Nitekim Risalelerin sırayla basımını yapan Said Özdemir sıra Tarihçe-i Hayat’a gelince basılacak nüshayı Üstada götürür. Üstad: “Said Kardeş Tarihçe-i Hayat çok mükemmel olmuş. Hatta 20 mecmua kuvvetinde oldu. Sen Tarihçe-i Hayat’ı basarsan hapse gireceksin. Eğer hapsi kabul ediyorsan götür bastır” der. Said Özdemir de “kabul ediyorum” der. Said Özdemir oradan ayrılınca Üstad talebesi Bayram Yüksel’e “Bu kitap 10 ordu kuvvetinde olmuş” der.

Her Ağabey, tıpkı parlak cisimlerin güneşten aldıkları ışıklar misali, Üstad-ı muhtereminden kabiliyetine göre feyz almıştır. Hatta denilebilir ki, her talebe üstadın bir yönüne daha çok mazhariyet kesp etmiştir. Benim anladığım kadarıyla Said Özdemir Ağabey’de şu meziyetler daha çok öne çıkmıştır: O hep hakikatın peşinde koştu. Hiçbir gün şahsını nazara vermedi ve hayatını neşriyat için vakfetti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com