Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
İbrahim AKBAŞ

BİR DARBENİN ARDINDAN..!


İbrahim AKBAŞ
9 Ekim 2016 Pazar 07:14Hain FETÖ terör örgütünün Ülkemizi iç ve dış güçlere peşkeş çekerek parçalamayı hedeflediği, 15 Temmuz gecesi şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en karanlık gece idi.

Bu Aziz Millet canı pahasına kadın, çocuk ve yaşlı demeden Ülkesine sahip çıkarak bir tarih yazdı. Siyasi düşünceleri bir kenara bırakarak Tüm Dünya'ya bir kahramanlık ve vatanseverlik dersi verdi.

Evet Türkiye artık eski Türkiye değil. Bunu dost ve düşman herkes gördü.

Şimdi bu aziz Millete hizmet etme zamanıdır. Yen'i Türkiye yolunda darbe ürünü olan Anayasa'yı acilen değişmeli, sivil Anayasayı yapmalıyız. Yeni Anayasa tavandan tabana değil, tabandan tavana gitmeli. Mevcut yasalardaki aksaklıklar halktan alınmalı ve yeni Anayasa halkın taleplerine göre dizayn edilmeli. Anayasa yaz boz tahtasına dönmüş ve artık Milletin sırtında bir kambur olmuştur.

Siyaset Kurumu yeniden dizayn edilmeli, görev ve yetkiler yeniden belirlenmelidir. Ülke yönetimi için halka layık bir sistem kurulmalı ve herkes görevini yapmalıdır. Kimse düşüncesinden dolayı dışlanmamalı Bürokraside liyakat, donanım ön planda olmalı. Bürokratlar yönetim değişikliğinden değil, başarısız olunca görevden alınacağından korkmalıdır. Tüm yöneticiler halkın içinde olmalı ve halkla bütünleşmeli. Sorunlara çözüm odaklı bakmalı ve problemler kısa sürede çözülmelidir.

Darbe kalkışmasında cansiperane tanklara kafa tutan, ailece meydanları boş bırakmayan milletimiz her şeyin en güzeline layıktır. Bugün git yarın gel devri kapanmalı, bulunduğu koltukta bu halkın sayesinde oturduğunu kimse unutmamalı. Bizim gibi düşünmeyenleri dışlamak yerine yaptığımız hizmet ve davranışlarımızla onları da kendi safımıza çekmeliyiz. Kısa zamanda halkın yol, su, elektrik gibi zaruri ihtiyaçları giderilmelidir. KPSS sistemi geliştirilerek işe alımlarda daha adil bir sistem kurulmalıdır. Yönetimde kişiler değil sistem etkin olmalıdır. Eğitim sistemi adil, ve eşit şartlarda sağlanmalıdır. Bu ülkeye ve millete ihanet eden fetocular yargılanarak gerekli cezayı almalı ve mağduriyetler kısa sürede giderilmelidir.

Bütün bunları yapmak için güçlü bir siyasi irade gerekiyor. AK Parti Milletin verdiği güçle bu iradeye sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle 2023 hedeflerine daha güçlü girmek en büyük temennimizdir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com