Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BİJİ EMRİKA…?


Recep Akyol
5 Kasım 2014 Çarşamba 21:07


    Suriye Kobani Kürt Bölgesinde Siyasi oluşumların Türkiye’deki  Demokratik Kürt harekatı açısından olumlu ve barışçıl bir geleceğe yönelik gelişmeler ile dostluk ve kardeşlikler imha edilmek isteniyor. Ülkemiz barışına yönelik imha hareketleri hiç şüphesiz paralelci yapıların birer sevinç kaynağı.

    Kobani’ye gitmek üzere Barzani Kürdistan Peşmergelerinin geçişleri esnasında “ Biji Obama Biji ABD ” sloganlarının atılması demokratik ve ulusal Kürt hareketine karşı en geniş kapsamlı yapılmış bir kötülüktür. Bu sloganlar ve bu söylemler Kürt iradesinde akıl tutulmasıdır.

    Ortadoğu coğrafyasında Kürt, Arap ve diğer azınlıkların kanlı katili olan Amerika artık bu slogan ve söylemler ile dost yapılmak isteniyor. Yüzyıllardır Türk-Kürt düşmanlığı temelinde yapılan suni çatışma ile İngilizlerin cetvel ile çizdikleri haritalarla Kürtlere yönelik katliamlar dost ata ve dedelerimizin düşman torunları oluşturulmuştu.

    Tüm bu olumsuzluklara rağmen bu toprakların birer aydın ve yazar evlatları olan Prof Dr. Yasin AKTAR- Altan TAN – Mehmet METİNER – Mazhar BAĞLI- Muhsin KIZILKAYA- Orhan MİROĞLU ve diğer dost kanaat önderleri Stratejik Düşünce Enstitüsü kadroları İslami temelde kardeşliği inşa etmekteler.

    Özellikle Prof Dr. Birol AKGÜN öncülüğündeki SDE 1514’ün beş yüzüncü yıl dönümünde Türk-Kürt siyasi ilişkileri ve yeni yüzyıl çalıştayı ile SDE tarihsel hafıza araştırmaları koordinatör Orhan MİROĞLU’NUN moderatörlüğünde gerçekleşmesi gelecek nesillere mutlu yarınlar bırakacaktır.

    Osmanlı kültür ve düşüncesi temelinde faaliyet gösteren kültür enstitüleri geçmişimizi doğru bir şekilde yeniden analiz edip bu ülkenin yeniden yapılanması doğrultusunda ekonomik ve siyasi alanlarda öncü bir güç durumundalar. İrfanı ve fikri hür nesiller bu şekilde yetişirken “ Biji ABD, Biji Obama “ Sloganları yerine Biji Yeni Türkiye ve Biji Erdoğan diyecekler de olacaktır.

    Ortadoğu halklarına ve milletlerin elinden dinlerini almak yerine tahrip edilmiş bir din ile ülke yönetimleri kullanılarak Batılı güçlerin ve sömürgeci zihniyetin vazgeçilmez yaptırımları olup , onların yani Sömürgecilerin vazgeçilmez oyunlarıdır.

    Ortadoğu’nun sıcak savaş gündemi büyük değişim ve dönüşümlere gebedir. Bu anlamda Ortadoğu Türkiye Kürt işbirliği cephesi ile bir güç haline gelecektir. Yeni Türkiye siyaseti Bölgesindeki zenginlik kaynaklarını kullanmak iradesi göstermesi başta Batılı güçleri rahatsız etmektedir..

   Türkiye nin ABD etki alanından uzaklaşması üzerine Batılı güçler Yolu  PKK nın bir parçası olan PYD nin Terör ögütü listesine almaması Uluslar arası alanda PKK da artık PYD gibi meşru bir hareket olarak kabul edilecek..
    Ortadoğu model olarak Yeni Türkiye Barış Süreci ile beraber yönetimsel olarak Kürt ve Türkmen cephesi her alanda işbirlikleri kendi kaderlerine yön vereceklerdir.
    Petrol paylaşımından dolayı herkes payına düşene razı olmaları gerekir. R.Tayyip ERDOĞAN Yeni Türkiye politikaları ile Ortadoğu paylaşımcı bir petrol politikası ile önemli bir güç olacaktır..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com