Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BI XER HATI MEHE XADE


Recep Akyol
6 Temmuz 2013 Cumartesi 21:28


Canlı cansız her şeyi yaratan şanı yüce Rabbimizdir. Mübarek Ramazan Ayında İslami ve insani duygular, ibadetler, Toplumsa yardımlaşma ve tüm iyilik hareketleri doruk noktaya ulaşır. Bu aylarda insanlar Rabbimizden rahmet, bereket, af diledikçe yüce Yaratanın hoşuna gider.
Ülke olarak artık ne barut kokuları nede silah seslerini inşallah duymayacağız. Ana ve Babaların yüreklerine acı inmeyecek Bayramlar artık buruk geçmeyecek inşallah
İslami  yardımlaşma da oruç ibadeti birçok ortak duyguyu canlandırır, insanlarda ki iyilik hareketi duyguları kabarır. Türkiye’de bir çok ilde Ramazan ayının ve ibadetinin çok daha haz alındığı Şanlıurfa da  manevi havanın çöl sıcakları altında tutulan oruçlar ve yapılan ibadetler insanları çok daha güçlü kılıyor.
Şanlıurfa da  Yirmi yıl boyunca Faaliyet gösteren Yüz binlerin Umudu olan Gönüllü Kuruluşlar Aş Evi Yönetici ve çalışanlarından Allah razı olsun büyük fedakarlık yapıyorlar.
Yüce Allahın Ramazan ayı için “BENİM AYIM” demesinin sebebi bize göre Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’in bu ayda tamamlandığına bir işarettir. Çünkü Kuranın gönderildiği kişi Kâinatın Efendisi Hz. Muhammet (sav), Kuranın indiği yer ve belde ise Mekke ve Medine’dir.
Televizyon kanalları bugünlerde tatlı bir telaş içinde, günler öncesinden yapılan hazırlıklar, yayın akışlarında yapılan önemli değişiklikler ve bir ay bile olsa dini duygulara ortak olma heyecanı…Herkesin hayatında intizamlı bir düzen  oluyor
Allah yolunda yardımlaşma ve dayanışma Ramazan Ayında görülmektedir. İslami hayatın her zamanında Allah yolunda İNFA K  EDİNİZ Allahın emriyle hareket ederiz.                         
En yakın akraba, en yakın komşulardan başlayarak daha sonra ihtiyaç sahiplerini tespit ederek onların ihtiyaçlarını gidermek Allah katında en makbul iştir.
Yediğimizden, içtiğimizden, giydiğimizden ayırt etmeden  Garip, Yetim,    Fakir ve Miskinleri yeni sevindirmek, infak etmek yüce yaratanın sevdiği hareketlerdir.                     
Zira Peygamber  Efendimiz elindeki bir hurmayı paylaşması gibi. Yüce Peygamberimizi örnek alarak Sınır ötesi de olsa  Peygamber  ümmetine yakışır bir şekilde samimiyetimizi ifade etmeliyiz.
Her geçen gün rağbet gören ve çocuklarımızın Camilerde ki Kuran öğrenme ve İslami eğitim görmeleri yavrularımızı her türlü kötülüklerden muhafaza ediyor. Bu ortamı oluşturan herkesten  Allah razı olsun
Şanlıurfa da yapılan İlahiler, sohbetler, naatlar, mevlitler, çok içtenliklidir… Birbirinden ünlü konuklar, yüzler, dini  filmler,, Anadolu’dan ramazan manzaraları ile her yıl olduğu gibi bu yılda dop dolu ramazan geceleri ile bu mübarek ayı’da geride bırakacağız.
Yüce Allah Ramazan ayı ile muhabbetimizi nice Ramazanlara ulaştırsın


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com