Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BEŞİKTAŞ AŞKI ÇOK FARKLI


Recep Akyol
26 Temmuz 2013 Cuma 23:01

Herkesin gönlünde sevmiş olduğu bir futbol takımı vardır. Bu takımlar Beşiktaş olabilir, Galatasaray olabilir, Fenerbahçe olabilir ve Şanlıurfa Spor ya da başka bir takım olabilir. Bizim kimsenin takım sevdasına diyecek bir şeyimiz yoktur. Böyle sevdalara saygı duyar başkalarının da benim Beşiktaş aşkıma saygılı olmasını isterim.

Haber sitelerini okurken “ Beşiktaşlıyız “ diye bir başlık gördüm. Ha unutmadan söyleyeyim de Şanlıurfa Beşiktaş alt yapısı hocası ile sorunların çözümü için Valilik makamındaki dostlarımızın ilgilerine ayrıca teşekkür ederim.                                                                 Şanlıurfa Beşiktaş takımı da ayrı bir sevdamız. Yani İstanbul’u sanki Urfa’ya getirmişiz.

Beşiktaş aşkı ile beraber arkadaşlık ve dostluklarda beraber oluşuyor. Hatta bu arkadaşlardan bizi İstanbul’a dahi davet edenler var. Sağ olsunlar bu sevda ne etnik kimlik biliyor ne de başka bir Din , tüm güzel insanlar, tüm sevdalar  bir potada buluşur.

Urfa’da ayrıca Beşiktaş Tek Tek spor adında rengi de Siyah Beyaz olan amatör bir takımımız vardı. Daha sonra birkaç takımla beraber Urfa spor adıyla birleştiler. Son Beşiktaş Gençlik spor maçını hiç unutmam 1-0 kazanmıştık ve golü de Baku bela Emin Ağabey atmıştı.

İstanbul’da kaldığım yıl Amca oğlu ile beraber Beşiktaş maçlarına giderdik. Beşiktaş müsabakalarında  en fazla sevdiğim taraftarların Tribün  şovu idi. Hangi maça gitsek hiç tanımadığımız insanlarla tanışıp ve dostluklar ediniyorduk.
Beşiktaşlı ol yeter.İşte bu Aşk ve bu sevda çok başka. Bu aşk ve bu sevda yaşandığında daha da yüceliyor.

İstanbul’da ki  Urfalılar çok iyi bilir. İstanbul Laleli’de ki Urfalı Sait Ustanın Lahmacunları meşhurdu. Beşiktaş maçı önceleri gidip lahmacunlarla beraber tribünlere çıkıp orda yerdik. Diğer tanımadığımız Beşiktaşlı insanlarla yediğimizi paylaşırdık.

Urfa’dan geldiğimizi söyleyince İstanbullu Beşiktaşlılar bizleri bilet kuyruğunda ön sıraya alırlardı. Herkes maça getirmiş olduğu yiyecekleri paylaşırdı. İşte böyle sevda ve aşkları yazarken inanın ki gözlerim doluyor.  Sanki bu sevdayı ve bu aşkı yeniden yaşayacağım gibi. İşte bu sevdamım tarifi yok ancak yaşanır.

Şunu da belirteyim bizim Ailenin iki tarafı da Beşiktaş hayranı. Baba tarafımızda, Anne tarafımız da Beşiktaşlıdır .Normal 6-7 kişilik aileden birer parazit çıkıyor.o kadar da olsun. Onlar olmazsa kimlere takılacağız . Dedim ya bu sevda anlatılmaz ancak ve ancak yaşanır. Selam olsun bu sevdayı yaşayanlara…

Bizlere neden Beşiktaş denildiğinde : İki sebep var birincisi Omsalı Balkan harbinde en fazla şehit veren takım. İkincisi Milli takımı tüm sporcusuyla temsil eden tek takım bu nedenle Seçkin Devlet Adamları hep Beşiktaşlıdır. Dost Pakistan Devlet Başkanı da Beşiktaşlıydı.

Fenerbahçeli ve Galatasaraylı dostlarımız kızmasınlar neden bu takımları tutmadığımız ise Fenerbahçe tarafı Rum Ortodoks bölgesi Kiliselerin olduğu bölgedir.

Galatasaray ise onlarda Fransa Kültürü hakimdir. Taksimdeki Fransız Konsolosluğu arkasında Galatasaray Kulübü bulunur.
Beşiktaş ta ise Osmanlı Kültürü hakimdir. Osmanlı Kültürünü sevenleri Beşiktaşlı olmaya davet ediyorum.
Futbolu seven herkese sevgi ve saygılar….


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com