Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

BERKİN ELVAN ÜZERİNDEN NİFAK


Ahmet Davut MİLASLI
2 Nisan 2015 Perşembe 18:10

Gezi olaylarında başından yara alıp komaya giren ve geçen Mart ayında vefat eden Berkin elvan üzerinden birçok sol örgüt ve onların destekçisi olan medya, hemen harekete geçip kaos üretmeye çalıştılar. Berkin Elvan dosyasını araştırmakla görevlendirilen savcı M. Selim KİRAZ beyefendi bu örgütlerin maşası olan iki terörist tarafından, Elvan’ın vefatından 20 gün sonra, 31 Mart’ta rehin alınarak onu hunharca katlettiler. Onu öldüren katiller de belalarını buldular tabi…

Bundan bir gün sonra da Vatan caddesindeki İstanbul emniyet Müdürlüğüne bir saldırı daha yapıldı. Bu saldırı sonucunda iki polis hafif şekilde yaralandılar. Tedavileri devam ediyor. Teröristlerden kız olanı öldürüldü, diğeri de yaralı bir şekilde yakalandı. Soruşturmalar devam ediyor.

Bu tür olayların olabileceği ihtimali, hükümet çevreleri tarafından önceden kamuoyuna duyurulmuştu. Buna göre de tedbirler alınıyordu. Ancak gözden uzak tutulan ve ilk yayınlandığından çok da dikkati çekmeyen bir husus vardı. O da Gülen’in Berkin Elvan için yayınladığı mesaj idi. Gülen’in mesajı solcu medya tarafından pek önemsenmişti. Bu biraz dikkat çekiciydi ama, “Solcular, düşmanın düşmanı dosttur, diyerek şimdilik Gülen hareketini destekliyorlar” dedik ve üzerinde durmadık. Ta ki, Latif ERDOĞAN bu mesaja dikkat çekinceye kadar… Latif ERDOĞABN’ın uyarısından sonra mesajı tekrar okudum; gerçekten korkunç bir mesajdı. Mesaj şöyle:

“Sağduyu ve uzlaşıyla örgülenmesi gereken devlet aklının öfke ve kine mağlub olduğu zor günler geçirmekteyiz. Bu nefret atmosferi, toplumun muhtaç olduğu sevgi, sükunet ve birbirini anlama çabasını ortadan kaldırmakta; yukarıdan aşağıya doğru çatışmacı bir üslûbu telkin etmektedir. Bir AVM inadıyla başlayan hadiseler teskin edileceğine kutuplaştırıcı bir dille körüklenmiş ve bugüne kadar birçok gencimizin hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. 15 yaşındaki küçük berkin elvan, bu atmosferin son kurbanı. Elvan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diler, bugüne kadar pek çok acıyla dağidâr olmuş ama temkin ve teyakkuzunu korumayı başarmış Alevi kardeşlerimize sabrı cemil niyaz ederim. M. Fethullah gülen

Bu mesaja dikkatle bakan şunları görür:

a) İslamî kimliği önde görünen bir insan taziye mesajı yayınlıyor; fakat mesajı ibir âlim kimliğiyle değil bir muhalefet partisi kimliğiyle dkaleme alıyor. En önemlisi de bu mesajda, “Alevilik-Sünnilik” gibi hassas olan noktalara dikkat çekilerek tam anlamıyla nifak sayılabilecek bir üslup tercih ediliyor.

b) F. Gülen, bu mesajında nefret söylemini daha da arttırmak için bir çaba içinde… Eğer onun amacı nefret söyleminin sona erdirilmesi olsaydı bir siyasi partinin genel başkanı gibi sözler söylemezdi. Çünkü Kılıçdaroğlu bile böyle bir söylemi asla tasvip etmez.

c) F. Gülen bu mesajında Alevileri açıkça tahrik ediyor. Belli ki, Berkin Elvan’ın alevi olan kimliğinden yola çıkarak taziye mesajında hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yaparak Alevilerin bu hükümet tarafından mağdur dildiğine dikkati çekmek istiyor. Toplumun barış içinde yaşamasını arzu eden bir İslam âlimi böyle bir üslup kullanır mı?

d) Taziye cümleleri arasında gizlenen mesaj, Paralel yapının bütün dershane, okul, üniversite ve medyasının gerçek sahibinin Gülen olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Çünkü öfke kokan cümlelerin benzerlerini her akşam paralel medyanın haberlerinden veya onlara mensup herhangi bir elmanın ağzından duymamız mümkündür. Buna rağmen F. Gülen, “Benim bu kurumlarla hiçbir alakam yoktur” diyebiliyor.

Allah ıslah etsin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com