Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ben de mi aday olsam


22 Nisan 2014 Salı 18:55

Şanlıurfa’da caddelerde yürürken sürekli ilanlar, reklâmlar, milletvekili aday adaylarının tanıtım afişleri gözümüze çarpıyor. Ne kadar da çokmuş bu ülkeye hizmet etmek isteyen! Diye düşünüyor insan kendi kendine.

 

Ve hepsi AK Partiden aday adayı. AK Parti seviliyor icraatları beğeniliyor ve büyük ihtimalle yine Urfa’dan en az 10 milletvekili çıkaracak. Bu yüzden AK Parti tercih ediliyor

 

İstanbul’dan sonra ikinci sıradayız aday adaylığı sayısında. Ankara’yı bile geçmişiz. Niye bu kadar çok acaba aday adayı sayısı?

 Hizmet etmek mi hepsinin amacı? Yoksa milletvekili olmak makam mevki güç sahibi olmak mı? Ya da ak partiden yana görünüp terfi almak mı? Birinci şık olması gönlümüzden geçiyor. Ama durum çok da öyle değil.

 

 Halk milletvekilini kendi seçmeli kişiye oy vermeli, ancak siyasi parti sistemiyle bu mümkün değil. Parti kimi aday gösterirse halk ona oy veriyor. Meclise giden vekil parti değiştirebiliyor. Bu yaman çelişki diyesi geliyor insanın. Halk sana oy vermedi ki seçildiğin partiye oy verdi sen de gidip parti değiştiriyorsun. Düzelmeli bu konu bir şeyler yapılmalı. Çözüm bence sayın başbakanımızın gündeme getirdiği başkanlık sisteminde.

 

Adaylık yarışı içinde çok sayıda hekim arkadaşım var. Doktorlarda da başladı siyaset merakı hadi hayırlısı diyelim. Yine de okuryazar bile olmadan aşiret reisi milletvekili yerine okumuş yazmış bir doktorun milletvekili olmasını tercih ederiz.

 

Peki, bu kadar aday adayı içinden nasıl seçim yapılacak. Bu konuda ak parti'ye çok önemli rol düşüyor. Halk AK Parti'yi seviyor, AK Parti'ye inanıyor, güveniyor, siz kimi aday gösterirseniz biz onu seçeriz diyor. AK Parti omzundaki bu ağır yükün farkında olup hizmet etmek amacı olan kişileri çok iyi ayırt edip halkın önüne getirmeli. Oy kaygısı içinde aşiret reislerini karşımızda aday görmek istemiyoruz. Belediye başkanlığı seçiminde uğradığı hüsrana yine uğratır Şanlıurfa halkı AK Parti'yi.

 

Haziran seçimlerinden sonra inşallah Şanlıurfa’nın bir bakan çıkarmasını bekliyoruz. Daha doğrusu şiddetle bir bakanımız olmasını istiyoruz. AK Parti il teşkilatının bu konuda çok çaba sarf etmesi gerekiyor.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com