Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ

Belediye Başkan Adayı Güvenç


Prof. Dr. Musa Kazım YILMAZ
16 Aralık 2013 Pazartesi 13:33

Tüm samimiyetimle söyleyeyim ki, üç yıldan beri Şanlıurfa'da valilik yapan Celalettin GÜVENÇ'in Belediye Başkan adaylığı Modern Urfa için büyük bir avantajdır.

Henüz mahalli kaygıları aşamamış bir takım insanların "İlle de Urfa'lı Başkan istiyoruz" demeleri çok anlamsız. Zira bu şekilde mahalli ve mevzii düşünen insanlar oldukça, Şanlıurfa dünya şehri olamaz. Onlara yapacağımız kardeşane tavsiyemiz şudur:
Dünya şehri olmaya namzet bir kentin insanları olarak mahalliliği, aşiretçiliği ve sadece yerel düşünmeyi bırakmak mecburiyetindesiniz. Daha geniş ufuklara, daha ileri düşüncelere ve daha modern bir kent tasavvuruna yelken açmak zorundasınız.


Vali Celalettin Bey dürüst, babacan, sözünün eri ve samimi bir insan…  Enaniyet ve kibir gibi süflî takıntısı olmayan,  mütevazı, fakat hedefe odaklı, iş bitiren ve herkesin sempatisini kazanacak karakterde olan bir insan…


Valilik gibi riskleri daha az, bütçe imkânı daha fazla ve yönetimi daha kolay olan bir idarî görevden, çok karmaşık olan ve zor yönetilebilen bir idareye talip olması, onun hizmet aşkının ifadesinden başka bir şey değildir.


Her şeyden önce Valilik, Cumhurbaşkanlığını temsil eden ilin en yetkin makamıdır. Eminin Sayın Vali fedakârlıkta bulunarak ve Sayın Başbakan'ı kırmak istemediği için bu hizmete talip olmuştur. Yoksa herkes biliyor ki, Şanlıurfa'da Belediye başkanlığı yapmak büyük bir şeref olmakla birlikte ateşten gömlek giymeye de benzemektedir.


Bununla birlikte Celalettin Vali'nin belediyecilik hizmetini en iyi şekilde ve başarıyla yapabileceğine inanıyorum.
Yakından tanıdığım kadarıyla Sayın Vali profesyonel bir yönetici, tuttuğunu koparan, Urfa'nın sorunların yakından tanıyan, hilekrlarların tuzaklarını çabuk fark edecek tecrübede ve yaşta,  her şeyden önemlisi de Allah'tan korkan ve halka hizmet aşkıyla dolu olan bir Anadolu çocuğu… Onun en büyük özelliği dosyalar arasında kalıp sahadan uzaklaşmamasıdır.


İşleri gözünde büyütmeyen, mesai mefhumunu kitabından çıkaran ve 24 saat halkla beraber olmayı seven bir idareci…


Suriye'den gelen göçmen krizini çok iyi yönetmesinden de anlıyoruz ki Sayın Vali, korkmadan, yılmadan ve bıkmadan kentin güvenlik sorunlarını bizzat yerinde çözmeye gayret eden bir yönetici…  Bunun yanında eğitim, trafik ve diğer sosyal problemler gibi kentin diğer sorunlarıyla da en üst seviyede ilgilenmiştir.


Sayın Vali sevecen olduğu kadar kararlıdır da… Yarım saat dinlediğinizde onun saf bir Anadolu çocuğu edasıyla lafı eğip bükemeden ve mukaddimeler yapmadan, olaylara doğrudan temas ettiğini görürsünüz.


Kullandığı cümleler, hep kararlılık ifade eder bir netlikte… Urfa Belediye Başkan adaylığı herkes için hayırlı olsun ve Allah onu muvaffak etsin.


Hiçbir Şanlıurfalı merak etmesin. Başkan adayınız size ve bu topraklara yabancı biri değildir. Eğer o bizim hemşeriliğimizi kabul ediyorsa bizim de Alar-Resi ve'l-Ayn demekten başka sözümüz olamaz.


İnanıyorum ki, Sayın Valinin başkanlık döneminde kentin hem güvenlik hem de sosyal hayat konsepti değişecektir.


Çünkü kendisi, Kaymakamlık ve Valilik görevlerinde bulunarak idarecilikte profesyonelleşmiş, en zor yerlerde çalışmış, tecrübe kazanmış, sonunda Şanlıurfa valiliğinden Belediye Başkanlığına aday olmuştur. Bu itibarla Sayın Vali'nin, Şanlıurfa'yı birinci sınıf kentler arasına sokarak marka şehir haline getireceğine inanıyoruz.
Kendi ifadesiyle bitirelim: "Şanlıurfa, tevazu sahibi ve güler yüzlü insanları, tarım arazileri, barajları, gölleri ve temiz havasıyla her türlü hizmeti hak eden bir şehrimizdir. Belediye Başkanı olarak seçildiğimde oluşturacağım ekibimle birlikte boş durmayacağız ve elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız inşallah. Çünkü Urfa'nın sorunları büyütülecek ve çözülemeyecek sorunlar değildir."

Yolun açık olsun Sayın Celalettin Vali…

Allah seni muvaffak etsin.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com