Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BATI KÜLTÜRÜNÜN KÖKLERİ


Recep Akyol
18 Ocak 2015 Pazar 17:36

 Kendi kokuşmuş kültür ve medeniyetlerini bizlere empoze etmek için sürekli meşhur olan Bizans oyunlarını sahneye koymaktalar.  Yapmacık ve uyduruk bir din gücünü kendi yaptırımları ile tanrısal bir boyunduruk  sistemi getirmişler.

    Batı toplumu ve kültürü temelinde tanrı ve din etkisi ile bütün geleceklerini şekillendirip sömürü düzenlerini hayata geçirmişler.   
Deniz aşırı ülkelere gidip sömürü düzenlerini kurarken insanların inançlarını ve kültürlerini dışlayıp kendi sömürü dillerini ve kültürlerini ihraç etmişlerdir.
    Fakat batının kendi kültürleri üzerinde ve kendi içlerinde ki fikir çatışmaları da yok değil. Batılı bilim adamı ve birkaç yazarın doğru tespitler yapıp yazmış oldukları eserlerinde gerçekleri dile getiren Alman Hıristiyan Demokrat Partili Ogüst BABEL ve Fransız Komünist Parti Kurucusu Roger GARUDAYIN Siyonizm adlı kitabı batı kültürünün gerçek yüzünü sergiliyor.

    Batı kültürünün köklerine baktığımızda Hz.Peygamber Efendimizin şahsına Taif’te yapılan işkence ve hakaretleri yapanlar bu günde Peygamber Efendimizin getirdiği Islama Camilere ateş vererek Peygamber Efendimizin karikatür rezaleti ile Müslümanları terörize edip, hakaret etmekteler.
       Kokuşan Sistem ve Yönetimlerini ayakta tutabilmek için İslam’la Terörizmi özdeş kılmaktalar.. Ortadoğu’daki bütün insan kelle kesme olaylarını Kendi insanlarına” İşte bakın İslam dedikleri bu” mesajı verilmekte..Fakat ne yazık ki Müslümanlar da bu oyuna gelmekteler..
      Yani bunlar dün ne idi ise bu günde aynı çatışmacı düşüncelerine devam etmekteler. Batılı güçler daima çatışma kültürü olan Terörizm yolu ile baskı oluştururken Savaşlar yolu ile Silahlanma yolu ile kendileri ve kendi dışındaki Kültür ve İnançlar arasına set çekerken Müslümanlar ise onlara müşteri olmaktalar

    Dün Hz. Peygamber Efendimizin torunlarını kesenler ve Medine de binlerce Müslüman ı katledenler bu gün Fas’ta, Tunus’ta, Cezayir de ve Ortadoğu da katliam yapanlardan ne farkı var ki. Saltanat ve hâkimiyet adına yapılan bütün katliamlar Terörizm ve çatışma kültürünü hâkim kılmaktadır.
    Batılı güçlere NATO Birliği adına Askerlerimizi Kore’ye götürüp savaştırdılar bizlerde bu kirli savaşta ölenleri kutsallaştırıp Şehit ve Gazi dedik. Özgürlük ve Demokrasi adına Kıbrıs a yapılan askeri çıkarmadan sonra Kıbrıs Turizm firmalarının ve eğlence kültürünün merkezi haline getirildi.    Toplumlar arası ve kültürler arası diyalog adı altında çatışma kültürünü yerleştirip gizlediler. Bir taraftan silah sanayisini geliştirip Müslümanlar arasına fitne fesat yoluyla Müslüman kanı akıtılırken, diğer yandan sofralarımıza girerek yediğimiz gıdalar üzerinde insan ölümlerine başka bir terör boyutu kattılar

    Tek çare tüm Müslümanların Selahaddini Eyyubi gibi Kuran ve sünnet düşüncesini hâkim kılıp hayata geçirmektir.
           İslam’ın emirleri doğrultusunda hareket etmeyenler İslam karşıtı oyun ve katliamlardan asla kurtulamaz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com