Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BAŞKAN GÜVENǒE GÜVEN OYU..?


Recep Akyol
29 Haziran 2015 Pazartesi 11:14

Siyasi anlamda güven oyu güvensizlik anlamında değildir. Ülkemiz  veya Şanlıurfa’ya seçim yolu ile işbaşına getirilen Belediye Başkanları veya Siyasi Vekiller hakkında güven algısı değişse de bulunduğumuz Coğrafik Konum ve şartlara baktığımız da güven veya sorumluluk bilinci nedeniyle  duyarlı olmamız gerekir diye düşünüyorum.
7 Haziran 2015  Genel Seçim sonuçları Şanlıurfa ve Ülke genelinde birçok bilinen ezberi bozdu. Ancak Güven ortamları ortadan kalkınca özellikle Ülkemiz açısından bozulacak olan dengelerin etkisi ile kazanmış olduğumuz ve her alanda mesafe aldığımız birçok şeyi kaybederek , birbirimizi boğazlayacak ortamlar da yok değil..
Şanlıurfa da yapılan Yerel Belediye Başkanlıkları seçimlerinin ardından tam bir buçuk yıl geçmesine rağmen yerimizde durmuşuz adeta patinaj yapmaktayız.. Arap Atasözü gibi, “Hesap Kullu Hesap” değişen bir şey yok gibi..
Nevali Otelinin ardında açılan bir cadde hiçbir aydınlatma ve kaldırımı olmayan bir cadde..? Ve ölen 10 can yazıktır günahtır ya.. İnsanlarımızın ve Urfalı’nın kanı bu kadar ucuz mu sayın Başkan..
Geldiğimiz noktada geçmişe veya geriye bakmamız gelecek açısından daha doğru kararlar almak adına faydalı olur görüşündeyim..  Bir inat adına çok projeler değişmesin” elinizde  düdük olabilir  ama bildiğiniz bildik değildir..” İşte bunu yaparsak başarıyı yakalarız
Geçmişi ile geleceği arasında ki farkı fark etmeyenler Uyur gezer kişi yada toplum gibidir..Yerel Belediye seçimlerinin ardından hizmet anlamında  Koltuklara oturanların bizlere ne gibi fayda sağladılar diye sormak veya sorgulamak en doğal ve yasal hakkımızdır…
       AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU  seçim sonrası nasıl ki; “Hesaplaşmaya da helalleşme de varım diyorsa” , Şanlıurfa AK Parti Yönetimi ve  Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Bey de gerek hesaplaşma gerekse helalleşme  yapmaları  gerekir..
Şanlıurfa Valisi iken çok desteklediğimiz Celalettin GÜVENÇ Beyi  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye  Başkanı olması için çok çaba sarf ettik. Bu desteğin  gerekçe ve sebebi ise Celalettin Beyin AK Parti politikaları ile daha fazla başarılı ı olacağını düşündük. Ve bu düşüncemizden sapma olmasını da asla  istemiyoruz..
Celalettin Beyin İlk defa hem Vali hem de Belediye Başkanı olması ile tarihe geçmiş olması Şanlıurfa halkının onurlu bir tercihidir… Bu görevler başka hiç kimseye de  nasip olmaz ve olmamıştır..
Ama sayın Celalettin Bey 6 aydır bir dilekçemize cevap bile vermemesi onun ne kadar duyarlı olduğunun  bir ispatıdır herhalde..? Bir engelli yada eski bir hükümlünün işe alınması Yasal bir hak olmasına rağmen…
Ticaret Odası Başkanı’nın oğlunun işe alınması  vs..vs örnekler de vardır. Celalettin Başkan’ın  bir tercihi olsa da, bu hesabın sorulması da bedel veren  AK Partililere ve tabi ki bizlere düşer. Hele hele bu işe alınanların paralel örgüt boyutu varsa durum daha da ciddi bir boyut kazanır.
      Bu tür işe alınanlar veya görevden alınmayan Paralel bağlantısı olanlar aynı zamanda “Milli Güvenlik Kurulu tavsiye Kararına “ karşı durmak anlamı gibidir. İşin açıkçası Milli Güvenlik Kurulu Kararlarına karşı suç işlenmiştir..
Ülkemiz ya da Şanlıurfa adına kimsenin yanlış yapma hakkı yoktur..
 Fakat geldiğimiz noktada “Yüce Allah kimseyi pişman etmesin”  diye başta ben olmak üzere benim gibi düşünen birçok aklı selim AK Gönüllü  Şanlıurfalı bizimle aynı görüşü paylaşıyor.. Fakat yine de gülen ve kazanan Ülkemiz ve  Şanlıurfa olacaktır  inşallah..
Çok iyi hatırlıyorum 30 Mart 2014 Yerel seçim çalışmalarında Başkan Celalettin Bey ve Bakanımız Faruk ÇELLİK Bey yapmış oldukları bir Televizyon konuşmaların da Şanlıurfa için can alıcı iki ana sorunu dile getirirken..
1.    Olarak Şanlıurfa halkına ve seçmenlerine Metro ve Metrobüs  projelerinin hazır olduğunu Hatta Bursa Büyükşehir Belediyesinden teknik ekipman getirileceği vurgusu yapılırken

2.    Sayın Büyükşehir Başkan Adayımız Celalettin Bey ise Şanlıurfa Mastır planı çalışmaları için İstanbul Büyükşehir teknik ekipmanlarını getirileceği  Şehir merkezinin  dışa doğru cadde ve yolların açılacağı müjdesini vermişti..

3.    Sayın Celalettin GÜVENÇ Başkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ ile yapmış olduğu en son Brezilya gezisi bu amaçlı idi herhalde..?acaba Şanlıurfa Spora sporcu mu getirecek diye birçok merak eden de yok değil.. Ama ne yazık ki günümüzde Büyük lokma yiyen büyük konuşuyor..  İnşallah o lokmalar boğazların da kalmaz..

4.    Bu yapılacaklara ek olarak başka projeler eklenerek Hedefler Büyütülmüştü.Büyütülen bu hedefler karşısında Şanlıurfa halkı büyük umutlarla büyük beklentilerin hayal kırıklığını Şanlıurfa Halkı 7 Haziran Genel seçimlerinde seçim sandıklarına yansıtmış oldu.. Celalettin Başkan niyetine AK Partiye seçim darbe planı vekillerin gayreti ile engellenmiş olundu..Yerel Belediye seçimlerinden sonra Şanlıurfa Halkı her sorunu olanlara “Belediye Kapıları” toplantı var gerekçesi ile kapanmıştı.

5.    Basın Mensubu arkadaşlar zaptı rapt altına alındı..Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Bey Deli MUROLARI yanına alıp Basın mensubu arkadaşlarımızı dışarı çıkartarak toplantıya aldırmaması ayrı bir facia idi.. Ve Halkın ortak görüşü “FAKIBABA dan kurtulduk derken FAKIBABAYI arar olduk” neyse ki Sayın FAKIBABA Celalettin Bey ve bizlerin Vekilli oldu kadere bak…
İşte Şanlıurfa Basınına bu felaket ve faciaları yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanlığının çiçeği burnunda Daire Başkanları ve Şube Müdürleri Celalettin Beyi Sosyal Medyada iftiharla tanıtılırken kullandıkları “AKP ibareleri vs..vs..” bu tür söylem ve ibarelerin Büyükşehir Belediyesine karşı AK Parti teşkilatının nasıl bir tepki vereceklerini doğrusu çok merak ediyorum…
Ankara da kulis ve söylemlerde Şanlıurfa Genelindeki kaybedilen 100 bin oyun Sorumlularının yeni seçilen Vekillere bağlamak,  Şanlıurfa il Başkanı Zeynel Beyin hedef gösterilmesi ayrı bir felaket..
 Oysa yeni seçilen Vekillerimizden Bakanlık yapacak kapasitede olanlar var.. Örneğin AK Partinin Ortadoğuya açılan kapısı olarak bildiğimiz Dr.Halil ÖZCAN Bey. Daha önceleri çeşitli Bakanlıklarda görev alıp tecrübesi olan.., Bürokrasiyi Bilen Kasım Bey..  Sağlık alanında Dr. A. Eşref FAKIBABA, Devlet adamı görevi ile Prof.Dr. Mazhar BAĞLI gibi isimler ve bu listeyi   seçimler de hedef gösterilmesi çok yanlış beyler…
Ne Yazık ki Urfalı Urfalı ile vurulmak isteniyor. Urfalı yabancı ile terbiye edilmek isteniyor.. Ama bu ayıp bizim hakkımız mı?  değil mi işte onu ALLAH bilir..
      Tüm bu olumsuzluklara rağmen Bu Mübarek Ramazan ayın da  Büyükşehir Belediye Başkanımız Celalettin Bey ve İlçe Belediye Başkanlarımızın  sözleri Hazreti Mevlana ya ait olan ve  Tuncer KURTİZ’in seslendirmiş olduğu “ETME” şiirini okumalarını tavsiye ediyorum..  Saygılarımla..


YORUMLAR
 • yorum2015-07-04 14:23:26Sabri TÜRKMEN

  SAYIN FAKIBABA BU BELEDİYE GELİRİ İLE ÇOK DAHA İYİ İŞLER YAPArdı...

 • yorum2015-07-02 18:30:27İsmal UYAR

  belediyecilik çarbacılık değildir...

 • yorum2015-07-01 23:03:06REŞAT tAŞ

  FAKIBABA ESERLERİYLE ORTADA YA CELALETTİN BEY BEREDE...

 • yorum2015-07-01 08:40:06MAHMUT İSTANBULDAN

  ŞANLIURFA BÜYÜDÜ MÜ KÜÇÜLDUMU BİZE YUTTURAMAZSINIZ YAHU...

 • yorum2015-07-01 08:36:09Çetin Gümüş

  Sayın Fakıbaba nın Güvenlikçisi biri ile kavga etti..Tüm Urfa Basını ayağa kalktı.. Bu Başka Celalettin Bey Yolları değiştirdi Kafamız karıştı sağımızı solumuzu unuttuk.. Bu şehre bu kadar duyarsızlık ve tek adamlık...çok yauk değilmi...

 • yorum2015-07-01 00:05:20Rojda ALTIM

  Ruhalıya bu kadar soğuk ve uzak bir başkan daha gelmedi..

 • yorum2015-07-01 00:04:57Rojda ALTIM

  Ruhalıya bu kadar soğuk ve uzak bir başkan daha gelmedi..

 • yorum2015-06-30 15:33:55İsmal Beyaz

  Hey Uyandınızmı Fakıbaba gitti Kıymet bilmediniz ağlayan urfa..ağlatan urfa

 • yorum2015-06-30 15:22:10Çengiz Kaya

  Yenimi aklınız gaşa geldi Bu Uralı değil diye ama biraz açokça yazılmış afferin

Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com