Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BASIN VE STK TOPLANTILARI


Recep Akyol
3 Nisan 2016 Pazar 18:15


Şanlıurfa’nın değerli basın kuruluş temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları Oda başkanlıklarının bir araya gelip buluşmaları, tanışmaları Şanlıurfa’nın sorunlarına ortak akıl temelinde görüş sunmaları herkesin özlediği bir ortamdı.
Ve bu ortamı başta biz basın mensupları sorunları, meseleleri en yetkili merciler olan Meslek kuruluşlarını bir araya getirdikleri için değerli kardeşimiz Faruk AKBAŞ , Yusuf KILIÇ ve diğer arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu toplantıdaki buluşmada herkesin birbirlerini yakinen görüp tanışmaları da ayrıca güzel bir tablo oluşturdu.
Bu güzel toplantı gecesinde herkesin içinde yaşadığımız herkesi üzen terör ortamı ve Şanlıurfa sorunları için fikir beyan eden dostlarımız sanki ayrı ayrı açan bir gül ve çiçek görüntüsü verdiler. Duyarlılık gösterip bu toplantıya katılan tüm arkadaşlara da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.
Hani sürekli deriz ya sorun ve mesele Vatan ise gerisi teferruattır mantığı ile birbirimizi üzmeden, kırmadan ,dökmeden ,incitmeden sevgi ve saygı ölçüsü dâhilinde birbirimizi ne kadar kabullenirsek o ölçüde başarılı neticeler alırız.
Bu güzel ve başarılı toplantıdan sonra Cuma günü Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri ERTEKİN Bey’in Cevahir konuk evindeki toplantılarına katıldık. Konu Avrupa birliği KOBİ yatırımları olsa da sorunlarımızın bir diğer temel taşı olan üretim ve yatırımlar ele alınıp konuşulması Şanlıurfa için çok güzel gelişmeleri duymak bizleri mutlu ediyor.
ŞUTSO olarak bildiğimiz ve İsmail DEMİRKOL döneminden başlayarak özellikle Sabri ERTEKİN Bey döneminde Tekstil ve Gıda sektöründe Şanlıurfa adına ihracata yönelik işletmelerimizin sayısı artarken ,bu işletmelerde çalışan, istihdam edilen Urfalı çalışanların sayısında artışların giderek çoğaldığını görmekteyiz..
Gerek Şanlıurfa Sebze Hali Komisyoncular Odası olsun, ve gerek Ticaret Sanayi Odası olsun her iki toplantıda da Sayın Bakanımız Faruk ÇELİK Bey’in Şanlıurfa’ya çok önemli ekonomik katkılar yaptığı konusunda herkes hemfikir, ancak Tarım Bakanlığı gibi çok önemli ve yeterli sayıda Urfalı Bürokrat eksikliği olduğu ortak bir görüş olarak belirtildi.
Ben şahsen Urfa Yerel Basın camiasının birleşik bir şekilde Şanlıurfa’nın öncelikli sorunları karşısında ortak bir çalışma ortaya koymalarını istiyorum. Az olsun benim olsun mantığı ile hareket eden gazete camiaları faydadan çok zarar veriyorlar..
Gazete Camialarının Basın sitesinde ki gazeteci mesleği ile alakası olmayanların aynı soy adı ile fazla olanlar örnektir.. Çıkar eksenli ve ya iktidar yanlısı görünümlü yayıncılığın Şanlıurfa Ekonomisine ve Şanlıurfa’ ya hizmet etmediğini önemle belirtiyorum.
Yapılan bu toplantılarda Değerli basın ve STK temsilcilerimizin öncelikli sorunlar ortak görüş olarak:
1- Şanlıurfa’da kısa dönemli değil, uzun vadeli kalıcı yatırımların yapılması. Gap Bölge İdaresinin daha aktif hale getirilmesi, Bir türlü bitirilmeyen Besi Organize Bölgesinin Hizmete geçirilmesi..
2- Bölgemizde ve Şanlıurfa’da sağlık sorunlarına acil çözümler getirilmesi, sağlık sektöründe kapatılan veya sözleşmesi yapılmayan hastane binalarının hizmete açılması.
3- Eğitim sorunu için uzun süreli planlamalar yapılması, Gençlerimize sürekli Madde bağımlılığı konferansları verilmesi ,Emniyet güçlerinin gençlerimize sahiplenme açısından daha duyarlı davranmaları gerekir.
4-Yerel sorunlarda Yeşil çevre bilinci Ağaç çalışmalar yapılması. Belediyelerimizin politize olmuş politik davranışlardan vazgeçilmesi.
5- Özellikle Yol ve trafik sorunu Şehircilik ve imar sorunlarının halkın ortak görüşü alınarak çözüme kavuşturulması, Belediyelerdeki büyük savurganlığın giderilmesi.
6-Küçük esnafa getirilen vergi yükünün azaltılıp çalıştırılan siğortalı işçi primlerinin aşağıya çekilmesi Dünya tarihinin temeli ve merkezi sayılan Şanlıurfa’da Turizm Sektörünün yatırım ve işletmelerle aktif hale getirilmesi ortak görüş olarak konuşuldu.
Bu belirtmiş olduğum temel sorunları çözecek AK Partili İktidar Mensubu Vekillerimiz çeşitli komisyonlarda görev almaktalar.
Kapasite bilgi ve deneyim olarak Sayın Vekillerimiz Şanlıurfa nın bu sorunlarını çözeceklerine olan inancım tamdır…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com