Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Emin KUŞ

Başbakanın Treni boş çıktı!


Mehmet Emin KUŞ
22 Ocak 2013 Salı 18:56

  İki dönem üst üste Şanlıurfa Belediye başkanlığı yapan ve halen başkanlığı devam eden Şanlıurfa belediye başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Sayın başbakanın bizzat eliyle rozet takmasıyla tekrar Ak partiye geçmiş oldu.

  Az çok siyasetle ilgilenen herkesin ve özellikle Şanlıurfalıların hafızalarında dün gibi duran bazı nahoş olaylar yaşanmıştı, Ak parti ile Sayın Fakıbaba arasında…

  2009 Mart seçimleri belediye adayları açıklandığında, kendi partisinden Şanlıurfa belediye başkanı olan Fakıbaba’yı aday etmeyip bunun yerine Mehmet Oymak’ı aday göstermişti, ak parti…

  Bunu da bizzat Sayın başbakan canlı yayında;  “Şanlıurfa’da daha önce 9 yıl belediye başkan yardımcılığı yapmış Mehmet Oymak kardeşim Şanlıurfa adayımızdır” diyerek açıklamıştı.

  Daha sonra seçim çalışmalarında Ak parti ve Fakıbaba arasında kıyasıya bir rekabet yaşanmıştı.

  Hatta “yediler buraya giremez” pankartları asan esnaflar…

  Ceket yandıran vatandaşlar…

  Ceket ve paltolar her toplantıda havada uçuşuyor yakılıyordu, Fakıbaba taraftarları tarafından.

  O süreç içerisinde Sayın başbakan Recep Tayyip Erdoğan Urfa’ya gelerek kendi adayları Mehmet Oymak’a destek vermiş ve o mitingde şöyle demişti 28 bin kişinin gözlerinin içine bakarak; “BU TRENDEN İNEN; BİR DAHA Bİ-NE-MEZ…” peki biz şimdi Sayın başbakana soruyoruz; ne değişti de siz kendi sözünüzü yalanladınız. Siz mi değiştiniz, o zaman HALKA göre iyi, size göre kötü (!) olan Fakıbaba mı iyi oldu/değişti.

  Halkın gözünde sözünün eri, yeri geldiğinde sözünü esirgemeyen ve sözünün arkasında duran imajı oluşturan bir başbakan şimdi nasıl oldu da daha kısa bir süre önce tüm Türkiye halkının önünde verdiği bir sözü unutur ya da arkasında duramaz!

  Dün gerek beni telefonlarla arayan, gerek yüz yüze görüşen birçok insan şokta gibiydi. Herkes; biz her ne kadar parti içinde Fakıbaba’nın Ak partiye geçmesini isteyenler olduğunu bilsek de; buna Sayın başbakanın kesinlikle izin vermeyeceğini sanıyorduk diyordu.

  Demek ki siyasette; “dün dündür, bugün bugündür” mantığı ve politikası değişmemiştir.

  Tabi ki önümüzde ki seçimlerde Fakıbaba’ya büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı mı, milletvekili adaylığımı verilir bilemeyiz ama Şanlıurfa için hayırlısı olsun diyoruz.

Bu Konuyu çok güzel ifade eden bir Karikatür, İbrahim Özdabak'tan:


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com