Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Başbakanın Amed Ve Şanlıurfa Gezisi


5 Haziran 2012 Salı 09:42
Sayın başbakan son haftalarda bence haksız yerde çok sert çıkışlar yaptı. Son derece agresif bir dil ile san ki, Kemalist ulusalcı, üniter ve totaliter bir anlayış ve işleyiş içerisine girdi, veya girdirildi. Daha birleştirici ve kaynaştırıcı ve evrensel ilahi ilkelerle birlik ve beraberliği ve kardeşliği savunması gerekirken baktık ki, kardeşlik hak ve hukukundan uzak bir takım tavırlar sergiledi.
Kendisini de kendileri gibi mazlum ve mağdur gören milyonlarca mağdur ve mazlum halk kitleleri, kendisine oy ve destek vererek onu ve ekibini muktedir bir iktidar yaptılar. İktidar yaptılar ki, Kemalist ulusalcılık, tek tiplik ve dışlanmışlık son bulsun. Her kes ve her kesim kardeşlik hak ve hukuku içerisinde ve eşit şartlarda dilini ve dinini kullanarak yaşamını sürdürsün.
Müslüman seçmen kitleler; cerihadar gönüllerine bir teselli ararlarken; belki dertlerine derman olur diye üç dönem üst üste oy verdiler, fakat gelinen süreçte baktılar ki sayın başbakan da eski Kemalist ulusalcılar gibi adeta VURUN ABALIYA (!) dercesine idmanlı bir sporcu gibi yumruğunu sıkmış! vatandaşlarının bir kısmını dürtüştüre dürtüştüre okşadı. Hem vuruyor ve hem de akabinde bazen hüngür hüngür ağlıyor. Bir tarafta 17 sı çocuk yaşta olmak üzere 34 vatandaşını milli servetle bombalayarak öldüreceksin, yani katliam yapacaksın, diğer tarafta hiçbir dini dayanağı olmaksızın çıkıp kürtaj cinayettir diyeceksin. Bir tarafta A.B uyum yasaları adı altında ZİNA yı suç olmaktan çıkararak serbest hale getirip, kürtaja zemin hazırlayacaksın, diğer tarafta kalkıp ‘kürtaj cinayettir’ diyeceksin buna kargalar bile güler. Bu bir tezattır. Bir tutarsızlıktır. Hiç kimseyi inandıramazsın. Oportünist bir politika hiç kimseye fayda sağlamaz.
Müslümanlar; üniter ve totaliter Kemalist rejim son bulsun, bütün din ve diller barış ve kardeşlik içinde yaşasın diye sayın başbakana ve ekibine oy verdiler ama ne yazık gelinen nokta son derece içler acısı ve vahim bir durumdur. Tv ekranlarında ve halk kitleleri önünde; Çıkıp Kürt sorunu bitmiştir demesi son derece şaşırtıcı ve o kadar da manidar olmuştur. Allahın bir ihsanı, bir ayeti ve bir hediyesi hükmünde olan Kürtlerin kendi dilleri ile eğitim yapmasını engellemek en büyük sorundur. İlimiz Şanlıurfa’ya gelerek baskı ve dayatma ile “ hayırda yarışacak” insanları sindirmesi ve saf dışı etmesi, bazılarına sopa, bazılarına havuç göstermesi LİDER SULTASININ ne şekilde ve ne zorbalıkta tecelli ettiğine bizzat kendisi şahitlik etmiştir. Sayın başbakanın, bakanın ve beraberindekilerin bu yaptığı hareket hem AK PARTİ delegasyonuna, hem ak parti seçmenine ve hem de Urfa halkına hem saygısızlık ve hem de büyük bir hakarettir. Bence Sayın başbakan merhamet bulunmaz vadinin kula kulluğun hav fundan ve kınayıcının kınanmasından hala kurtulamamıştır. Hal bu ki Şanlıurfa ak parti delegasyonu kendi hür iradesi ile kime ne için oy vereceğini en iyi bilendir. Halk kendi geleceğine kendisi karar verir. Kimi niçin, nerede ve ne şekilde seçeceğini de en iyi bir şekilde bilir. Bir daha görülmüş ve anlaşılmıştır ki eski alışkanlıklar devam etmektedir. Söyletmeyin vurun mantığı hala beyinleri işgal etmiş. Halk bilmez ben bilirim mantıksızlığı devam etmektedir.
Sayın başbakanın seçmen kitlelerine hitaben yaptığı konuşmalar tamamen hamasi nutuklarla doluydu. Onun hamasi nutukları; Çıplak bedenli, yalın ayaklı, soluk yüzlü, ürkek bakışlı, aç mideleri doyurmadı. Batılı batıl yollarla batırmanın sonucu yine batıldır. Sayın başbakan montaj ilim anlayışının vidalarının gevşemiş olduğunu, akıldan ve hayalden kurulu ilim iskeletine kan vermenin artık işe yaramadığını çok iyi anlamak zorundadır. Zann-ı galibimce sayın başbakan yokluğun, yoksulluğun ve yolsuzluğun ne demek olduğunu azda olsa unutmuş. Bir gün ve gecede bir köy halkının bir yıllık geliri kadar harcama yapan halkını nasıl düşünür. Sayın başbakanın çıraklık ve kalfalık dönemi bence USTALIK döneminden çok daha özgün ve reel idi. Keşke kalfa olarak kalsaydı daha iyi idi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com