Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BARIŞ VE SEVMEK


Recep Akyol
10 Ağustos 2013 Cumartesi 11:59

Şu anda dünyadaki tüm olumsuzluklara karşı ancak ve ancak barış ve sevmek sözcüklerinin hayata geçirilmesi ile normalleşme ortamı sağlanır. İnsani duygular hakim olur.

Özellikle Dünyada ve Ortadoğu ve coğrafyamızda akan kan mazlum Müslümanları kalbinden yaralamakta. İnsanlık dışı vahşet görüntüler kan ortamı maddi ve manevi olarak toplumsal bir çöküş getirmekte.

Evet bu olumsuz tabloyu birbirimizi sevmek ve birbirimizle barışarak kötü ortamlara dur diyebiliriz. Her şeyin temelinde sevmek ve barışmak vardır. Bu anlamda yüce Allahın emir ve yasaklarına uyduğumuz an her şey kendiliğinden çözülür görüşündeyim.

Kendimiz için seversek kendimiz için barışırsak yüce Allahın da  hoşuna gider. Zaten o bizi sevmiyor mu…Hakkaniyeti göz önüne alıp yalan , fitne  toplumdan çekip alırsak sevmek ve barışmak ortamı hakim olur inşallah.

Yanı başımızda ki insanların acısına Türk, Kürt ve Arap demeden , hiçbir ayrım yapmadan, tümüne birden insan gözüyle baktığımızda sorunları çözebiliriz.
Şahsen ben sınır boyu gezerek başta ve Arap ve Türkmen insanlara yardım yaparken insanlık ve İslam’ın gereğini yapmam benim için en kutsal bir harekettir.

Bu duyguyu Arap Türk ve Kürt demeden insanların dertlerini paylaştığımız an sevgi ve barış daha anlamlı olur.
Zevkler farklı ve renkler farklı olabilir fakat herkesin sevgisi ve sevdası ayrı olabilir. İşte buna da saygı göstermek gerekir.


Sevgi veya sevda denilen bu müthiş sözcükte sihirli bir güç vardır. Bu güç kişiden kişiye değişir. İşte bizlerde hasretlik yaşamı insanı yakar adeta kül eder. Kimse hasreti yaşamasın.                                                                                       

İşte bizlerin yaşadığımız ortam metal yığınlarının ardında olsak bile yaşadığımız sohbet olsa da çok samimi aşk ve sevgi duygular insanı  bazen ağlatır.

İnsanlar sevdiği değerler için ağlar duygu ve düşünce insanlar içindir. Duygusuz insanlar ağlamaz onlarda nefret ön plana çıkar. İşte bazen  bizi ağlatan samimi duygularımızdır.

Ağlamak ve gülmek zıt olsa bile sevgi ortamı gülmemiz gereken yerlerde işte bazen de ağlarız.                                                                                   

İnsanlar birbirine kavuşunca sevinç gözyaşları döküyor birçok ümitsiz hasta sevgi ve şefkatle düzeldiklerini görüyoruz. İşte bu sevginin gücüdür İşte böylece gülmek hem iyi hem de zararlı gülen insanda vücut kasları kasılır fazla gülen zarar görür.

Ağlayan insan ise sevinç gözyaşları ile insanı deşarj eder. Ağlayan insan kasılmaz boşalır ve rahatlar.

Neden bülbül gül dalına konunca feryat eder.
Neden insan gül için dikenine katlanır.

Gönül bağı zayıf olan insan ve toplumlar  çabuk ayrılır hüsran yaşarlar.
Ama gönül bağı  bizim gibi güçlü olanlar  kıtaları birleştirir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com