Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BARIŞ SÖYLEMLERİ


Recep Akyol
23 Şubat 2016 Salı 07:58

Çok uzaklarda görüyorduk savaş ortamında olup bitenleri. Ve çember daraldı etrafımızda ve yakınlarımızda duymaya başladık tank, top ve mermi seslerini daha sonra da içimizde Diyarbakır’da, Suruç’ta, Hatay’da, İstanbul’da, Ankara’da iki defa patlayan bombalar birçok insanımızı alıp götürdü. 

Tüm bunlar olurken Sosyal Medya’da ve Televizyonlarda savaş görüntüleri evlerimize kadar geldi. Her gün her saat savaş ve nefret söylemleri başladı. Bizler bu şekil de birbirimizi acımasızca ve düşmanca eylemler yapınca Batılı silah sanayicilerine gün doğdu..
Herkes birbirini suçlamaya başladı. Geçmişimizde olmayan savaş kültürü söylem ve ifadeler içimizde atom bombası etkisi yarattı. Tek endişem ve korkum şu andaki çatışmalar Kürtleri kopma noktasına getirmesidir. İnşallah yanılırım.
Geçmişte dedelerimizin anlatmış oldukları Müslüman, Yahudi ve Ermeni mahallelerindeki ortak yaşam sevgi ve saygıdan eser kalmamış. Arap, Türk ve Kürtlerin komşuluk hukuku kalmamış.
Ve bizler dost dedelerin düşman torunları olarak tüm kazanımları ve tüm zenginlikleri imha ettik. Nefret ve savaş kültürü ile birbirimizi boğazlamaya başladık.
Araplar yalnız başlarına hiç mutlu olmuşlar mı Türkmenler ve Kürtler yalnız başlarına ne zaman ve nereye kadar ayrı yaşayıp ayrı kalabilirler. Batılı Emperyalist güçler ve Avrupalı devletlerin kötü mirası olan yüzyıl savaş geçmişlerini şimdi de bize yaşatıyorlar.
Türklere mal edilen nefret ve savaş söylemleri yanında Kürtlerin kendi içlerindeki iyi Kürt ve kötü Kürt söylem ve politikaları ile aynı şekilde Türkleri Kürtlere, Araplara yönelik “nefret ettirme” eylem ve söylemleri ile parçalayarak bu güzelim ülkeyi kurtlar sofrasına koymak istiyorlar.
Gündemde en etkin şekilde yapılan tek şey Türkiyeleşme politikasına karşı çıkılarak “yalnızlaşan bir Türkiye” ile Türk, Kürt ve Arap aydın ve yazarlar “nefret ettirme” siyaseti yapmaktalar. Bu şekilde Türkiye’yi daha kolay yutulur bir lokma yapılmak isteniyor.
Mevcut Türkiye koşullarında yapılmak istenen Kaos siyasetidir. Özellikle Paralel yapı “çeşitleri siyasi” yapılara bürünerek yaşanan tüm kanlı çatışmalara çanak tutulmakta.
Başta AK Parti içinde olmak üzere tüm partilerde olan paralel yapı savaş ortamlarını geliştiren organizasyon ve senaryoları bir bir sahneye koydular. Tek Türkiye televizyon dizileri ile Kürt düşmanlığı yapan Paralel güçler birden bire Kürt dostu oldular..
O Halde “ne yapılmalı ve ne yapmalıyız” Yapılan tüm bu olumsuz ortamdan kurtulmak için empati yaparak birbirimizi dışlayan tekçi anlayış ve davranışlardan kaçınmak gerekir.
Bu şekilde bir arada yaşamın tekrar mümkün olacağı görülecektir.
Barış dili tek seçenektir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com