Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

BAL YUTUP KAN KUSANLAR….


Recep Akyol
21 Mayıs 2013 Salı 11:01


İnsanlık adına, dostluk adına, kardeşlik adına çok umutluyuz. Barış ikliminin egemen ve hâkim kılınması için başta iktidar olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve halk cephesinin büyük kısmı olumlu ifadeler kullanarak geleceğimizi daha da anlamlı kılmaya çalışıyorlar.

” Ortadağu coğrafyasında özgürlük adına ölen insanların çocukları ellerinde silah değil kalemleri ile sevgiyi ve kardeşliği yazacaklar”.

Niyet hayır ise akıbette hayır olur. İnşallah Kürt halkı 90 yılı aşkın bir zamandan beri ortaya konan içi boş kardeşliğin gerçeğe dönüşmesini istiyorlar. İyi niyet adına Başbakan Erdoğan’ın söylediği “Baldıran Zehrini de içeriz” yeter ki ülkemizde akan kan durdurulsun ifadesi barış iklimi oluşturan etkenlerin başındadır..

Başbakanın bu sözlerini hiç söylemediğini varsayarsak muhalefetin sözleri ile herhalde kan gövdeyi götürür. Öcalan’a Bebek katili, İmralı canisi gibi bildik sözleri sarf edenler Aynı zamanda cani dedikleri kişiyi teslim alıp daha sonra idamı kaldırmış bir iktidarın mensubuydu.

Bunlara sormak lazım Dersimdeki toplu katliamı yapanlar., Maraş’taki çocukları bacaklarından ikiye ayıranlar Sivas’ta İnsanları diri diri yakanlar Melekler miydi acaba….?                                                                            Lütfen biraz ciddiyet ve samimiyet…?  Aynı gök kubbenin altında ve aynı topraklarda yaşıyoruz

AK Parti iktidarına ve bir Başbakana hakaret dolu sözleri sarf etmek akan kan devam etsin, gözyaşları ve feryatlar devam etsin siyasetinden başka bir şey değildir.

Bu ülkede barışın, özgürlüğün ve hukukun egemenliği yalnızca benim talebim değildir. Bu sorunlar günümüz Türkiye’sinin toplumsal bir talebidir.
Oluşan barış sürecinde İmralı da tutuklu Abdullah ÖCALAN bakın ne diyor; “Tarihi bir süreç yaşıyoruz, Bu süreçte çok dikkatli ve duyarlı olmalıyız.”

İnisiyatif sahibi liderler çözümden yana politikaları ile tarihe geçerler. “Bu Ülkede bal yutup kan kusanlarda var”. Tarih bunları da yazacaktır. Yakın gelecekte dağa çıkanlar silah bırakacaklar. Bunların yerine savaş ağzıyla konuşanlar yoksa onlar mı bu defa dağa çıkacak diye merak ediyorum..

İmralı da yapılan görüşme tutanaklarının malum medya tarafından yayınlanması bir gazetenin tek başına yapacağı bir iş olamaz.” Sonuçta medya aracılığı ile yapılmak istenen muhalefete borazanlıktan öteye gitmemiştir”. Bu tür haberlerin fayda analizi başlatılan barış görüşmelerinin önünü tıkamaktır.

Diğer taraftan rantiyeci derin güçler BDP ve PKK içinde silah bırakmak istemeyen bir cephe oluşturup barış görüşmelerini engellemek isteyenler olacaktır. . Fakat tüm bu olumsuzlukların yükünü çeken Kürt halkı bunlara asla bu fırsatı vermeyecek.

İnsan merkezli etnik ve dini temelde insanları dışlamayan bir Anayasa ile ileri demokrasiye ye geçmek çok zor değil.

Neticede değişimden yana olan bir iktidar ve halk     Militarist askeri vesayetin etkinliğini kaybetmesi  Yapılan Ergenekon operasyonları ile darbecilerin tasfiyesi    Ana filde Kürtçe Eğitimi ve Anadilde hukuki savunma yapılması Camilerde anadilde vaaz yapılması   Tüm bu saydıklarımız Türkiye’nin önünü açlıyor.    Daha da önemlisi Devlet ve Hükümetin çözüm süresindeki iyi niyet kararlığıdır. İşte bu çok önemli


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com