Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

AZİZ TÜRK VE KÜRT HALKINA …..


Recep Akyol
1 Temmuz 2013 Pazartesi 21:54


Savaş nedeniyle kaybedenler hep mağdur ve mazlum insanlar olmuştur. Kürt siyasi hareketinin esas çıkış noktası ‘ da budur. 35 yılı aşkın bir savaş atmosferi Kürt ve Türk halkına çok büyük bedellere neden olmuştur.                                                                                           

Son geldiğimiz noktada barışın hakim olması adına ülkenin çeşitli Bölgelerinden gelip Doğunun barut kokan yerlerinde bu defa çeşit çeşit kır çiçeklerini koklamaları yaşanan olumlu havanın bir göstergesidir. Özellikle son dört ay içinde kan akmaması barışın önemini  daha anlamlı kıldı .

Büyük yıkımlara neden olan silahlı çatışma hali en fazla kimlere zarar vermiştir …?  Sorusunun tersi olan bu savaşta kimler karlı  çıkmıştır…?.. yanıtları bütün çıplaklığı ile ortada  biliniyor . Kutsal Ramazan ayında insanlarımız ilk defa korku sendromu olmaksızın huzur içinde iftar edecek ve Camilerde ibadetlerini yapacaklar .

Tabiî ki geldiğimiz barış sürecinde bu yarayı kaşımak isteyen grup ve kesimler olacaktır . Gerek Kürt siyasetinde ve gerekse Türk siyasetinde etkinliğini kaybedenler süreci baltalayacak olanlar  muhakkak olacaktır .
Cumhuriyet tarihi boyunca 90 yıllık tüm Militarist egemen düşünceyi yok etmek o kadar da kolay değildir.

İşte tam bu sırada toplumsal barışı içselleştirmek gerek İstanbul ve dolayısı ile birkaç ilde Taksim olaylarına Kürt siyasetini çekme girişimleri kabul görmedi .

Taksim olayları Kürt siyaseti için bir samimiyet testi oldu diyebiliriz . Kürtler düşünce olarak söylem olarak destek verdi . Fakat yakıp yıkmada asla taraf olmadılar .

AZİZ TÜRK HALKI:


Yüzyıllardan beri kardeşlikten öte dost Kürtler ile aynı topraklarda ,  Aynı gök kubbe altında aynı Vatanda ,aynı kutsallıklara inanarak birlikte yaşama kültürü ile kader birliği etmişiz .

Dostluk kardeşlikten de ötedir . Kürt Türk kardeşliğini sabote eden  “ Nefret Politikaları Üreten “ yönetim ve  sistemleridir . yani kötü niyetle iktidarlardır . Ramazan Ayını aynı duygular içinde paylaştığımız gibi dostlukları da hep beraber paylaşacağız inşallah

Bu iki halk arsında dostluğa ve kardeşliğe gölge düşürme olayları olabilir . Türklerde , Kürtlerde artık bu tür senaryoları çok gördükleri için bu defa oyuna gelmezler .                                                       Göl maya tutmaz artık

İki halk ve iki toplum içinden İslam inancını çekip çıkartırsanız Milliyetçilikte  Ulusalcılıkta tavan yapar .  Allaha Dost olduğumuz gibi birbirimize de dostça davranmalıyız .

Bizler birbirimizi sevdikçe , komşuluk hukukuna saygılı oldukça , Yüce Allah’ta bizleri sever ve en büyük yardımcımız 0 olur .  
Zenginliklerimizi barut,kan ve gözyaşına teslim etmeyeceğiz inşallah. Yüce Allah Ramazan Ayının feyzi ve bereketini tadanlardan eylesin..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com