Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin Aslan

Ateistten çekmedik, “Ataist”ten çektiğimiz kadar


Hüseyin Aslan
12 Ekim 2011 Çarşamba 12:23
Bu ülkede atalarının mirasından nemalanan, kendilerini geliştirme çabasında olmayan ülkeye artı bir değer katmayan, uyuşuk uyuşuk yatan “Mirasyedilere” Ataist denir.600 yıllık tarihi bir zenginliği 100 yılda altını üstüne getirerek yiyebilen Mirasyedilere Ataist denir. “Ataizm tehlikesi” her dönemde baş gösteren bir hastalıktır. Ataizm hastalığı Hz. İbrahim’e karşı “Nemrut”larda kendini gösterip “İbrahimi” ateşe attırdı. Aynı hastalık “Ebu Cehil”lerde sirayet edip Hz. Peygamberi Medine’ye sürgün ettirdi…

Sözde Demokrasiye geçtiğimiz günden beri Müslüman-Muhafazakar (Sağ) kesimi bağnazlığa itmek ve Cumhuriyetçi Laik (Sol) kesimin de rahatlarını kaçırmak için Ateizm diye bir düşünce ülkemize ithal edildi. Bu Ateizm zamanla tüm Türkiye’nin korkulu rüyası haline geldi. Ateizmden korkan Müslüman-Muhafazakar Osmanlıcı Ataist, Cumhuriyet Havarisi Kemalistler Atatürk “Ataisti” oldular.

Müslüman kesim için tehlike olarak görülse de zamanla asıl tehlikenin Kemalistlerde baş gösterdiğini görmek fazla geç olmadı. Çünkü Kemalizm bir din haline gelmişti.Her kesim kendi dinini korumak çabasında olur doğal olarak.Bu koruma içgüdüsü her iki kesimdeki insanları Ataist olmaya itti. Laik Cumhuriyet kesimi Atatürk’ü kutsayıp onu ilahlaştırıp hiçbir şey üretmeden gelişmeye katkı sağlamadan tembel tembel yatarak “Atatürk Havarisi” kesildiler.

Ataları Osmanlının 600 yılda canıyla, kanıyla, başıyla yaptıklarını, onları sadece methede methede, kutsaya kutsaya 100 yılda yıkma başarısını gösterebildi. “Osmanlı Ataistleri”.

“Laik Atasitler” ise yıllardır diktikleri Atatürk heykelleriyle Cumhuriyetin ayakta kalabileceğini, bu heykellerin her şeyin üstesinden gelebileceğini, Türkiyenin ilerlemesinin bu heykeller sayesinde olacağını savunup “Atam İzindeyiz” naraları eşliğinde yıllardır izin yapıyorlar.

Her iki Atasit kesiminin de ortak özelliği; “Ben bir şey bilmem Atam bilir” der. Atam yapılması gereken her şeyi yapmıştır der. “Her iki Ataist kesimde fikir üretme yoksunudurlar”, çünkü onlara göre üretilecek tüm fikirleri ataları üretmiştir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com