Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

ASLINA SALDIRANLAR


Mehmet İMRE
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatını konu edindiği ileri sürülen muhteşem (rezil) yüzyıl dizisinin ilk bölümü yayınlandı. Doğrusu izlerken adeta şoke oldum. O’kadar saçma sapan sahneler vardı ki dizideki sözde padişah işi, gücü, Ülke, yönetimini bırakmış zevk’i sefa peşinde koşan bir kral gibi. Bir ara Allah Allah bu yapımcılar Kral ile Padişahı karıştırmışlar galiba diye düşündüm. Sonra anlamak için izlediğimde anladım ki Osmanlı’ya karşı olan bir zihniyet tarafından çekilmiş bir dizi olduğunu anladım. Osmanlının en büyük en adaletli padişahlarından biri olan Kanuni Sultan Süleyman’ı edep ve ahlak yoksunu şehvet düşkünü gibi göstermeye çalışan Osmanlı saraylarını fuhuş yuvası olarak addeden düşmanca bir dizi.  Buradaki amaç Yüzyıllar boyu Dünya’nın 3 kıtasına hükmeden, medeniyet götüren,72 milleti DİN sayesinde bir arada barındıran, çınar ağacı gibi Bir milletin kök ve dallarını kötülemek bilgi cahili olmakla izah edilebilir. Çağdaşlar nedense Osmanlıya at gözlüğü ile bakarlar.

Osmanlı yönetimi Noel babaları’nı kutlamadığı, Su gibi içki tüketmediği, İstanbul meydanında karma dans yaptırmadığı, için mi acaba “sözde” çağdaşlar tarafından sevilmiyor. Zinanın daniskası yapılırken, İnsanlar sömürülürken, aynaya bakması gerekenler Osmanlı padişahlarına çamur atamazlar. Çamur atmakla Osmanlıya bir nakıslık gelmez. Seksen yedi Yıllık Kemalist ve laik sistemde açlık sınırı altındaki insanların toplamına bakın. Gizli zina dışında tecavüzcü zinacıların sayısına bakın, Ceza evlerindeki doluluk oranına bakın, Kredi kartı borcundan ötürü intihar oranlarına bakın, Adaletinizin kayırmacılığına bakın insanları boğazlayarak gömenlere nazar edin, banka soygunu, hırsızlık, arsızlık, Trafik canavarı, vurgun, talan, soygun, adam öldürme, kapkaç, vicdan cüzdan olayları, çöpe ve cami avlularına bırakılan masum bebekleri tetkik edin. Bunlar hesabınıza gelmez. Çünkü çağdaşsınız. Genlerinizde dine karşılık var hürriyet, demokrasi havariliğiniz hep palavra. Oysa Osmanlının bütün dönemlerinde bu saydığım pisliklerin hiç biri yaşanmıyordu. Hangi çağdaş lideriniz bir buluş buldu, teknoloji alanında bir fabrika kurdu, gerçek bilim adamı yetiştirdi, ülkeyi ileri götürdü, üstelik batı diye diye halkı açlığa mahkûm ettiler. Bunları çoğaltabiliriz pisliklerinizi karla kapatıyorsunuz söylemlerinize halk tok yalan söyleyen tarihiniz utansın. O, beğenmediğiniz Osmanlı nesli geliyor çatlamayın. Biz aslımızı kayıp etmeyiz senaryolarla dizilerle ecdadımızı kötülemek, küçük düşürmek, karalamak, ancak bunu yapanları düşürür.         Dizide mesaisinin büyük bölümünü haremde geçiren bir Kanuni portresi çiziliyor. Daha babasını toprağa koymadan yapılan eğlenceler, saray koridorlarında cıyak cıyak bağıran bir cariye, yaka bağır açık haremden kız seçen bir padişah... Halit Ergenç, Kanuni rolünde ne kadar tuhaf kaçıyorsa, dizilerin yaşlı kurdu Arif Erkin Güzelbeyoğlu vezir-i azam rolüne en az o kadar yabancı.

"Tarihimizin önemli şahsiyetlerini olduğundan başka türlü göstererek küçültmeye çalışan kim olursa olsun karşılığını bulmalıdır. Radyo Televizyon Üst Kurulu yapılan şikâyetler ve eleştirileri dikkate almalı ve diziyi derhal yayımdan kaldırmalıdır. Diğer yandan ecdadımıza hakaret edenler hakkında Cumhuriyet Savcılarımız yasal işlem başlatmalıdır. Ecdadına bu kadar düşman olan, ve başka toplumlara yalakalık, yapan bir toplumu yeryüzünde bulamazsınız.

Selam ve dua ile


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com