Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

ARINÇ VE GÖKÇEK KAVGASININ PERDE ARKASI


Ahmet Davut MİLASLI
1 Nisan 2015 Çarşamba 08:34

Kadim bir dostum, Bülent Arınç ile Melih Gökçek’in kavgasını izleyince beni aramıştı. Uzunca bir “Lâhavle” çekip, “Hocam, görüyor musun bu adamı ya? Bu sırada konuşulacak sözler mi bunlar? Bunlar ne biçim adamlar hocam?” deyip hayıflanmaya başladı. Ben de “Daha sonra görüşürüz” diyerek telefonu kapattım. Geçen gün çay içmeye geldi ve bu kavganın iç yüzünü merak ettiğini söyledi. Dostum, Bülent Arınç’ın giderayak işi berbat etmek için ortaya sürülen bir figür olduğundan endişe ediyordu.

Doğrusu bu kavgaya hiç temas etmek istemezdim. Fakat kendi deyimiyle cam gibi olup önü-arkası bir olan, oldukça enaniyetli, kindar ve daima suret-i haktan görünen, bir de İslamcı kimliğiyle Müslümanlar arasında sevilen ancak mensup olduğu siyasî parti içinde zaman zaman fuzuli konuşmalarıyla krizlere neden olan, aynı zamanda paralelci yapının hükümet içindeki en güçlü desteği olan Bülent Arınç’ın son çıkışı birçok kesimi şaşırttığı gibi dostumu da şaşırtmıştı.

Benim kanaatime göre, giderayak kendisinden daha büyük ve skandal nitelikte sözler beklenilen Arınç’ın havası, Melih GÖKÇEK vasıtasıyla alınmış oldu. Herkesin hücum ettiği cumhurbaşkanını yalanlayacak kadar pervasız dengesiz konuşması Melih Gökçek’i de çileden çıkarttı. Arınç’ın huyudur; 13-14 yıldır kendisini izliyoruz; daima tükürdüğünü yalayan bir karakter sergilemiştir.

Nitekim Arınç ve Gökçek’in kavgalarının ardından Sayın Başbakan’ın,“Bu mesele burada bitmiştir” sözünden sonra Melih Gökçek de, Arınç da sustu. Arınç, 7 Haziran’dan sonra kozlarını paylaşacağını söylerken, Melih Gökçek çok ama çok önemli bir söz söyledi; dedi ki: “Arınç, Manisa ve Bursa illerinden 9-10 paralelci vekil adayının seçilmesi için çaba sarf ediyor. Ey Millet dikkatli olun!” Gökçek bununla da yetinmedi, oğlunun, gelininin ve eşinin de paralelci olduklarını ve hala onların hizmetlerine devam ettiklerini, hatta eşinin “Abla” olduğunu söyledi.

İşte bu yüzden Arınç’ın bu çıkışı beni şaşırtmadı; çünkü her zaman kendisinden böyle, hatta daha da şiddetli bir çıkış bekliyordum. Zira 12 yıl boyunca hep öne çıkardığı ve kendilerine referans olduğu bir örgütü bir anda unutması ve onları tamamen kafasından çıkarması kolay değildir. Üstelik kendi evinde örgütün “imam” düzeyinde elemanları varken… Kısacası Arınç’ın kafasında halledilmeyen birçok mesele vardır.

Kuşkusuz Arınç Gökçek’in bu sözlerine çok sinirlendi; o da Gökçek’i “Paralelcilerin kucağına oturmakla” suçladı. Şahsen Arınç’ın hiçbir sözünden dehşete düşmedim. Çünkü her zaman her türlü sözü ondan bekleyebilirim. Her şeyden önce, kendisi de, paralel örgüt hakkında söylediklerine inanmıyor. Başkalarını nasıl inandırabilir ki? Bu yüzden ondan daha da olumsuz sözler duyabilirdik, diye düşünüyorum.

Ancak Arınç, çabuk parladıktan sonra aniden tıslayan, fakat derinden sürdürdüğü kinini, kalbinin bir köşesine koyup beklemeye alan bir politikacı… Onun parti içinde kimlere karşı ne tür kindarlıklar beslediğini şu anda yazmam doğru olmaz. Fakat Melih Gökçek’in, Arınç’ın seçtirmek istediği vekil adaylarının listesi eğer doğru ise, Bakanlar kurulunda konuşulan bilgilerin “Fuat Avni” denilen adama kimin tarafından servis edildiğini de anlayabiliriz.

Dostum, “Olur mu Hocam?” dedi. Ben de, “Kirlenen siyasette her şey olur” dedim.


YORUMLAR
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com