Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Ahmet Davut MİLASLI

ARA REJİM ELEMANLARI HAZIR…!


Ahmet Davut MİLASLI
29 Ocak 2014 Çarşamba 22:44

Çok değil, daha birkaç yıl önceydi. O zamanlar Fethullah Gülen Hoca henüz ABD’ye yerleşmemişti. Hiç unutmam bir televizyon programında kendisine soruldu: “Hocam, siz Sayın Demirel,  Sayın Türkeş, Sayın, Ecevit, Sayın Çiller ve Sayın İnönü gibi siyasilerle ayrıca çok sayıda iş adamıyla da görüştünüz. Ancak Sayın Erbakan Hoca ile görüşmediniz. Kendisiyle de görüşecek misiniz yoksa onunla görüşmek programınızda yok mu?” Hoca Efendi bu soruya şu cevabı vermişti: “Resûlullah (s) bir hadisinde “Ruhlar silahlı askerler gibidirler. Ruhlar âleminde tanışanlar birleşirler, anlaşırlar; ancak birbirine zıt olanlar birleşmezler ve ayrılırlar.” Bunun üzerine röportajı yapan gazeteci, “Hocam anladım; demek sizinle Erbakan Hoca’nın ruhu birbirinden farklı; anladım” demişti.

O zaman Refah Partisi mensubu olan birçok insan haklı olarak “Bu ne demek? Yani Fethullah Hoca’nın ruhu herkesin ruhuyla, hatta hayatında hiç Allah demeyen insanlarla uyuşuyor da bir tek Erbakan Hocamızla mı uyuşmuyor? Bu nasıl bir İslam kardeşliği anlayışıdır?”

Refah Partililer haklıydı tabi. Çünkü hakikaten Erbakan Hoca’nın ruhu ile o zatın ruhu birbirine uymuyormuş. Herkesin ruhu birbirine uyacak diye bir şey de yok. Kaldı ki, hiç kimsenin ruhu mihenk taşı değil ki, o ruha uymayanlar kalitesiz insan olsunlar…!

Ama gelin görün ki, bugün Erbakan Hoca’nın koltuğunu işgal edenler, gün geçmiyor ki, cemaat medyasına çıkıp hükümete karşı yürütülen dış destekli operasyonlara destek vermesinler. Buna hayret etmemek mümkün değildir. Aslında belki de hayret etmeye hiç gerek yok. Çünkü zaten Erbakan Hoca’nın vefatından sonra onun siyasi mirasını devam ettirenler bugüne kadar tutarlı hiçbir iş ortaya koyamadılar.

Yazık ki darbeciler tarafından devrilen ve İslam’a bağlılığından hiç kimsenin kuşkusu olmayan Erbakan Hoca gibi bir siyaset adamının mirasına konanlar, 17 Aralık operasyonlarıyla oluşturulmak istenen ara rejime eleman olmaya talip görünüyorlar. Zaten darbe yapanlar her zaman böyle ara rejimlerde işbaşına getirilecek partileri veya siyasileri çabucak buluyorlar ya da önceden hazır ediyorlar. Şimdilik 17 Aralık muhayyel darbesiyle oluşturulan ara rejime elaman olmaya soyunan iki parti görünüyor. Saadet ve Birlik…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com