Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Emin KUŞ

Anmak mı, Anlamak mı?


Mehmet Emin KUŞ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Bu konuda fazla söz söylemeye/fazla yazmaya niyetim yok. Ben dikkatleri bir şeye çekmeye çalışacağım.

   Hz. Peygamber efendimizin doğum tarihi münasebeti ile yurdun dört bir yanında kutlamalar, programlar, konferanslar ve benzeri şeyler düzenleniyor. Bunlar güzel şeyler. Takdir etmek gerekir. İyi niyetle yapılan bütün faaliyetler takdire şayandır.

  Lakin biz daha çok peygamberimizi, efendimizi anlamakla mükellefiz. Eğer peygamberi ve peygamberin getirdiği mesajı/vahyi/güzel ahlakı anlamamışsak… 

  Sadece sloganik ve şova/müzikal eğlenceye dönüşen sosyal faaliyetler çerçevesinde kutlarsak; o zaman, yüce Allah-ın alemlere rahmet ve rehber olarak göndermiş olduğu, ahlak abidesi peygamberi anlamamış oluruz.

  Bakınız, hz. Aişe validemize sormuşlar resulullah'ın ahlakı nasıldı, hz. Aişe validemiz; siz kuran oku mu yor musunuz? O (sav) un ahlakı kuran ahlakıydı.

  Kısaca şunu demek istiyorum. Eğer biz Muhammedi mesajı anlama/hayatımızda tatbik etme derdinde değil isek, kutlamak/programlar ve müzikal (ilahi adı altında, tam müzik) programlar düzenlemek sadece nefislerimizi tatmin eder, diye düşünüyorum. Selam ve dua ile.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com