Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ankara Hareketlendi


30 Ekim 2011 Pazar 15:16
Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı, Türkiye’nin başkentini hareketlendi. Ankara, tatilin bitmesine, okullarda eğitim öğretime başlanılmasına rağmen sessiz, sıradan bir şehir gibi sakindi. Taaki meclis açılana kadar. Demek ki Ankara’yı Ankara yapan özelliklerden birisi siyasetin nabzının bu kentte atması…

TBMM açılınca bize de gidip sayın milletvekillerimizi ziyaret etmek düştü. İlk gün 20’ye yakın milletvekilimize uğradım ancak çoğu yerinde yoktu. Çeşitli toplantılar, görüşmeler nedeniyle görüşemediğimiz milletvekillerimize notumuzu bıraktık, arayanlara döneceğiz. Aramayanların da canı sağolsun…

Meclisin havasını teneffüs ederken ilk görüştüğümüz milletvekilimiz AK Parti İstanbul Milletvekili hukukçu Bülent Turan oldu. Genç, ilerisi için ümit vaat eden bu milletvekilizin misafiri olduk, çayını içtik geleceğe yönelik proje ve diğer çalışmaları hakkında bilgi aldık. Tabii ziyarete giderken bizim de hediyemiz gazetemiz oluyor. Kendisine gazetemizden bıraktık. Gazetemizin Ankara’da bir temsilcisinin olması sayın milletvekilimizi sevindirdi. İnşallah bundan böyle daha fazla milletvekilimizi ziyaret ederek seçim öncesi yapılan vaatlerin ne durumda olduğunu öğrenmeye çalışacağız.

VAN HEPİMİZİN ACISI

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen deprem sadece Van'ı değil, tüm Türkiye'yi sarstı. İstanbul'dan Kayseri'ye, Malatya'dan Bursa'ya, Adana'dan İzmir'e.. Ne Kürtçülük dedik, Ne Türkçülük. Ne doğulu dedik, ne batılı. Hiçbir fark gözetmeksizin Van'ın acısını içimizde hissettik. Bir çoğumuz orada bulunamadık ama oradaki kardeşlerimize yanlarında olduğumuzu yüreğimizle, samimiyetimizle gösterdik. Umutla hepimiz bekledik.  Enkaz altından çıkan mucizelere, Azra bebeklere beraber sevindik. Tükenen canlarla, kurtatılamayan Yunuslar'la beraber kahrolduk.

Bir insan rahatsızlanınca sadece sorunlu olan bölge değil, o an vücut komple huzursuz olur. Ta ki rahatsızlık son bulana kadar.Türkiye'nin bütün karışı da bir vücut gibidir. Ülkenin hangi bölgesinde bir acı varsa bu acıyı hep birden derinden hissederiz. Hani şimdilerde de çok kullandığımız beraberlik sözü var ya "Türkiye tek yürek, tek vücut oldu" diye... Bu görüşe sahip olduğumuzu, Van'da gelen depremin acısını hep birlikte hissetmekle bir kez daha kanıtladık.Birlikteliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi görmeyenlere, aramıza nifak tohumu serpiştirmek isteyenlere en güzel cevabı böylelikle vermiş olduk.

NE YAPMAMIZ GEREKİYOR?


Haberlerde de tanık olduğumuz gibi kurtartma ekipleri, var güçleriyle göçük altında hala bir umutla can arıyorlar. Biz de onları örnek alarak en azından acının merkezinde bulunamasak bile hepimiz elimizi enkazın altına koymalı, olabildiğince daha çok yardım göndermeye çalışmalıyız. En çok ihtiyaç malzemelerinin olduğu çocuk bezi, giyim ve kadın pedi. Bunlara öncelik vermemizde yarar var. Tuvalet ihtiyacının çok zor karşılandığı bilinmekte. Yeteri kadar tuvalet bulunmamakta. Seyyar tuvaletler yetersiz kalıyor. Bu yüzden uzak ve tenha bölgelerde tuvalet ihtiyacını karşılayan yadsınamayacak kadar az. Bu gözlemleri depremi an be an yaşayan en samimi dostumun yanı sıra bölgeye göreve giden gazeteci arkadaşlarımdan öğreniyorum. Bunun yanında hijyenik sorunun yaşandığı aşikar. Bu sebeple aslında temizlik malzemelerine de çok ihtiyaç var.

Gün, beraber olma günü. Gün, birbirimizi suçlama günü değil. "Binalar sağlam değil, malzemeden çalınmış." "Yerel yöneticiler depreme karşı önceden önlem almamış." "Alsaymış bu kadar can kaybı olmazmış." Elbette bu kadar canın hesabını birileri vermeli. Sorumlusu kimse cezesını çekmeli ama bunlar şimdi tartışılmamalı.  Nasıl bir trafik kazası meydana geldiğinde suçlu kişiyi o an sorguya çekmek yerine yaralılara müdahale etmek en doğrusuysa, şu anda da bunu yapmalıyız. Şimdi sadece yaralar sarılmalı.

Hepimize geçmiş olsun...


SİNCAN TAPU MÜDÜRLÜĞÜ ÖRNEK ALINMALI

Geçtiğimiz günlerde tapu ile ilgili bir işim olduğu için Sincan Tapu Müdürlüğü’ne uğradım. Müdürlükte alışılmış olduğu gibi kalabalık ve kargaşa yoktu. Her şey nizam ve intizam içerisindeydi. Eski alışılmış düzende değildi. İşlemler tam yolunda gidiyordu. Oradaki vatandaşlarla sohbet etme fırsatı buldum. Vatandaşlar uygulamadan çok memnunlardı.
08:00-12:00 saatleri arasında sıramatikten alınan sıraya göre başvuraların kabul edilmekte olduğunu gördüm. Müracaat eden bütün vatandaşların işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanmış oluyor. Verilmiş olunan cep telefonu numarasına mesaj yoluyla randevu saati belirtiliyor. Personellerin bütün özverisini işlemleri en kısa zamanda yaptıklarını ve vatandaşları elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştıklarını gözlemledim.
Bütün bunların yanısıra Sincan Tapu Müdürü SN.Ahmet GENÇ'in hiç odasında oturmayarak çalışan memurları tek tek denetleyip vatandaşın mağdur olmaması için elinden gelen gayreti gösterdiğini gözlemledim. Bu başarısından dolayı Sincan Tapu Müdürü SN.Ahmet GENÇ'e ve çalışan personellere teşekkürlerimi sunarım.
Bütün kamu kuruluşlarının Sincan Tapu Müdürlüğü gibi hizmet vermesini diliyor ve bütün vatandaşlarımın, bütün İslam Alemi’nin Mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com