Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin Aslan

Altın Portakal da Armut mu veriyorlar


Hüseyin Aslan
14 Ekim 2011 Cuma 14:44
Ülkemiz Sinemasının Komünist, Sosyalist, Marksistlerin elinde şekillendiğini biliyorduk da “Altın Portakal film festivali”nin onların fikir platformu olacağını bilmiyorduk. Bu festivalde eline mikrofonu alan "biraz komünistçilik" "biraz sosyalistçilik" çokça “Anti Akparticilik” “bir kaç gramda atesitçilik” yaptı aldı ödülünü ve indi platformdan.

Marx, Darwin, Hegel yaşasa idi bu kim benden daha benci derdi muhakkak. Lenin, Stalin yaşasa idi bunlar sinemacı (oyuncu) olmasa idi bunlar gibi bir kaç adamla dünyayı dize getirirdim derdi muhakkak.

Sanki böyle konuşmayana ödül mödül yok demişlerde herkes köşesinden bucağından ya AK Partiye yada dine saldırmış. Bir ara Rusya Leningrad, Stalingrad, Marx Kültür Derneği film ödülleri mi dağıtılıyor diye düşünmeden de edemedim.

Bizim sözde sanatçıları görünce, pratikte “Müslüman mahallesinde salyangoz satmanın” nasıl yapıldığı canlandı zihnimde.

Bunlar yıllarca bizim paramızla Komünistlik, Marxçılık ve Darwincilik yapmışlar demek. Ey ülkem senin “dualarla ayakta tutmaya çalıştığın ülkenin” sinemacıları dinsizlik aşılamak peşinde.

Yurt dışında adamlar adam akıllı film yapar gündeme gelir bizimkiler siyaset yaparak gündeme geliyor. Bunlar sahnede yaptığı oyunculuk kadar sinemada oyunculuk yapsaydı değil Altın Portakala, Oscara bile aday olurlardı.

Rutkay Aziz banka reklamlarında oynayıp komünistlik yaptı, Tarık Akan 27 Mayıs’ı destekleyip demokrasiyi savundu, İlyas Salman ölüden medet bekleyip ateizmi savundu.

Benim asıl merak ettiğim konu bizim bu oyunculara altın portakal film festivalinde portakal yerine "armut" mu veriyorlar ki sinemadan çok siyasetten, ideolojiden bahsediyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com