Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Allah’a Yakınlık Bayramı Geliyor


Mehmet CENGİZ
30 Eylül 2013 Pazartesi 12:25

2013 Yılının son Dini Bayramı Kurban Bayramı’nın gölgesi üzerimiz de, mevlam hepimizi bu doyumsuz güne kavuştursun, sağ olanlar nice bayramlar gördüler ve görecekler. İsimlerden ziyade bayramların içeriğini bilmek her Müslüman’ın görevidir.

Kurban İslam’a, İslam Dinine yakın olmak anlamına gelir, Bayram ise, sevinç günü, kaynaşma, günü, paylaşma, ahde vefa günüdür. Her Müslüman’ın bu şuurda olması lazım. Kurban denilince Hz. İbrahim’in, Hz. İsmail’in, Hz.Hacer’in yüce yaratana karşı sadakatleri gelir akla, İnsanlık düşmanı şeytanın kovulması dersi alınır. Bin Dört yüz küsur senedir Peygamber görmeden, sahabe görmeden, gerçek İslam âlimini görmeden iman eden ümmet fertleri, elbette yapacakları dini emirlerinde aksaklıklar olacaktır. Ufak tefek hatalar af edilebilir. Günahın büyük, küçüğü de olmaz. Kibrit çöpü çok küçük bir maddedir. Büyük yangınlara sebep olabilir.   Ancak İslami kural gereği    “MÜSLÜMAN NE ALDANIR NEDE ALDATIR”  Emrine de uyma mecburiyeti vardır. Yoksa sevap kazanayım derken günah kazanır.

Kurban Bayramının yaklaşması ile basına, ilanlara bakıyoruz Sadakatsizlik tabloları diz boyu, Ülke içinde, dış ülkelerde ilanı verilen kurbanlıkların fiyatları çok farklı, Kurban cinsleri hiç belirtilmemiş, bu farklılık insanlarda şüphe uyandırıyor. Şüpheden titizlikle kaçmak gerekir. Benim Dinden anladığım İbadetleri her ferdin kendisi yapmasıdır. Zaruret hali ancak vekaletler olabilir. Adam Kurban bedelini bir hayır kurumuna bağışlıyor. O Bedelle canlı bir kurban alınmaz, kesilmezse, bağışı yapanın üzerinden kurban borcu kalkmaz. Alanda verende mesuldür. Konumuz Kurban olduğu için üzerine Kurban vacip olan (Şafii Mezhebinde Sünnet) Müslüman’ın Kurbanını kendisi görmesi, kesmesi, dağıtması daha Ahsen’dir. görüşündeyim. Şayet zaruret halinde kalıyorsa vereceği yeri şahısları bilmesi güvenmesi gerekir.

Kurbanda yapılan bir yanlışı belirtmek, yanlışı yapmamak doğruyu bulmak her inanç sahibinin görevidir. İki çift yani karı-Koca, koca soruyor? hocam ben Kurbanı her sene kendime kesiyorum. Bu sene ise eşime kesmek istiyorum diyor. Bu yanlışı senelerdir devam ediyor. Aslı nedir? yapılan yanlıştır. Koca üzerinde mali yönden Kurban vacipse, ara vermeden kocanın her sene kurban kesmesi lazım. Eşinin kendisine ait bir akarı, geliri varsa ancak o zaman eşine de kurban kesebilir, eşinin bir kazancı yok, kocası eşine bağışta bulunur, karısı içinde kurban keserse ikisi de o kurbandan sevap alır. Olay bu kadar. Fıkhi konular İlmihallerde detaylı bir şekilde yazılı, okunmalı, sorulmalı, öylece amel edilmelidir. Güven şahıslara değil, fıkha olmalıdır. Bizler Kurbanı yazarken, ümmet fertlerinden öldürenin niçin öldürdüğünü, ölenin niçin öldüklerini bilmeyen her gün en az yüzlerce Müslüman kurban veriliyor, bedel midir nedir bilemiyoruz. Bu her gün ölen Müslümanlar küresel güçlerin daha da zengin olma kurbanlarıdır.

İslam ülkelerindeki yer altı, yerüstü zenginlikleri her canlıya yeterli iken, sömürü baronları insanları aç bıraktılar. yılda bir sefer ancak fakirlere et yemelerine müsaade ettiler. Utanmadan televizyon ekranlarında sömürdükleri, aç bıraktıkları kemikleri sayılacak, insan manzaralarını gösteriyorlar. Bu insanları kim bu hale getirdi. Siyonizm vampirleri ve yandaşları, Siyaseti adile ile bunların kurtulması için her Müslüman’ın çaba göstermesi görevidir. Bunlara balık değil, balık avlamayı öğretmeliyiz.

Bil hassa Müslümanların bu kurtlar sofrası günlerinde çok uyanık olmaları zarurettir. On iki ay boyunca Dinimize saldıran akaidi bozuk ılımlı İslam,sünnet dışı,mezhepsiz, sünnetsiz bazı akımlar zerre kadar  gerçek Müslümanlardan çok uzak olmalı,bunlar Müslüman’ın   semtlerine  kesinlikle yaşama hakkı bulmamalıdır..TV.Kanallarında sözde ahkam kesilen dini savuran bozulmuş ilahiyatçılar da (İyilerine can kurban)  bu sünnet dışı akımların piyonlarıdır Kurban Bayramında İslam’ın şartlarından biri olan Hacda yapılıyor. Bu mübarek ibadet ne yazık ki, beşeri kurallara bağlanmış, toto lotoya çevrilmiş, Hacca gidecek Hacının paraları dört beş ay önce alınmış, acaba faize mi yatırılmış? Tam bir berdanlık, illa havayolu ile gideceksiniz denmiş, kara yolu ile gidişler yasaklanmıştır. O Hac ki, Müslümanların kongresidir, İslam ümmetinin sorun çözme manifestosudur. Yardımlaşma, kaynaşmadır. Günahlardan arınma, cihat silahını yeniden kuşanmadır. Uygulamada bunların hiç biri yok, Çünkü mukaddes beldeler, Siyonizm piyonlarının kuşatması altındadır, müsaade ettikleri kadar ancak hacı veya Abİt olabilirsin mevlam bir an önce kurtarsın bu mübarek beldeleri kötü emelli ellerden.

Bu da Ümmet çoğunluğunun gayretleri ile olur ancak, ey vakıf, dernek, cemaat fedaileri, yaraları pansuman etmekle meşgulsünüz, var olan gücünüzü yek vücut haline getiriniz, birleşiniz, yaptıklarınızla övünmeyiniz, yaptığınızı az görünüz, tüm alanlarda Siyonizm’e karşı birlikte savaş açar, çözüm arar, gayret ederseniz o zaman ete muhtaç insan kalmaz.Gerçek görev yapılmış olur.Nedir? bu meşrep sarhoşluğu, bu uyuşukluktur, atalettir, din düşmanlarına, İslam ülkelerini daha da sömürmeleri için büyük bir kozdur.

Müslüman veren eldir, onun için Müellefetül kulub var, verilirse belki İslam’a ısınır. Bazı kardeşlerimiz hocam hep eleştiriyorsunuz çözüm yolu nedir? diyorlar. Bende diyorum ki, çözüm kubbede, cübbede, şahıslarda değil, Kuran, sünnet, Fıkıhtadır. Çözümü niçin başka yerlerde arıyoruz. Müslümanlar şirk düzenleri tarafından dini konularda aç bırakılmış, öğrenmesi içinde önüne barikatlar koymuştur. Anlaşılsın diye örnek mi istiyorsunuz? ben on beş yaşına  gelmiş İlk Öğretim okuluna giden kız çocuğumu örtülü olarak göndermek istiyorum. Maalesef ladin, laik, Kemalist eğitim sistem muhipleri uygulayıcıları ürküyorlar, Cumhuriyet düşmanı ilan ediyorlar beni, hani her kes inancında serbestti, bu laflar kandırmacadan ibarettir. Mevlam inananları şer güçlerden korusun.Şuur versin,birlik versin,Kurbanını İslam’a göre kesen dağıtanlardan eylesin.Müslüman’ın hayrında gözü olanlardan korusun.Gerçek bayramlar görmek ulaşmak  dileklerimle…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com