Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

Allah'a İsyanla Geçen Bir Ömür


Mehmet CENGİZ
3 Ocak 2014 Cuma 10:54

Beşeri sistemler insanlara bir şey vermediği için insanlığın çoğu gününü isyanla geçiriyor. Yılın son gecesi(31 Aralık) Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlediği FETİH Gecesine katıldım. Duygularımı sizinle paylaşmak istiyorum. Mozaik Konferans salonu tıklım tıklım dolu idi. Çok kişi ayakta bekliyordu. Kadın erkek, çocuk, belli ki insanlık bir şeye aç. Mardin Artuklu Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. Mehmet AKBAŞ hoca gecenin yıldızı idi, aralıklarla Fetih ruhunu anlatıyordu, insanları coşturuyordu, vurguları çok güzeldi. Konumu icabı belki biraz kuşdili ile konuşuyordu. Programı organize eden Ömer ŞEFKATLI hoca ise bizi tam asrısaadete götürdü, gençlerin ifsat şebekelerine kapılmamalarını vurgulamakla, ilahileri ile geceye tam bir anlam kattı.

Gaziantep’ten genç kardeşim ilahici Osman Bey ise ilahileri ile yürekleri dağladı. Spora karşı olduğum halde İslam’a uygun genç sporcuları gürünce, vuruşları beni ruhen çok değiştirdi keşke tüm sporlar böyle olsa dedim. Spor kulübü başkanı M. Sait AKDAĞ’I ayriyeten özel olarak kutluyorum. Anadolu Gençlik Derneği İl başkanı Fevzi ÇELİK Hoca ise, açılış konuşması ile Milli görüşün tam şifrelerini verdi. Milli görüşün şifreleri hakkı hâkim kılmak, güçlünün yanında değil, haklının yanında hakkı üstün tutmak, uydu devlet değil lider ülke olmak. Devlette adil paylaşım, süper güçlere körü körüne kapılmamak çünkü onlar önce sömürür, sonra böler daha sonra yutar. Maddeden önce manevi güç, rüşvet alan da veren de melundur. Dünya siyasetinde Siyonizm’i tanıma, faiz, kumar, zina gibi insanı kemirici insanı sarsmada tahrip gücü yüksek varoşların geçim kaynağı, alın teri dökmeden servete servet katanların yemi insanlığın yüz karası çirkefliklerle mücadele, batının batıl yalanlarına kapılmama, nesli, dini, aklı, aileyi koruma yerli üretim, ağır sanayi hamlesi, gibi ilkeler Milli görüşün ilkeleridir.

Mısırlı Şehit Esma gecenin en can alıcı noktasıydı. Geceye destek veren hayırlı kuruluş Hac Umre de samimiyetine inandığım TUR CENTER Hac Organizasyonu temsilcisi Mustafa YETKİN beyin fedakârlık yaparak kura ile bir kişiyi umreye götürmesi gecenin ayrı bir hazzı oldu. Hac ve umre işi ile uğraşanlara örnek olsun.  İnsanlık bir yandan yıl gecesidir, Noel Babadır diye Hıristiyan âdetini kutlarken. Büyük şehirlerimizde bazı belediyelerin desteği ile gençlik Allah’’a isyana sevk edilirken, alkol su gibi tüketilirken, çılgınlıklar yapılırken, devlet eli ile kumar bilet satışları çekilişleri kutlanırken, azgınlıklar devlet polisince gözetlenir, yardım eli uzatılırken,  Anadolu gençlik derneğinin böylesi hayırlı bir gece tertip etmesi hayırlara vesile, varlığının ispatıdır. Anadolu Gençlik derneğini kutluyorum.

Ülkemizde Cemaatler, vakıflar, dernekler, sendikalar, odalar yani sivil toplum kuruluşları vardır. Varlıkları da değişkendir ideoloji sarmalıdır. Siyasilerce bazen kullanılırlar. Her şeye rağmen güzel kuruluşlardır diyebiliriz. Anadolu gençliğin kurucusu Rahmetli Erbakan hocadır. Kendisini rahmetle anıyorum. Rahmetli hoca hakkı hâkim kılmak için bir cihat ve fetih adamıdır. Beşeri sistemlerin tüm baskılarına rağmen son nefesine kadar ümmet için çok güzel projeler bıraktı. Tohumlar ekti. Davası tüm insanlığın kurtuluş reçetesidir. Üzülerek her fani gibi oda aramızdan ayrıldı. İlkeleri varisleri tarafından icra edilmektedir. İyi çığır açan insanlar iyilikle yâd edilir bizde rahmetli hocayı iyiliklerle yâd ediyoruz. Hoca İlk önce Milli Gençlik vakfını kurdu ülkeye çok hizmetler verdi.

Dindar bir gençliğin yetişmesine vesile oldu. İlkesi ÖNCE AHLAK VE MANEVİYATTI Halen aynı heyecanla hizmetler devam ediyor. İlk kurulan Milli Gençlik vakfını 28 Şubatta kapattılar tabii motor olan partiyi de, ittihat ve terakki zihniyeti tahammül edemedi. Tüm mal varlıklarına el konuldu, Zinacı, binacı, Yahudi, Hıristiyan, dünyalık vakıfların mal varlıkları devletçe iade edilirken, henüz Milli Gençlik Vakfı gençliğin mal varlıkları hükümetçe iade edilmemiştir ulusalcılar, Ergenekoncular, derin güçlerin iznine bağlı sanırım. Bazı insanlar insanları cehenneme davet ederken, bazıları da insanları cennete davet eder. Umur sermayesi insanoğlunun en büyük sermayesidir. Bu sermaye insanlık için iyi çığırlarla sarf edilirse karşılığı cennettir. Tersi ise cehennem çukurudur. Kırk senedir hakkın hâkimiyeti için çalışan, insanları kötülüklerden, dünya tuzaklarından korumaya fren görevinde Milli Gençlik. Şimdi Anadolu gençlik derneği olarak insanlığın kurtuluş vesikasıdır.  Gençliğin iman dolum tesisidir. İslami dernek ve vakıflar sayesinde kafatasçı siyasiler insan odaklı bu kuruluşlardan ders almalı. Siyasette adımını ona göre atmalıdır. İyi dernek ve vakıflar Sertaç edilmelidir. Desteklenmelidir. Müslüman en büyük siyasetçidir. Hangi siyaset,  adil siyaset en iyi siyasettir. Kemik siyaseti, boğuşma, kokuşma siyaseti Müslüman’ın siyaseti değildir. İnsanlık çoğunlukla, günah işlemede dünyevileşirken, ömürlerini isyanla geçirirken, sivil toplum kuruluşları birleşerek kötülüklerle mücadele etmelidir. İnsanlık ancak isyan çukurlarından kurtulur…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com