Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Müslüm Azizoğlu

Alkollü İçkiler Ve İstanbul’daki Ölümler


Müslüm Azizoğlu
13 Kasım 2015 Cuma 11:02

Geçen günlerde İstanbul da SAHTE içki tüketiminden dolayı 30’a yakın İçkici İnsanın Ölmesi İçkinin ZARARLARI bir daha belirgin bir hal alarak gündem oluşturdu. Hal bu ki İçkinin hakikisi ve gereceği de Sahtedir ve Öldürücüdür. Sahte İçki Vücuda doğrudan ve ani olarak etki ettiği ve zarar verdiğinden derhal ölümlere sebep olmaktadır. Âmâ normal ve gerecek olarak bilinen içki de denge bozukluğu ve unutkanlığa sebep olur ve zaman içinde beyin hücrelerini tahrip ederek belli bir süre sonra sahibini Öldürür.

Demek ki Alkol ve İçkinin Sahtesi hemen, Normal olanı ise zamanla öldürür. Bundan dolayı İslam Dinine göre İçkinin Sahtesi de Normali de Haramdır ve kullanılması yasaktır.

Bu yüzdendir ki Yüce Allah Alkollü içkileri kesin olarak Haram kılmıştır. Alkollü İçkilerin Şeytanın ameli olduğunu beyan buyurmuştur. Nitekim Kur’an-ı Kerimde: “ Ey İman edenler! Şarap, Kumar, dikili Taşlar(çarşı heykelleri, putlar ve onlar adına kurulan rejimler), Fal ve Şans Okları birer Şeytan işi Pisliklerdir. Bunlardan Uzak durun ki, kurtuluşa eresiniz”

“ Şeytan; içki ve kumar ile ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bundan vazgeçtiniz değil mi ?” Maide Suresi A. 90-91

Kurtuluşa ermek, Huzur ve güven içinde yaşamak isteyen İnsanlar Alkollü İçkilerden ve bu Maddeleri üreten Rejim ve sistemlerden uzak durmak zorundadırlar. İçki Üreten devlet ve hükumetler Her an Allah a isyan ediyorlar, kendi insanlarını sarhoş ederek, topluma zarar veriyorlar. İçki Üreten devletler ve içkiyi kullananlar Allah la savaşıyorlar. Bu tip Devlet ve İnsanlar İslami ve İnsani değil ŞEYTANİDİRLER. Şeytanın asker ve emirberleridirler. İçki üreten ve İnsanlarını sarhoş eden, Halkının ayık gezmesini engelleyen devlet ve hükumetler Müslüman İnsanın devleti ve hükumeti olamazlar. Bilinmelidir ki, her sarhoş Çarpık bir itikadın ve iktidarın sonucunda o noktaya gelmiştir. Sonuçları değil, sebepleri hedef alan ve kötülüğün kökünü kurutan bir eylem Allah ın Rızasını celp eder. Aksi ise Allah ın gazabını…

İçki içen insanlar; Eş, Annelik ve babalık görevlerini aksatırlar. Çevresini rahatsız ve huzursuz ederler. Trafik Kazaların çokça olmasına sebep olurlar. Türkiye de Trafik kazaların 0/0 20 sine Alkollü İçkiler ve içkiciler sebep olmaktadır.

Alkollü içkiler; bir çok ocakların sönmesine, Ailelerin dağılmasına ve bir çok İnsanın da Ölümüne sebep olmaktadır. Bundan dolayı İslam Toplumlarında İçkinin üretilmesi, dağıtılması ve tüketilmesi kesinlikle Haram ve Yasaktır. İçki İçenlere Ceza-i Müeyyideler uygulanır. İslam ın koyduğu ve uyguladığı Bu cezalar engelleyici ve caydırıcı kurallardır.

İÇKİ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ANASIDIR.

İçki içen insanlar sadece kendilerine değil, tüm topluma zarar verirler. Alkol kullanan insanlar İradesini ve kuvvetini kaybederler. Suç işleme, Hayasızlığa ve kötülüğe meylederler. Mide ve Akciğer kanserine daha fazla yakalanırlar.

Peygamber efendimiz sav şöyle buyurdular” Kötülüklerin anası olan Alkollü İçkilerden sakınınız. Sizden önceki kavimlerden bir adam vardı. İnsanlardan uzak, kendi köşesinde Allah a ibadet ederdi. Bir kadın ona Âşık oldu. Ona bir hizmetçi göndererek “ Şahitlik yapacak” bahanesiyle onu yanına çağırtıp, getirtti. O abid içeri girince kadın hemen kapıyı kilitledi. Kadının yanında bir oğlan bir de büyük bir çanak içki vardı. Kadın O abid adama dedi ki; Sen ya Bu oğlanı öldüreceksin, ya bu kase içkiyi içeceksin veya benimle birlikte olacaksın. İşte seni bunun için getirttim. Bunları yapmaz isen dışarı çıkar Feryad-u Figan eder sana iftira atarım. Bit düşündü, kurtuluş yok. En hafifi içki içmek ve O beladan kurtulmak diyerek İçki dolu kaseyi aldı ve içti. Ve Nihayet sarhoş oldu. İçkinin sarhoşluğu ile hem kadınla temasta bulundu ve hem de çocuğu öldürdü. Ey Ümmet, Ey Ashabım ! İçkiden kaçınınız. Allah a yemin ederim ki, bir kişinin göğsünde İmanla İçki asla bir arada bulunamaz. Birisi diğerini mutlaka çıkarır.”

Evet İçkinin azı da çoğu da zararlıdır ve Haramdır. Zira çoğu sarhoş edenin azı da haram ve yasak kılınmıştır. İnsan İçin en kıymetli ve değerli şey Akıldır. Aklını kaybeden, yitiren bir İnsan ne kendisine, ne ailesine ve ne de çevresine faydası dokunmaz. Tam aksine zararı dokunur. İslam toplumlarında AKIL emniyetinin muhafazası için İçkinin imal edilmesi ve tüketilmesi haramdır ve yasaktır. Bu işle iştigal edenlere 80 sopa ceza vardır.

Çünkü İçki Toplumlarda büyük oranda yaralar açıyor. Tahribat ve Zararlar veriyor. Günümüzde İslam Toplumunun ilerlemesini istemeyen sarhoşlar ve şer güçler; Genç nesillerin düşünme kabiliyetini tahrip edebilmek için Başta Bira olmak üzere Alkollü içeceklere teşvik ediyorlar. Halk arasında bilinçli olarak, Bira haram değildir, çünkü sarhoş etmiyor diyorlar. Oysa bira da necistir ve haramdır. Çünkü her sarhoş edici şeyin azı da çoğu da haramdır.

İçki hem Dinen, hem Bilimsel Tıbben ve hem de Sosyal ilişkiler açısından Haramdır, yasaktır, Necistir, Habistir, Pisliktir, Çirkinliktir.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com