Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Akmasın Gözyaşlarım


Hüseyin KAYA
21 Temmuz 2014 Pazartesi 10:00

Düşündükçe dünyadaki Müslümanların içinde bulunduğu bu akıl almaz halini; yüreğim parçalanır gözlerim yaşla dolar. Haykırmak gelir içimden ama sesimi duyan olmayacak, yine durur ağlarım; bu kez yüreğimden damlar kanlı göz yaşlarım. 

 Uyanın ey gaflete dalmış, insanlığını kaybetmiş, inancını zevk ve sefasına tercih etmiş, ahretini dünyaya yeğlemiş, ruhları çürümüş, gözleri kör, kulakları sağır ey insanlık; nerdesiniz uyanın bu düştüğünüz gaflet uykusundan.

 Yaşanan zulme karşı durmak için illa da Müslüman olmak mı lazım; insan olmak, görmek duymak ve idrak etmek yetmez mi? 

Daha ne kadar duyarsız kalınacak bu vahşete. Daha ne kadar kör kütük bakacağız, bakıp da görmeyeceğiz bu akıl almaz; insanlık onurunu yok eden bu vahşeti.

Uyan ey gaflete dalmış insanlık. Bugün alkış tuttuğun bu zalimler, bugün yaşam hakkımı elimden alan, göz yaşlarımı akıtan, insanlık onurumu yok sayan; yarın kapını çalmayacağı ne malum.

Yol yakınken uyan bu gafletten ey insanlık. Dökülen kan ve göz yaşlarına dur de. De ki yarın sana uğramasın bu zalimin zulmü, sen ağlarken ben duyayım seni, göreyim göz yaşlarını, derdine ortak olayım ey insanlık.

Var mısın bugün gafletten uyanmaya; zalimin zulmüne, mazlumun kan ve göz yaşına dur demeye.

Haydi, hep birlikte haykırmaya, zalime zulmüyle karşı çıkmaya. Biz her şeyden önce insanlık onurunu kurtarmaya, insan gibi yaşamaya, kardeşlik duygusunu yaşatmaya geldik diyelim…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com