Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Akkılı İnsan Ebedi Dünya İçin Çalışandır


18 Ocak 2012 Çarşamba 20:46
Dünyanın bir oyuncak dükkanı olduğunu sölersem acaba bu yazımı okuyacak kaç insan bana hak verecek…
Açıklamaya girmeden ön yargılı olmamanızı isterim. Her şeyin bir ustası olduğunu ve uğraşmak gereken işlerin olduğunu çocuk oyununda farkı olmadığını anlayacaksınız.
“ BÜTÜN İNSANLAR BİRER ÇOCUKTUR, VELÂKİN OYUNCAKLARI ÇEŞİT ÇEŞİTTİR.”
Çevremize bakalım, insanlarımız biri kazmayı alıp bir yerleri kazarken diğeri kazdığı hafriyatı kürekle başka bir yere taşıdığını, biri eline çekici alıp çiviyi bir yere çakarken,  öteki masa başında oturup önündeki bilgisayara elindeki ya da önündeki dosyadan bilgileri vb. şeyleri bilgisayara kaydettiğinizi göreceksiniz. 4 - 5 yaşındaki çocukta oyuncak kürekle kumu bir yerde alıp diğer tarafa boşattığını göreceksiniz. Peki, yetişkin birisi ile çocuk yaşta yapan arasındaki fark sonuçta iş diyeceksiniz ama ikisininde birer oyun gibi geldiğini fark ettiniz mi?

Bilimsel olarakta bir uçağın pilotsuz havalanmayacağı, bir demirin ustası olmadan kapı pencere yapılmayacağını biliyoruz. Peki, içinde bu kadar çeşit çeşit,  renk renk ağaç bulunduran, çeşit çeşit hayvanların yaşadığı, gezegenleri,  yıldızları, güneşi olan bir kainatın bir ustası olmaz mı?
Aslında biz hepimiz bu ustanın olduğunu biliyoruz ve farkındayız ama ona şükretmek, ibadet etmek güç mü geliyor yoksa tembelliğimiz ve acizliğimizdir.

SON SÖZ “ Akkılı Ve Zeki İnsan Nefsine Hakim Olan Ebedi Dünya İçin Çalışandır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com