Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

AK PARTİYE SEÇİM DARBE GRİŞİMİ


Recep Akyol
25 Haziran 2015 Perşembe 09:01


       7 Haziran Genel seçimler öncesi AK Partiye karşı Seçim Darbe eylem planları Tüm Muhalefetin  HDP Sandıklarında oylarını birleştirmelerine karşılık  AK Parti yüzde 41 gibi bir oy oranı ile Türkiye’nin 1. Partisi olmuştur..

          7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından sonra yapılan seçim sonuçları analizleri genel anlamda birçok doğru ve yanlışları da ortaya koymuştur. AK Parti açısından yapılan genel değerlendirmeler birbirlerine benzese de Bölgesel seçim farklılıkları değişmektedir.. Bu Bölgesel farklılıklardan en önemli hatırı sayılı bir oranda Doğuda ki Kürt oylarının AK Parti hanesine kayıp olarak yazılmasıdır.

     Doğuda HDP’nin Kürt vatandaşlara çeşitli şekilde güç ve psikolojik baskı yaparak Oy oranını arttırması HDP’nin Ülke genelindeki seçim barajını aşmasında  fazla etkili değildir.. Bu şekilde AK Parti İktidarı değil sadece 5 puanlık bir oy kaybetti
      Yapılan baskılar engellenmiş olsaydı daha önce AK Partiye oy veren vatandaşların geçici olarak Türkiye genelindeki olumsuz seçim havasından etkilendiler diyebiliriz. AK Partiye karşı yapılan seçim darbesi eylem planı oyununda ne yazık ki Kürt seçmenlerde kullanıldılar..
     Genel olarak AK Partinin Suriye Politikasına bağlı olarak Ülkenin her tarafına gidip yerleşen Mültecilerden dolayı rahatsız olan , rahatsız edilen çok sayıda insanımız bu sorun nedeniyle  AK Pati ye yüzde bir oranında oy kaybettirdi diyebiliriz.
      Üçüncü ve en büyük etken AK Patiyi HDP ile vurmak isteyen AK Parti Karşıtı CHP.. MHP Vatan Partisi yanlısı bilinçli seçmenleri oylarını HDP sandıklarında birleştirdiler.. Böylece AK Partiye Karşı Siyasi Darbe girişimi diyebileceğimiz bir eylem planı hayata geçirildi..
      Vatan Partisi Gençlik yapılanması olan TGB’nin Vatan partisine gitmeyen 500 Bin oyun nereye gittiği ortaya çıkmıştır sanırım..

İşte bu tür çalışmalar AK Partiye karşı yapılan bir seçim ittifakı değil bir seçim darbesi  eylem planının hayata geçirilmesi olayıdır..
     Yıllardır AK Parti İktidarına karşı yenilgi üzerine yenilgi alan Türkiye Muhalefeti İktidarı yıpratmak adına HDP’ye düşmanlık edenler bile HDP’ye seçim barajını aştırdılar..Yani bu olaya HDP’liler bile şaşırmış durumdalar..                                                                
Yabancı sermaye taraftarları ve Türkiye basının da HDP’yi parlatmaları HDP için çok programlar düzenleyen CNN ve FOX TV. Ve yazılı basın HDP ye  Hatırı sayılı bir destek verdiler..
    Tüm bu yapılan AK Parti karşıtı plan  projeler ve yaptırımlara rağmen sayıları 5 milyonu bulan asgari ücretliden dahi az maaş alan” Emeklileri düşünmemek bir iktidarın en büyük zaafıdır..” Zira AK Parti 3 milyon oyla 5 puan kaybetmiştir..
      Anadolu insanı, Türkiye Halkları ve AK Partiye gönül veren Kürt vatandaşlar AK Partiye yüzde 41 gibi bir oy vererek yine Türkiye de 1. Parti olmasını sağlamıştır..      
     Bu verilen yüzde 41 oy ile” Bizleri düşünün ..Bizleri unutmayın “ der gibi AK Partinin Üst yönetimine dikkat çekerek “Millet biziz Sizler vekilsiniz” mesajı vermiştir..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com