Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

AK PARTİ’NİN KURULUŞU


Recep Akyol
20 Ağustos 2015 Perşembe 18:28

Hiç şüphesiz Ak Parti’nin kuruluşundan günümüze dek bir çok başarılar elde edilerek yenilikçi ve radikal kararları ile sivilleşme çaba ve çalışmaları taktir edilip Hukuk ve siyaset alanına şekil verilmesi milletimiz ve halkımız tarafından AK Parti’ye verilen destek bunun açık bir göstergesidir. 

İslami anlayış ve hoşgörüsü ile millete yapılan hizmet, islami adalet ölçüsü ile millet ve halka gösterilen samimi ilgi millet tarafından kabul görmüştür. 7-9-10 Milletvekili çıkararak Ak Parti gönüllüsü seçmenler tüm bu başarıları adeta taçlandırmıştır.
Son seçimde ise yine başa dönülmüş olup 7 milletvekili çıkararak başarısız ve beceriksiz bir seçim dönemi geçirilmiştir, bu durum başta Şanlıurfa Ak Gönüllü seçmenleri, Ak Parti Genel Merkezi ve yeni seçilen vekillerimiz yaptıkları televizyon konuşmalarında itiraf etmişlerdir.
Zeynel Abidin BEYAZGÜL ve Cuma AĞAÇ gibi tecrübeli, başarılı seçimler geçirmiş arkadaşlarımız olsa da organizasyon bozukluğu ve sistem oturtulmadığı için başarısızlık kaçınılmaz olmuştur. Bana göre bu ekibin içinde teşkilatçı özelliği ile Cuma AĞAÇ çok başarılıdır, parti tabanı ile diyaloğu olan Cemil ÇADAK .Ahmet BAŞAK Basın ve STK ile birebir görüşen Cuma AĞAÇ gerçek bir Ak Parti sevdalısıdır.
Zeynel Bey ise 2009 Belediye seçimlerinin kaybedilmesinde başarısız bir dönem geçirmiştir, Zeynel Bey’in geçmişi mücadelesi ve şahsiyetine saygı duyarım. Ama Ak Parti’den ayrılıp Ak Parti’ye karşı cephe açan Ak Parti ve R.Tayyip ERDOĞAN’A her türlü hakareti yapanlarla Ak Parti’ye destek organizasyonu içinde olursa işte bunun hesabı sorulur.
Kimse kimseyi kandırmasın, 7 Haziran genel seçimlerinde seçim sandıklarına sahip çıkılmamıştır. HDP’li muhtarların bile ceplerinde AK Parti müşahit kartı çıkıyorsa bu tablodan tabi ki 7 Milletvekilinin çıkması bile zorlaşır. Eğer Ak Parti’nin yurt dışından gelen oyları olmasaydı Sayın Fakıbaba’nın vekil seçilmesi mucizelere kalmıştı.
Başbakan Davutoğlu’nun Şanlıurfa’da ki partili STK’lara yönelik yemekli toplantısına davet edilen Ak Parti karşıtı kuruluş ve STK’ların baş tacı edilmesi basın mensubu arkadaşlarımız tarafından olumsuz değerlendirilmesi ve eleştiri alması Ak Parti İl Başkanlığının pasif ve yetersiz olduklarının bir göstergesidir.
AK Partinin kuruluşundan günümüze kadar 4 savcılık soruşturması ve 16 defa Mahkemelerde ifade verdim. Ben şahsım için değil AK Partinin ülkemiz ile örtüşen ilkeleri için mahkemelere çıktım. Bunun dışında Paralel yapı ile çektiğim sıkıntı ve şartlar konuşılmayacak derecede mücadele verdim.
Ben “”Bul Karayı al Parayı”” zihniyeti ile asla hareket etmedim. Herşeye rağmen Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar gereği Ülkemizin birlik ve beraberliği ve İnsanlarımızın güveni için AK Partisi çatısı altında bir ve birlikte olmanın her türlü sürtüşmelerden çok daha önemli olduğuna inanıyorum..
Yusuf EĞİLMEZ ve Ak Parti Genel Merkez yönetiminin oluşturduğu Ak Parti meclis üyelerinin bir çoğu “Bul Karayı al Parayı” cinsinden ve ya “Bir koyup Beş alan” Özal mantığı gibi olunca Ak Parti 3 milletvekilini kaybetmiş oldu. Şanlıurfa da kaybedilen 100 bin oyun hesabını henüz üstlenen olmadı..
Ak Parti İktidarı kaybetmesine sebep Şanlıurfa’da ki seçim zaafiyetinin ve kaybedilen 3 milletvekilinin yüzde on payı vardır. Bu beceriksizliğin ve başarısızlığın Ak Parti İl Başkanlığı ve ya Ak Parti Şanlıurfa SKM çalışmalarının yetersizliğidir.
Hamdi US gibi gönüllü çalışanların çabaları dahi yetmemiştir. Önümüzde ki yapılacak olası bir seçim çalışmalarında Şanlıurfa Ak Parti’nin tekrar bir başarısızlık yaşamaması için Ak Parti tabanının tanımış olduğu ve 7 haziran seçimlerinde başarılı performansları ile taktir edilen..
Eyyübiye SKM Başkanı Mustafa AĞAR ve Haliliye İlçe Başkanımız Mehmet CANPOLAT yeterli donanım ve beceriye sahip isimlerdir.
Bu arkadaşlarımızın başarılı olacaklarına inanıyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com