Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

AK Parti\ yi bekleyen büyük tehlike!..


Mehmet Guli ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

Bilindiği gibi AK Parti\ ye Şanlıurfa\ da tam 350 kişi milletvekili olabilmek için aday adaylık başvurusunda bulundu.

Şanlıurfa\ da sadece 12 kişi aday olabileceği göz önüne alınırsa her bir adaylık yeri için yaklaşık 30 kişi başvuruda bulundu.

Bu başvurular Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde. İstanbul\ da bile bir vekil adaylığı için 10 aday adayı başvuruda bulunurken Şanlıurfa\ da bu sayı 30 kadar çıkması çok doğal değil.

Denilebilir ki; Şanlıurfa AK Parti\ ye büyük teveccüh gösterdi. Evet, AK Partiye büyük bir teveccühün olduğu kesin; ama ipin ucu kaçırıldığı da kesin.

Özellikle bu süreci sabote edici aday adaylıkların olabileceğini göz ardı etmemek lazım.

Tüm Şanlıurfalıların tanıdığı ve alenen AK Parti aleyhinde söylemleri olan insanların AK Parti\ den aday adayı olmaları hiçte AK Parti\ ye gösterilen bir teveccühün sonucu değildir.

Bilindiği gibi AK Parti bir ideoloji partisi değildir.

Hemen hemen tüm sağ kesimlerin ortak teveccühü ile iktidara gelmiş ve halen de bu kesimlerin desteği ile seçimlerde birinci olan bir Türkiye Partisidir.

Şu bir gerçek ki, AK Parti\ nin omurgasının Milli Görüşçüler oluşturuyor. Bu partiyi ayakta tutanda, bu partiye karşılıksız çalışanda ve bu partiye misyon yükleyen de bu Milli Görüş kökenlilerdir.

12 Haziran seçimlerinde milletvekili adaylığı için Şanlıurfa\ da ciddi aday olanların yanında, ortalığı bulandıracak aday adaylarının var olabileceğini parti hesaba katmalı.

Eğer Sayın Başbakan\ ın dediği gibi AK Parti\ nin ilkeleri varsa (ki var olduğunu biliyoruz.

Bunu icraatları ile ispatlıyor) birçok aday adayının bu ilkeler doğrultusunda değerlendirilmesi lazım. Ve özellikle Başbakan Erdoğan\ ın Urfa ile ilgi inisiyatifi kendi parti yetkililerine dahi bırakmamalı!.. 

Bütün bunları şunun için anlatıyorum. Sayın Erdoğan aday belirlerken, çok dikkatli olmalı.

Ergenekon\ un bir uzay ve ya
Ankara-İstanbul\ a has bir örgüt olmadığı,
Ergenekon\ un en önemli ayağının Doğu ve Güneydoğu
bölgelerinde
bulunduğu hesaba katmalı.

AK Parti Genel merkezinde aday adaylarını mülakata alan komisyon başkanının siyasi geçmişi, AK Partinin Güneydoğu kökenli Siyasi ve hukuk işleri Başkanının konumu ve siyasi geçmişi ve Şanlıurfa eski ANAP kökenlilerin konumuna çok dikkat edilmeli.

Özellikle AK Parti; AK Parti\ yi ayakta tutan Milli Görüş kökenlileri, belki daha fazla oy gelir (ki bu fazla \ oy\ sadece söylem ve ayak oyunlarından ibarettir) hesabı ile olabilecek entrikalara, ayak oyunlarına heba etmemeli.

AK Parti ve Erdoğan kendisini bekleyen bu büyük tehlikenin farkında olmalı. Vakit varken bizzat kendisi bu işe el atmalı…


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com