Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet İMRE

Ak Parti Mitingleri


Mehmet İMRE
28 Mart 2014 Cuma 10:36

Gerek Türkiye genelinde gerekse ilimizde siyasi partilerce yapılan mitinglere baktığımızda, meydanları ve göz dolduran tek parti şüphesiz ki Ak Parti’dir. Özellikle Sayın başbakanın katıldığı mitingler rekor kırıyor halk adeta insan seli oluşturuyor. Hele İstanbul mitingi dosta güven düşmana ve okyanus ötesine müthiş derecede korku salmıştır. Bu millet’te ustaya karşı bu sevgi varken, bu rekoru yine usta kendisi kırabilir. Yoksa kimsenin 2 milyonu aşkın bir topluluğu toplaması mümkün görünmüyor. Partiler Demokrasinin vazgeçilmez ilkelerindendir. Partiler kurulurken, tüzükleri olur. Çalışmalarını bu tüzüklere göre yaparlar. Kendilerini halka anlatırlar. Partilerin tüm gayretleri enerjileri iktidar olmaktır. Bazı partiler ideolojiktir. Halkın beğenmediği ideolojilerle siyaset yolunda yürümeye devam ederler. Kimi partiler adaleti, kimileri ekonomiyi, kimileri eğitimi, kimileri dini değerleri,  kimileride halkı ön plana alır. Yaşanan süreç gösteriyor ki, insan aç yaşayabilir ancak inançsız yaşayamaz.

Tarihte hangi parti toplum değerlerine saygı göstermişse, ekseriyetle iktidar olmuştur. Halkın değerlerinden kopuk siyasiler ise kendilerine başka çareler aramışlar. Sermayeleri yalan olmuş, darbeler olmuştur. Bir süreliğine belki iktidar olmuş olabilmiş bu gaspçı grup neticede seçim ortamında halk tarafından Osmanlı tokadı ile bertaraf edilmiştir. Cumhuriyet döneminde 1950 yılına kadar tek parti zihniyeti hâkim, bu dönem kıtlık yoklukla, inançlı kesimin değerlerine saldırmakla geçti.1950-1960 Menderes dönemi en az halkın inançlarına saygılı bir yönetim. hazımsızlıktan iç ve dış hainler menderesi iki bakanı ile ipe götürdü. Bunları halk unutmuyor.1960 tan 1980 e kadar çatlak darbeler aksak da olsa varlığını sürdü ancak milli irade de boş durmadı tüm imkânlarını kullanarak hükümette ortak olmayı başardı 1980 de tekrar darbe yapıldı. Generaller anayasa bile yaptılar düdük milleti halk bu asker anayasasını çoğunlukla kabul etti. Bu anayasa ile halen yönetiliyoruz. Gücü varken, sivil yeni özgürlükçü anayasa yapımına yanaşmayanlara yazıklar olsun.

Darbe yönetimi kısa sürede siyaset ipini Rahmetli ÖZAL’A kaptırdı Özal dini duyguları ile halkın tercümanı oldu oy patlaması yaptı. Cumhurbaşkanı oluncaya kadar. liderlik ehil olmayanların eline düşünce ANAP dağıldı. aynı durum çok sevilen AK Parti için de olabilir benden söylemesi. Halk Sayın ERDOĞAN’I çok seviyor Cumhurbaşkanı olursa korkarım AK Parti de aynı akıbete uğrar ülke ve dünyaya yazık olur.

Kısada olsa Rahmetli Erbakan’ın Başbakanlığı iç ve dışta iz bırakmıştır. Onu da çekemediler 28 Şubatla devirdiler milli iradeyi gasp ettiler oda kısa sürdü siyaset ipi 2002 den beri AK Parti’nin elinde, eksi artıları ile beraber bu günlere geldi Cumhuriyet tarihinde en uzun iktidar unvanını aldı almaya da devam ediyor. Yıl 2014 Yerel seçimler yapılıyor dünyanın hiçbir ülkesinde bizimki gibi rekabet ve siyasi çalışmalar böyle değil, tüm liderler il il dolaşıyor hizmetlerini anlatıyor. Şu an 17 Aralık kirli oyunun taraftarları bir yana AK Parti bir yana. Görünen o ki ,halk tercihini AK Parti’ye taraf kullanacak. Cemaat çoktan kayıp etti yazık etti. Cemaat Yahudi’ye, Hıristiyan’a, ateiste, ulusalcıya, papaza gösterdiği hoş görüyü kendisi dışındaki hiçbir cemaate veya Müslüman’a göstermedi. İç ve dış severlerle düşledikleri kursaklarında kaldı.

Partiler programları ile halka gider dedim. Mevcut partilerin siyaset anlayışında halka bir şey yok, MHP eski mukaddesatçı çığırından çıkmış, CHP “halksız” içi boş kemalizmle, BDP yine asıl dindar Kürtlerden uzak, halkın değerlerine yabancı, bu partiler boş teneke çalıyorlar. Halk bunlara inanmıyor. Hüda Par yeni kuruldu söylemleri güzel, fakat geçmişteki izlerini silmede zorlanıyor. Çünkü geçmişte sistem partilerine oy verenler dinden çıkar diyordu. Şimdi ilkeleri ile sisteme bağlı bir parti, Saadet partisi ise Rahmetli ERBAKAN ilkeleri ile ayakta duruyor. Ona da miras yediler konmuş kimseyi yanaştırmıyorlar. Halkın tek umudu AK Parti’dir. Mitingler onu gösteriyor İstanbul Mitingi bunun en açık kanıtıdır cumhuriyet tarihinde hiçbir parti bu kadar kitleyi karşısında bulamamış. O, buluşma Sayın ERDOĞAN şahsında AK Parti’ye nasip olmuştur. AK Parti’nin lokomotifi çok sağlam vagonlarda ufak tefek arızalar olabilir hiç kıymeti yoktur.30 Mart akşamı söylediklerimi göreceksiniz. Kitleler insanı hem vezir eder hem de rezil eder. Şu an tüm patiler AK Parti ye çalışıyor. Bazı siyasiler bu yazdıklarıma kızabilir ama gerçek bu. Görünen köy kılavuz istemez, çay akar göz bakar demişler ben bunları görüyor ve yazıyorum. Yiğidin hakkını yemek haksızlıktır. Akibeti diğer liderlerin başına olsun. ERDOĞAN’I eleştireceğinize ibret alın halk niye ERDOĞAN’I bu kadar seviyor ve alkışlıyor. Bu halk artık uyanmıştır. Kimin kim olduğunu çok iyi biliyor. Millet fertleri boş vaatlere tok. AK Parti’nin hiç mi kusurları yok elbette vardır. İyi yönleri kat kat fazladır. Mevla hainlere fırsat vermesin tek çatı altında birleşmeyi nasip etsin. Halkın sesi, hakkın savunucusu her lidere saygıyı bir borç biliriz. Halktan, haktan uzak liderlerin vay haline onlar daha çok nal toplarlar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com