Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Hüseyin KAYA

Ak Parti Listesi Ve Şanlıurfa


Hüseyin KAYA
22 Nisan 2014 Salı 18:55

    Türkiye geneline bakıldığında 12 Haziran seçim maratonuna birçok parti kendi içinde revizyona gitmiş. Yeni adaylar ve kurmaylarını partilerinin oy potansiyellerinin düşük olduğu seçim bölgelerine dağıtmışlar. Yalnız halkın alışık olmadığı bir yöntem uygulanmış ve bundan dolayı halk arasında ithal vekil, ithal bakan söylemleriyle seslerini yükselmeye çalışıyorlar çünkü bölge halkı listeleri içine sindiremiyor.

     Size bir şey anlatayım; kanal D ana haber bülteninden önce, koca kafalar diye baba haber programı yapılmakta orada güzel bir konuya temas edilmiş. Farklı seçim bölgelerinde gösterilen ithal bakan ve vekiller adaylar halka seslenişlerinde:

     Doğal olarak "Sayın hemşerilerim" diye konuşmaya başlarken vatandaş şaşırmaktadır. Neden derseniz? Çünkü ithal! adaylar bulunduğu seçim bölgesindeki seçmenle hemşeri değiller, bu yüzden seçmene nasıl hitap etmeliyiz diye, eminim onlarda şaşırmışlardır.

     Gelelim Şanlıurfa adaylarına, CHP, MHP ve AKP  hemen hemen hepsi aynı yöntemi kullanmış, belki kendilerine sorsanız iyi yaptık derler ama liste hazırlanırken ne göz önünde bulunduruldu, neyi hesaplayarak bu tür bir liste hazırlandı. İl, ilçe yönetimleri, sivil toplum kuruluşları ve Urfa halkının fikirleri ve istekleri hesaplandı mı sormak lazım.

     Anlaşılıyor ki halk, sivil toplum ve il, ilçe teşkilatları bu listelerin hazırlanmasında pay sahibi olamamışlar ve bundan dolayı kimse memnun değildir. Böylece özellikle ak parti bu teşkilatları ve halkı hiçe saymıştır.

     Şanlıurfa için önerilen, desteklenen aday listeleri ne yazık ki açıklanan liste ile hiç uyuşmamıştır. İl, ilçe teşkilatları nasıl ki listeye şaşırdı ise Şanlıurfa halkı da bir o kadar şaşırmış ve dışlamıştır.

     Ak parti Şanlıurfa’da yine hedef şaşırdı. Halk Şanlıurfa adaylarında bakanlık talep ederken, ak parti ise haklı talepleri yerinde bulmuş olmalı ki bir bakanlık verdi ama yine Şanlıurfa seçmenini yanlış anlayıp ithal bakan verdi. Oysaki halk kendi içinden birini istiyordu. Ak partinin yorumu şu oldu “ey Şanlıurfalılar siz bakanlık yapacak bilgi, birikim ve beceriye sahip değilsiniz onun için alın size benim belirlediğim bu ithal bakanla idare edin deyip “bütün Şanlıurfalı seçmeniyle resmen dalga geçmiştir. Unutmayın ki 29 Marta yaptığınız yanlış tahliller yanlış sonuçlar doğurdu anlaşılıyor ki ders alınmamış.

     Şanlıurfa halkı cahil ve çaresiz değildir. Ak partinin yaptığı yanlış tahlilleri yanlış tahminlere dönüştürecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın.

    Ak parti 12 Haziranda umduğunu bulamayınca 29 Mart ve 12 Haziran vakalarını yeniden gözden geçirmesini tavsiye ederim. Başka bir yazıda buluşmak dileğiyle... Selamlar...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com