Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/
Recep Akyol

AK PARTİ İKTİDAR YOLU


Recep Akyol
21 Eylül 2015 Pazartesi 11:41

    1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimler de Milletvekilleri Parti Listeleri açıklandı. Tüm Partilerin Aday Listelerine baktığımızda 7 Hazirandaki Vekil adaylardan AK Partinin % 40 oranında bir isim değişikliği yaparak İktidarı nerde ve nasıl yapılan yanlışlarla kaybetmenin sebep ve sonuçlarına dair bilgiler ve alternatif aday isimlerle hatalarını telafi edilecek gibiler.
    
MHP’nin ve CHP’nin oylarında bir düşüş olması bekleniyor. Özellikle İktidar olma hesabı yerine CHP Türkiye deki Alevi oylarını tekrar HDP den nasıl gere alabiliriz diye hesap yapmaktadır. HDP ise 2 puanlık bir düşüş ihtimali yüksek. MHP’de Tuğrul TÜRKEŞ ve Meral AKŞENER olayları yanında AK Parti ile MHP’nin Hükümeti kurmaması MHP tabanında ve oylarında bir azalma yapması muhtemeldir.

    Genel anlamda Türkiye partisi olmak adına Mevcut terör olayları bitmesi halinde Türkiye siyasetinde AK Parti ve HDP ilgi ve çözüm ortağı olarak görülmektedir. 7 Haziran Genel Seçimlerinden sonra Türkiye Genelinde Tırmanan Terör olayları iki parti arasında sıkışıp kalırken yaşanan kan kaybının faturası yoksul halkımıza çıkması asla kabul edilemez..

    Türkiye ekonomisinde ve siyasetinde kaos ortamı beklentileri çok endişe ve kaygı verici bir ortama gelmesi “”vatandaşta daha kötü olma”” ihtimali yerine tekrardan “”istikrar için AK Partiyi İktidar yapması”” beklentisi ağır basmaktadır.
Şanlıurfa da Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirilen Nihat ÇİFTÇİ ve Karaköprü Belediye Başkanlığına seçilen Metin Baydilli sorunları bilen ve çözüm yolu noktaların da aktif olarak çalışmaları AK Parti açısından 1 Kasım Seçimlerinde avantajlı bir ortam oluşturdular.

    Kim ne derse desin Şanlıurfa AK Parti liste başı olan Faruk ÇELİK Urfa için bir kazançtır. Faruk Çelik Bey’in tekrar Urfa listesine girmesi Şanlıurfa AK Partide kaybedilen oyları tekrar alması büyük ihtimaldir. HDP Listesine yeni dâhil edilen Eski Belediye Bakanı Av. Feridun YAZAR siyaseten sevilen ve ağırlığı olan bir şahsiyettir. Bu nedenle AK Parti tekrar zorlanabilir.

    1 Kasım’da yapılacak seçimler için AK Parti listesine dahil edilen Mehmet Ali CEVHERİ’NİN Seydi EYÜPOĞLUNDAN boşalan yeri rahatlıkla dolduracağına inanıyorum. Nur Camiası tarafından sevilen ve desteklenen bu dostumuz Cevheri ve Şeyhanlı aileleri oyları üzerinde etkili olur..

    Türkiye genelindeki şuan yaşanan çatışma ortamında en fazla zarar görenler yoksul ve mağdur Anadolu ve Güneydoğu yani Türkler ve Kürt vatandaşlardır . Ve bu yaşanan olaylar birçok yıldır denenen savaş pratiğinin kimseye fayda vereceği yok. Halkımızın genel algısı böyle. Bu gerçeği de kimse değiştiremez.

    AK Partinin İktidardan gidişi ile Türkiye’nin sorunları çok daha karmaşık hale gelmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Türkiye’deki Kürt sorununun gelinen noktada Demokratik,Yerel ve kültürel haklarına kavuşması inkar edilemez bir gerçektir. Birbiriyle akraba olmuş iki halkın ayrıştırılması mümkün değildir..
        Yaklaşan Kurban Bayramının İslam Alemi ve İnsanlık adına hayırlara vesile olmasını Yüce Allahtan dilerim..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com