Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet Guli ASLAN

AK Parti Çıtayı Düşürmedi, Eğilmez'i Seçti


Mehmet Guli ASLAN
22 Nisan 2014 Salı 18:55

 

Yaklaşık bir ay önce başbakanın “teşkilatlardan aday olmak isteyenler 15 Ocak’a kadar istifa etsin” sözü ile istifa eden Ahmet Düşünür’ün yerine tüzük gereği vekâleten Yusuf eğilmez seçilmişti.

Birkaç gün sonra AK Parti Genel Merkez yetkilileri Şanlıurfa'ya gelmişti. Burada bazı görüşmeler yapmıştılar. Bazı isimleri belirleyerek başbakana sunmuşlardı.

O günden sonra bir çok spekülasyon yapıldı.

Ben o zaman da yazdım. Dedim ki: “referandumda büyük başarı yakalamış, hem samimi hem de eğitim seviyesi yüksek bir yönetim oluşmuş. AK Parti Yusuf Eğilmez öncülüğünde ki bu kadroyu dağıtmasın. Ve umarım Bu çıta düşürülmez!” demiştim.

Şimdi, bazılarının temennisi değil, bazılarının adamı değil, sadece bilgisi ve parti için çalışmaları ile ön plana çıkan Avukat Yusuf Eğilmez asaletten Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı oldu. Böylece Şanlıurfa ilk kez ekip ruhu ile çalışan kadro dağıtılmadı.

Burada bir şey daha göz ardı edilmesin; 2011 seçimleri Türkiye’nin geleceği için çok büyük öneme sahiptir. Bu seçimde oluşacak olan meclis Türkiye’nin özgürlük geleceğini belirleyecek anayasayı yapacaktır. 

Bir de Başbakan Tayyip Erdoğan’ın özellikle belirttiği bir şey var; bu yeni yapılacak anayasayı sadece vekiller yapmayacak, tüm toplum kesimleri ve özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarının aktif katılımı ile yapılacak.

Hal böyle olunca, seçimi kazanması kesin olan AK Parti; sadece Milletvekilliği için bilgili ve kültür seviyesinin yüksek olan kişilerin sıralamaya girmesi yetmez. Bir de teşkilatlarının güçlü olması lazımdı.

İşte AK Parti Şanlıurfa’da; Urfalıların deyimi ile velveleci, biatçi, menfaatçi ve feodal taifelerinin dediğini değil de gerçekten bilgi birikimi ile güçlü bir yönetimi onayladı. Yani “çıta düşürülmedi” Şimdiden 2011  seçim çalışmalarında Yusuf Eğilmez’e ve şahsında tüm yönetime başarılar dilerim!..


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com