Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/
Mehmet CENGİZ

AİLE VE İSRAF


Mehmet CENGİZ
22 Nisan 2014 Salı 18:55

                                                        

             Aile toplumun temel taşıdır. Ailesi sağlam olan toplumlar kolay, kolay sarsılmazlar aile tapulu taşınmaz mal gibidir. Mülkiyettir her kes rasgele tecavüz edemez model aileler geçmişte olduğu gibi bugünde mevcuttur. Ailenin birinci şartı dini nikâh tır. Çünkü nikâh sayesinde ailenin temel taşı atılır. Çağdaş geçinen guruh nikâha karşıdır açıktan söylemeseler bile temelinde bunun mücadelesini veriyorlar.

 

          Çağdaşlara göre kadın bir metadır ya sağlam ailede Anne baba vardır itaat şarttır. Aile fertleri başıboş değildir. Babayla dertler dindirilir, anne ile terbiye görür. Mimsiz medeniyetler aileleri bozmak için var güçleri ile çalışıyorlar bir nebzede becermişler, dini kültürden yoksun aileler bilmeyerek bunların tuzağına düşüyorlar.Bu ifsad şebekeleri TV.kanalları ile reklamlar vasıtası ile ha bire aile bozgunculuğu yapıyorlar.Çağdaş yatak odası,çağdaş evlilik,çağdaş mutfak,çağdaş oturma odası,çağdaş uyku seti gibi cazip,çekici söylemlerle aile bireylerini israf bataklığına sürüklüyorlar.Ailelerin mutlu olmaları gerekirken, aile bireyleri mutsuz yaşam tarzı ağına düşüyorlar.Aile birliği bozuluyor.Huzursuzluk başlıyor.Çirkef  bir hal alınıyor ki isimler değişiyor.giyimler değişiyor,sevgi saygı kalkıyor,düğünler değişiyor, her ferdin belinde birer cep telefonu,aile fertleri taksitlere yöneliyor tüketim  kooperatifi haline geliyor.Kredi kartları her ferdin cebinde tüketim had safhada netice icralık, neden aile bozuntularının tuzağına düştüğü için.İktisat sıfırlanır israf had safhada aile bozulmuştur.Yüz metrekarelik evde oturacak yer bulamasın mobilya doludur göz alıcı zevk var. Huzur yoksa kaç para eder.

 

           Kapitalizm denilen akım emici hortumu ile aile fertlerini sömürüyor sömürü ne zamana kadar ölüme kadar.20. Asrın çılgın insanı kendine gel, aslına dön evinde bol yatağın olsun misafir kaldır, kapı komşunu gözet, Avrupa modeli fert ve aile yaşantısı sana yakışmıyor. Avrupa ailede çökmüş sana vereceği bir şeyi kalmamış Avrupa’nın nesli tükenmiş ülkemizde de bu çökmüş kitlenin uzantıları var aman onlarında tuzağına düşmeyin. Toparlayacak olursak vahye dayalı aile yapımızı geliştirmeliyiz güçlü devlet sağlam aile fertleri ile mümkündür. Yoksa sonumuz hüsran olur. İsrafa gelince insanlık israf çılgınlığı ile sarhoştur. Gün geçmiyor ki intihar olayı olmasın. İsraflar sağlam aileleri dinamitler, bozar, bir birine düşürür. Kredi kartı, Cep telefonu, bilgisayar,internet, araba(oto)modelleri,mobilya takımları, TV .çeşitleri,beton yığını cazip evler,marketler deki çekicilik bizi her gün soyan israfın hortum kollarıdır.

 

           Asıl israf ise zaman israfıdır hiç kimse zamandan,vakitten bahsetmiyor,düşünmüyor halbuki vakit nakittir değerlendirmek dini bir görevdir.Çılgınlık fertleri öyle bir hale getirmiş ki zaman az geliyor. Mutfağımızda, yatak odamızda, ticaretimizde, siyasetimizde, Seyahatımızda, düğünlerimizde, yememizde içmemizde, giyimimizde, aşırı derecede israf var. Sanki ölmeyecek, toprağa gömülmeyecek, hesap vermeyecek, madde tatmini insanı mutlu etmez her nefer alıp vermede boş geçmişse hesabını vereceğiz. Aile yuvamızı bozmaya çalışan, bizi israf bataklığına sürükleyen tüm alışkanlıklardan uzak durmalıyız neslimizi bozmaya çalışanlar kadar sen dert edin ve çalış yoksa tuvaletten koku geliyor deme hakkına sahip değilsin ülke nesli bozulmamış gençliğe hasret…   


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com